www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Zwolnienie z WF a ZM

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez Woojtek » 6 paź 2015, o 19:59

Cześć :)
Kiedyś jeden lekarz zasugerował mi ,że mogę mieć ZM. Od tamtej pory kardiolodzy na kontrolach faktycznie potwierdzają ,że mam sporo tych marfanowatych cech.
I teraz pytanie: czy przy podejrzeniu ZM mogę ćwiczyć na wf (wymagane na studiach) ? Jeśli nie dostanę zwolnienia ide na koszykówke.

Moglibyście dać mi kontakt do jakiegoś kardiologa, który wie co to ZM (w Warszawie, prywatnie )i ewentualnie, jeśli trzeba wypisze zwolnienie?
Woojtek
Nowicjusz

Postprzez szczypior » 7 paź 2015, o 06:16

Jakie badania wykonywali kardiolodzy na kontrolach, które miałeś?
BTW. na poziomie zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego zwolnienie wypisze Ci ponad połowa warszawskich lekarzy, nawet na podstawie tego, że pocisz się przy wysiłku fizycznym, bo tego przecież się nie leczy ;-)
PS
Przedstaw się w odpowiednim dziale forum, napisz więcej o sobie będzie nam łatwiej pomóc Ci w Twoich problemach.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Montana » 7 paź 2015, o 11:04

A koniecznie musi być to zwolnienie? Az tak macie problem z ZM? Czy nie lepiej ograniczyć zajęcia do tych co lubicie czyli np. gra w kosza siatka lub plywanie ale bez forsowania sie? Minimalna kondycja być musi to lepsze czasem niż całkowite ogeaniczenie. Zwolnienie z zaświadczeniem o rezygnacji z niektórych ćwiczeń. Ja tak miałam i mogłam chodzić na basen co jest wskazane dla marfanow lub tez korzystalam z zajęć gry w siatkę i kosza ale za to nie chodziłam na zajęcia z biegania czy gimnastyki artystycznej. Takie zwolnienie wyda praktycznie każdy lekarz.[list=][/list]
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi