www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez ktos_ona » 13 cze 2012, o 11:39

A ile trzeba zaplacic za takie konsultacje?
ktos_ona
Nowicjusz

Postprzez Saves » 13 cze 2012, o 14:29

Nie ukrywam że taka myśl też za mną chodziła bo byłem zaszokowany w jakim tempie się to wszystko odbywało. I tu Cię jeszcze raz pocieszę, bez obaw w tym szpitalu liczy się dobro pacjenta a nie inne wartości tak więc zapomnij o jakichkolwiek pieniądzach :)
Saves
Nowicjusz

Postprzez ktos_ona » 13 cze 2012, o 14:55

Chcesz powiedziec ze nie bede musiala ponosic zadnych kosztow? Nie moge w to uwierzyc.. Bardzo mnie pocieszyles.. A jak to jest z operacja itd.. za nic nie trzeba placic?
ktos_ona
Nowicjusz

Postprzez Saves » 13 cze 2012, o 15:16

Otóż to, nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z wizytami, operacją itd. jedyne koszty jakie poniosłem to te badania z kartki które trzeba było zrobić przed przyjęciem do szpitala. Przy każdym badaniu jest napisana cena, EKG i morfologia skreślone ponieważ skierowanie dostałem od lekarza rodzinnego reszta odpłatna, lecz to chyba nie duża cena za takie korzyści :->
Saves
Nowicjusz

Postprzez ktos_ona » 13 cze 2012, o 15:20

Dziekuje ci za te wszystkie informacje, mnie rowniez bardzo pomogles :-> dales mi duzo nadziei ze jeszcze wszystko mi sie jakos ulozy i bede miala operacje :->
ktos_ona
Nowicjusz

Postprzez Saves » 13 cze 2012, o 15:25

Naprawdę nie ma za co, na pewno wszystko się uda i będzie dobrze, trzymam kciuki a i pamiętaj cały czas jestem do Twojej dyspozycji. Pozdrawiam :)
Saves
Nowicjusz

Postprzez ktos_ona » 13 cze 2012, o 15:27

Dzięki :-> :-> jeszcze się odezwę :->

[ Dodano: 2012-06-14, 08:26 ]
to prawda ze w tym szpitalu w krk na Jana Pawla II nie operuja doroslych metoda nussa? Bo tak slyszalam i chce sie upewnic czy to prawda.
ktos_ona
Nowicjusz

Postprzez Saves » 14 cze 2012, o 19:46

Tu nie znam odpowiedzi, ale jutro się wszystkiego dowiesz i jak czegoś nie wiesz to pytaj doktor jest sympatyczna osobą :)
Saves
Nowicjusz

Postprzez 991 » 15 sty 2013, o 20:07

witam
miałem wyjeta płytkę w grudniu 2012.Klatka opadła niewiele podobno zawsze troche opada.jest jakiś miesiac po operacji i raczej dalej nie opada więc jest ok.Ból po operacji nieporównywalnie mniejszy od tego jaki był po włożeniu płytki właściwie to nie bolało mnie wcale tylko troche miejsca gdzie miałem założone szwy.Do pracy wróciłem po 2 tygodniach..Gdybyście mieli jakieś pytania piszcie
pozdrawiam ;-)
991
Nowicjusz

Postprzez mateusz10241 » 24 sty 2013, o 21:16

Witam, mam obecnie 21 lat i byłem już na konsultacji w krakowie we wrześniu zeszłego roku. Wszystko super fajnie, operacje miałem mieć do dwóch tygodni od pierwszej wizyty. Ale... operacji sie nie poddałem z powodu studiów. Teraz troche żałuje ale teraz postanowiłem że w tym roku w wakacje bez względu na wszystko ide pod nóż... :D
Z tego co czytałem ból po operacji jest nie do zniesienia no ale czego sie nie robi dla "normalności".
I tu rodzi sie moje pytanie, czy po operacji gdy już wszystko wróci do normy to czy ta wada dużo sie poprawi? Czy jak założe koszulke to czy bedzie coś widać czy raczej będzie to mało widoczne? :)
Ktoś wybiera sie na podobny zabieg w tym roku? Było by fajnie pogadać, podzielić się doświadczeniami :)
mateusz10241
Nowicjusz

Postprzez Tomek78 » 25 sty 2013, o 08:34

Mówicie, że jak operuje się aortę to przy okazji korygują klatkę piersiową, a ja mam pytanie czy muszą to robić? Ja mam akurat wystającą i nie mam ochoty na dodatkowy bonus w postaci wielkiego bólu. Lata szkolne mi już dawno mineły w których się tego krępowałem więc spokojnie mogę z nią już zostać do końca, ale czy z drugiej strony nie utrydnia ona dostępu do serca podczas operacji?
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez olaczika » 25 sty 2013, o 09:17

Tomek78 napisał(a):Mówicie, że jak operuje się aortę to przy okazji korygują klatkę piersiową
Tomek78 kto powiedział, że podczas operacji aorty robią też korektę wady klatki piersiowej?? Ostatnio będąc na konsultacji u prof. Różańskiego o to pytałam, bo nawet chciałam upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, ale on powiedział że nie ma takiej możliwości.
"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne." William Szekspir
olaczika
Adept

Postprzez Tomek78 » 25 sty 2013, o 09:25

Olu wyczytałem to w postach innych. Nie wiem tego od lekarza i dlatego dopytuje żeby wiedzieć jak rozmawiać z docentem.
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez Gosieńka » 25 sty 2013, o 11:41

Ja o tym że przy okazji aorty robią i klatkę czytałam tylko i wyłącznie na forum. Anin na pewno nie zajmuje się takimi rzeczami, musieliby mieć ortopedów na sali operacyjnej. Raczej nie bawią się w takie rzeczy. Choć muszę przyznać że nadziei mi narobili bo po operacji opuchlizna sprawiła że po mojej szewskiej klatce nie było ani śladu ;-) Lekarze się śmiali że musieli jakąś chustę zaszyć skoro ten dołek mi zanikł ;-)
Ostatnio edytowano 25 sty 2013, o 12:22 przez Gosieńka, łącznie edytowano 1 raz
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez szczypior » 25 sty 2013, o 12:18

Poza tym nie kazda wada klatki piersiowej daje przeslanki inne niz kosmetyczne do jej operowania. To tez nalezy poprzedzic badaniami.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi