www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Laserowa korekcja wzroku - Lasik, Epilasik i inne

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez kmn » 30 gru 2013, o 00:06

Witam,

Czy ktoś z Marfanów poddał się takiej operacji? Czytałam na amerykańskich stronach, że są przeciwskazania dla Marfanów, co do takich zabiegów, ale spotkałam się z pozytywną odpowiedzią w polskich ośrodkach zajmujących się takimi zabiegami.
Myślę o takiej operacji ze względu na krótkowzroczność obu oczu, prawie 7 dioptrii + astygmatyzm, mam już 24 lata, wada sie zatrzymała, ale nie ukrywam że poważnie przeszkadza w życiu, dlatego cena nie ma tak dużego znaczenia.

Będę wdzięczna za odpowiedzi, co do tego konkretnego tematu. Może ktoś już myślał o czymś takim ;)

Pozdrawiam,
A.Ł
kmn
Nowicjusz

Postprzez kmn » 30 gru 2013, o 16:35

Wg zagranicznych źródeł syndrom Marfana wpływa na ilość kolagenu w organiźmie. Ponadto istnieje ryzyko problemów soczewki, rogówki (która składa się głównie z kolagenu) i może pozostawać niestabilna przez całe życie. To może spowodować zmiany stosując metodę LASIK.
Doczytałam się również na temat słabości tkanek i nadmierne blizne, po wykonaniu takiego zabiegu.

Najlepszym sposobem będzie oczywiście konsultacja i przebadanie mnie pod tym kątem z tym, że nigdy nie spotkałam się z sytuacją, gdzie okulista odradzałby mi LASIK i wspominał o zagrożeniach, które może nieść w moim przypadku. Nie wiem czy to jest zwykła niewiedza czy problem dotyczy osób cierpiących na podwichnięcie soczewki, z którą nigdy nie miałam problemów. U mnie tylko potęgująca krótkowzroczność, która się już zatrzymała.
Gdyby ktoś mógł powiedzieć coś więcej, niż napisałam na ten temat i może coś doradzić będę wdzięczna.
kmn
Nowicjusz

Postprzez EwKA » 3 sty 2014, o 03:40

W zaleceniach od genetyka mam zapisek o przeciwwskazaniu do korekcji okulistycznej techniką "Lasik" z tytułu Zespołu Marfana, jeśli chodzi o wysokość wady podobna jak u ciebie, podwichnięć nie miałam o czym genetyk wiedział przy wypisywaniu zaleceń. Na zwykłej okulistycznej konsultacji też usłyszałam, że nie mogę się podać tej korekcji ze względu na słabą tkankę .Tyle co wiem :)
EwKA
Bywalec

Postprzez arturro » 22 sty 2014, o 21:06

Ja dokładnie nie wnikałem w temat ale w moim przypadku lekarze też stwierdzili, że korekcja laserowa jest niemożliwa,
arturro
-# Moderator

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi