www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Tętniak i co dalej ...

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez EwKA » 7 paź 2015, o 19:55

Witajcie
Dzisiaj miałam echo i wstępnie wiem, że Ao około 5 mm, do operacji. Ale w związku z tym, że mam taką budową nie widzi dokładne wszystkiego i TK muszę zrobić. Okazuję się, że mitralne zastawki są już beznadziejne, niedomykalność spora, fala zwrotna 3 stopnia, lewa komora przerośnięta, z rytmem coś tam nie gra. I co dalej? Ogólnie lekarka strasznie mnie nastraszyła, że nieciekawie. Jak już mi wykonają TK i dostanę skierowanie na operację to gdzie się kierować? Jak przebiega zabieg, jaką metodą najlepiej się zoperować? Przeglądam forum i kilka informacji już znalazłam, ale wszystko w centrum Polski. Czy tu bliżej coś da się załatwić? Mam ZM oczywiście. Super- okazuję się, że moje wszystkie badania wykonane w ostatnim 5 latach były nieprawidłowe, bo połowy mojej aorty nie widać ( przez budowę kostną) i lekarka się dziwiła, że dopiero teraz się o tym dowiedziałam. A tym bardziej się czemu same echo mi robili?!- to tak ku przestrodze innych. Róbcie Tk ! Jak się operuje teraz tętniaki? Ile dochodziliście do siebie po operacji? Jakie jest ryzyko?
EwKA
Bywalec

Postprzez Montana » 7 paź 2015, o 22:33

Tetniak operacja klasyczna najczęściej metoda bentalla rzadziej Davida. Dochodzenie do siebie kwestia indywidualna kilka tygodni to minimum. Szpitale Kraków, Warszawa Anin, Rzeszów, Gdańsk. To tyle w telegraficznym skrócie.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Gosieńka » 9 paź 2015, o 22:21

Ewa napisałam Ci już w prywatnej wiadomości na facebooku co nieco na ten temat.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez EwKA » 5 sty 2016, o 01:48

Taka mała aktualizacja,diagnoza tętniaka na szczęście była pomyłką,aorta jak dzwon,nic tam nie ma,zastawki uchowają się jeszcze przed operacją.Ale serdeczne dzięki za pomoc,wsparcie i informacje :-> Miło było pogadać na spotkaniu i do zobaczenia na kolejnym zlocie.
EwKA
Bywalec

Postprzez szczypior » 5 sty 2016, o 12:58

To super wiadomości, można nadal cieszyć się życiem!
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez dana_meadbh » 5 sty 2016, o 13:09

Gratuluję wiadomości i współczuję przeżytego strachu. Dużo zdrowia w Nowym Roku życzę.
dana_meadbh
Hero

Postprzez asocko » 11 sty 2016, o 23:58

I to jest bardzo dobra wiadomość na koniec poniedziałku! Pozdrawiam. :-)
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi