www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez Levent » 5 lis 2006, o 23:14

Osoby z wadą klatki piersiowej izoluja sie społecznie, zamykaja sie w sobie
Dr Jarosław Adamczak jest torakochrurgiem z Poznania robi wspaniała robotę
usuwa wady z bardzo dobrym efektem zdrowotnym i kosmetycznym

POZNAŃ BWM
Szpital im. Marcinkowskiego
ul. Szamarzewskiego 62
tel. lekarze: 061 66 54 285 trzeba dzwonic po 12tej do pokoju lekarzy i prosić z dr ADAMCZAK
www.amp.edu.pl
Ostatnio edytowano 29 wrz 2007, o 09:14 przez Levent, łącznie edytowano 3 razy
Levent
Beniaminek

Postprzez Gosieńka » 7 lis 2006, o 11:02

Włąśnie mó kolega, który jest lekarzem też polecał Poznań na operację klatki. Mówił że tam najlepiej robią. Ale ja się i tak nie zdecyduje:)
Gosieńka
VIP

Postprzez Pletwa » 8 lis 2006, o 11:05

Zdecydowałbym sie tylko nie teraz bo nie wyrobie :-(
Słyszalem że w Poznaniui robia klatki najlepiej w Polsce i jak już to tam sie zgłosze :-)
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez Edyta » 4 gru 2006, o 23:37

Ja myśle o takiej operacji bardzo powaznie....Wada klatki to dla mnie straszny kompleks :( a dla was ?? jak sobie z tym radzicie ??
Edyta
Wtajemniczony

Postprzez gabriela » 5 gru 2006, o 11:42

Posłuchajcie Leventa, zapamiętajcie ten adres! Ta operacja to bułka z masłem w porównaniu z usuwaniem tętniaka, choć przy tej drugiej załatwiają i pierwszą ;-) Wybaczcie mi ten czarny humor, z życia wzięty...
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Gosieńka » 5 gru 2006, o 20:13

Z tego co mi kolega mówił to teraz tą operację robią tak że wycinają ten wklęsły kawałek mostka i wstawiają taki plastikowy już poprawny. Nie wiem czy wszędzie tak robią ale właśnie chyba w Poznaniu tak.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez krisk82 » 19 gru 2006, o 20:13

hehe... bede pamiętał ;-)
Montana znasz szpital Dzieciątkaz Jezus na Lindleja (chyba dobrze napisałem nazwe ulicy),pytam bo miałem tam w marcu operowana klatke.
krisk82
Beniaminek

Postprzez Montana » 19 gru 2006, o 20:17

Krisk znam dobrze ten szpital a szczegolnie odzial chirurgii tego szpitala.....sama tam nie lezalam ale ktos mi bardzo bliski z rodziny. Swego czasu nawet oddawalam tam honorowo krew...ale to jeszcze przed moja operacja gdy wydawalo mi sie ze jestem"zdrowa".
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez marta--1985 » 19 gru 2006, o 22:40

krisk82 napisał(a):miałem tam w marcu operowana klatke.

a przez kogo?
michalskiego? bo on mnie operował i miałam wybór albo iśc do dzieciątka jezuz albo do prywatnego Centrum Damiana-poszłam do tego drugiego bo tam krócej sie leżało po operacji.
marta--1985
Profesjonalista

Postprzez krisk82 » 20 gru 2006, o 12:12

Michalski zajmuję się kregosłupami i wcale nie leża tak długo po operacji,zazwyczaj dzień dwa na osobnej sali gdzie pielegniarki maja na ciebie oko.Ja lezałem tam 6 dni po klatce,tak wiec widziałem jak zmieniaja sie moi lokatorzy.Zapomniałem kto mnie operwał, :) jak przypomne sobie to napisze,ale był to taki starszy pań w okularkach,niegdyś był ordynatorem tego oddziału,teraz jest własnie MIchalski.
P.S. po operacji klatki ból jest nie do wytrzymania,boli jak cho%*& i to jeszcze przez 6 miesiecy.MIałem operowano dwa razy 14 lat temu,stara metoda gdzie znów mi sie zapadła,rok temu miałem ponownie operacje,miałem wstawiona płytke którą w tym roku miałem wyjęto.

Szpilat a własciwie oddział i osoby które tam pracjua jest ok,oczywiscie zawsze znajdzie sie jakas czarna owca :lol:

hehe... troche pisze nie na temat,ale nie pisałem o moich operacjach więc sobie pozwoliłem napisać co nieco :lol:
krisk82
Beniaminek

Postprzez Karolina » 20 gru 2006, o 19:27

Przeszłam taka operację w 92 roku w Zakopanem -nie narzekam, włożyli mi płytkę i po kilu miesiącach wyjęli, nie jest tak jak byc powinno ale na pewno jest lepiej. Tam też lekarz po raz pierwszy zdiagnozował marfana. Kilka lat później w tym samym szpitalu miałam operację na kręgosłup. To chyba trochę dziwne, ale bardzo miło wspominam mój pobyt w klinice w Zakopanem.
"Istnieją magiczne chwile, które choć mijają niezauważone, to jednak niewidzialna Ręka Opatrzności zmienia bezpowrotnie nasz los..."
Karolina
Bywalec

Postprzez resa » 20 gru 2006, o 21:40

Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem

http://www.klinika.net.pl/
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez resa, łącznie edytowano 2 razy
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez krisk82 » 21 gru 2006, o 05:47

Lezałem tam również... Jak nazywa sie ten szpital ,czasem nie szrodim???

Jesli chodzi i ten szpital to ja go nie wspominam miło,mówiąc krótko chciałem wrócic jak najszybciej do domu :lol: miałem miec tam operowany kregosłup,ale sie nie zgodziłem gdy zobaczyłem jakie inni mieli problemy,ropie rany itp. :-/
krisk82
Beniaminek

Postprzez Gosieńka » 21 gru 2006, o 14:04

Ładnie ten szpital wygląda ale pomimo wszystko wolałabym tam nie trafiać :mrgreen:
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Karolina » 21 gru 2006, o 14:23

Jak już pisałam miałam tam operację kręgosłupa. Wszystko zależy od organizmu. Byłam jedyną osobą, która po operacji nie zwracała i bardzo szybko mnie wypisali. Potem pojechałam jeszcze na 3 tygodniowe "wakacje", było wspaniale. Pomimo, że był to szpital to naprawdę bardzo miło wspominam ten czas. Ale oczywiście nie każdemu musi się podobać :) Pozdrawiam
"Istnieją magiczne chwile, które choć mijają niezauważone, to jednak niewidzialna Ręka Opatrzności zmienia bezpowrotnie nasz los..."
Karolina
Bywalec

Następna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi