www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Wielokrotne odwarstwienie siatkówki, co robić?

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez Sylvia » 22 kwi 2015, o 07:23

Witam!
Piszę bo nie wiem co mogłabym zrobić ze swojej strony żeby w końcu mi się trzymała siatkówka i czy jeszcze jest szansa na uratowaniu jej po sześciu zabiegach? Pierwszy zabieg miałam w lutym tamtego roku. W maju wymiana oleju na gaz, potem gaz w październiku. Potem znowu olej bo nie przyległo. W lutym tego roku znowu gaz, no i zaraz potem olej bo się nie trzymało, teraz niby dostałam jakiś mocniejszy olej bo zwykły mi się szybko emulgował, miałam go mieć do grudnia po czym się okazało że na nim to już zupełnie się nie trzyma i jak najszybciej trzeba wymieniać. Teraz jak lekarz mnie widzi to tylko pyta czy jeszcze mam siłę na dalsze operacje. Ale czy mam jakieś inne wyjście? Bo jak powiem że śza nie mam siły to już zupełnie nie mam szans z tym okiem. Ale czy jakaś szansa jeszcze jest? Nie mówiąc że te zabiegi są dla mnie dość bolesne, niezbyt pomaga znieczulenie.
Sylvia
Nowicjusz

Postprzez Tomek78 » 25 kwi 2015, o 10:13

To tak jakbym czytał swoją historię.
Dziesięć operacji i parę tak bolesnych, że człowieka trafiało na stole, bo 8 z nich było ze znieczuleniem miejscowym...uuuuuuuu
Proponuję udać się do kliniki w Łodzi na Jasne Błonia. Jak tam nie pomogą to znaczy, że nie da się nic więcej zrobić.
Mnie w oku, które wszyscy skazali na nie do odratowania przywrócili jakie takie widzenie. Jakie takie to może wielkie słowa, ale jak ktoś doświadczył całkowitą utratę widzenia świata, to każda nawet najmniejsza możliwość zobaczenia czegoś daje naprawdę wiele. Na tą chwilę mam olej, ale przechodziłem wszystkie już dostępne sposoby od laserowania, opasania, plombowania, wpuszczaniu gazu dawaniu oleju ciężkiego i lekkiego.
Polecam lekarza Zbyszka Pikulskiego.
Namiary znajdziesz w internecie.
Żałuję, że tam nie trafiłem od razu, a do popaprańców w Krakowie na Kopernika! Zero wsparcia. Potraktowany jak królik doświadczalny oglądany przez naście studentów i operowany za każdym razem przez kogoś innego, a jak już spaprali wszystko zalewając mi oko wylewem kazali dosłownie iść sobie gdzie indziej, bo oni już nic nie wymyślą. Byłem operowany nawet z dwudniową przerwą, bo sobie coś źle obliczyli i założyli za małą plombę.
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi