www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

operacja w zabrzu

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez Paweł » 4 maja 2015, o 09:27

dobrze Justyna rozmawiałem z Panią . Chłopiec ma skierowanie na maj . Chyba byli w 5 szpitalach trzy zaoferowały operację na odcinku piersiowo - brzusznym . Ja bym zaufał lekarzom i zgodził się na operację . Pomyśl czy naprawdę jest sens odciągać ich do innych opcji ? Mówi Ci coś słowo postęp w medycynie ? jesteś na bieżąco z chirurgią ? Wiesz jaki zabieg planują ? jest taka prasówka stare info z gazety no ale chirurg zrobił 2 operacje na 12 lat ...
Paweł
VIP

Postprzez Montana » 4 maja 2015, o 11:18

Znam ten artykuł. Nie podważam kompetencji Profesora Zanettiego.
Widzę, że jesteś jeszcze lepiej zorientowany w temacie ode mnie. Nie podejmuję za nikogo decyzji od tego zacznijmy i nie odciągam do innych opcji. Ale warto sprawdzić wszystkie drogi.
Dla mnie różnica polega na tym, że każdy profesor ma swój zespól któremu ufa i współpracuje. Taki zabieg to nie sama operacja to wszystko co się dzieje wokół od szeregu badań przed operacyjnych potem samego zabiegu i cholernie ważnego monitorowania pacjenta już po wszystkim 24h na dobę. Co w naszych szpitalach a nawet w Zabrzu! Wygląda róznie jak wiemy. Do tego ucieka w tej dyskusji jeden mały szczegół - operacja Marfana a operacja innej osoby z rozwarstwieniem to dwa różne zabiegi choć wyglądają identycznie. Różnica – budowa tkanki łącznej aorty! I co za tym idzie sama trudność wykonania tego zabiegu. Przyjazd na gościnne występy i zrobienie pokazówki to nie to samo co zrobienie operacji w swoim szpitalu i ze swoim zespołem tam, każdy wie co do niego należy wie na co musi zwrócić uwagę a nie się dopiero uczy! Prof. Zanetti nie będzie potem odpowiadał za niedopatrzenia naszych kochanych lekarzy bo sobie pojedzie do siebie i tyle go widzieli. Tyle z mojej strony.
Poza tym gadka jałowa gdyż wiemy, że jeśli zainteresowało się Zabrze to szanse na wyjazd dla tego chłopaka do Belgii są prawie zerowe, zgody nie dostanie po złości. Chyba, że sam sobie to sfinansuje to pojedzie. Dlatego Paweł idź na spacer kup sobie browar i hejtuj gdzie indziej.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 4 maja 2015, o 12:08

No ... w końcu ... Nie mogłaś od razu powiedzieć co tam w duszy gra ... konkludując ... czekamy ... Mam nadzieję , że operacja się uda .
Zachęcam do czytania forum , też jest dużo na prawdę przydatnych linków edukacyjnych .
Paweł
VIP

Postprzez asocko » 4 maja 2015, o 22:28

Kociaczek, co o tym wszystkim myślisz? Jak się trzymacie? Jaki jest następny etap i kiedy?
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez kociaczek189 » 5 maja 2015, o 07:58

Hey o ile to możliwe staramy się nie myśleć żeby nie zwariować ..W środę mamy jeszcze wizytę u lekarza i potem będziemy wiedzieć co dalej ..Mam nadzieje ze pomoże nam wybrać właściwą drogę ..
kociaczek189
Nowicjusz

Postprzez asocko » 5 maja 2015, o 20:40

To daj też znać co Wam zaproponował. Będę czekać.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi