www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez gabriela » 8 paź 2010, o 16:40

Lejkowata wygląda jak miejsce działan wojennych, jak lej po wybuchu granatu :-/
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Kevin » 8 paź 2010, o 17:27

A szewska to chyba to samo co kurza czyli wypukła.

[ Dodano: 2010-10-08, 18:30 ]
Gosieńka napisał(a):Ja też mam lejkowatą i już różne opinie na temat jej poprawiania słyszałam. Chyba większość lekarzy mówiła że korekcja daje efekt na krótko, że to tylko niepotrzebna operacja bo potem po czasie klatka i tak robi się wklęsła. Nie wiem na ile w tym prawdy ale mi aż tak bardzo ten defekt w życiu nie przeszkadza i przestałam się interesować tematem korekcji lejkowatej klatki. Może mi kiedyś wróci...

kobiety mają lepiej bo zamiast korygować klatkę mogą powiększyć to i owo i też nie będzie widać a pewnie i efekt trwalszy :mrgreen:
Kevin
Profesjonalista

Postprzez szczypior » 8 paź 2010, o 19:23

gabriela napisał(a):Lejkowata wygląda jak miejsce działan wojennych, jak lej po wybuchu granatu :-/

po dolozeniu blizn wyglada bardzo mesko :D
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez smuklaewa » 8 paź 2010, o 20:03

Kevin napisał(a):A szewska to chyba to samo co kurza czyli wypukła.
NIE...szewska to samo co lejkowata,wklesła...a kurz to wypukła.
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Gosieńka » 8 paź 2010, o 20:15

smuklaewa napisał(a):NIE...szewska to samo co lejkowata,wklesła...a kurz to wypukła.
No wreszcie ktoś coś mądrego napisał. Mój specjalista może i się przyglądał ale pojęcia o szewskich i lejkowatych klatkach to on nie ma ;-)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez smuklaewa » 8 paź 2010, o 20:52

Gosieńka napisał(a):ale pojęcia o szewskich i lejkowatych klatkach to on nie ma ;-)
On Gosieńko pewnie i się zna ,ale na klatkach z piersiami tylko :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez arturro » 9 paź 2010, o 10:13

Gosieńka napisał(a):Mój specjalista może i się przyglądał ale pojęcia o szewskich i lejkowatych klatkach to on nie ma

Ja żem prosty chłopak z Targówka. Byście gadali wklęsła lub wypukła to każdy, nawet taki cwaniaczek warszawski jak ja by wiedział ;-)
arturro
-# Moderator

Postprzez Aga Wójciak » 10 paź 2010, o 01:23

Z Targówka? Moja Mama mieszka na Korzona...
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez basia74 » 30 paź 2010, o 11:01

Witam i pozdrawiam wszystkich !
Chciałabym dowiedziec się czegoś o operacjach kurzej kl.p. w Rabce,ponieważ mój syn ma właśnie ten problem. Mamy jechac do Rabki na wakacjach na konsultacje.Może znajdzie się ktos ,kto powie coś konkretnego o operacji w Rabce
bbpl
basia74
Nowicjusz

;/

Postprzez nowyzce » 21 maja 2011, o 21:00

witam ja tez mam problem z kurza klata ale to mi tak nie przeszkadza ale jak ide na dwor w koszulce i wieje wiatr to juz mnie to za przeproszeniem zalamuje bo wszystko widac jaka klata jest mala i mi to bardzo przeszkadza ; // i ta operacja w poznianiu to jest darmowa czy to prywatnie operuja?? I czy duze blizzny sa na klacie???? prosze o pomoc;///
nowyzce
Nowicjusz

Postprzez szczypior » 22 maja 2011, o 08:04

hmmmm
jesli chodzi tylko o wyglad, to moze sesja u psychologa taniej wyjdzie :?:
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Pletwa » 23 maja 2011, o 09:38

Nowyzce znam ten ból :( Ćwicz na siłce w domu pompki rób przytyj i powinno być lepiej :-)
Szczypior fajnie się gada nie masz tak :-P naprawdę jest MĘKA a jeszcze jak ktoś wie to się myśli o samobójstwie ;/ miałem kiedyś myśli samobójcze ale nie miałem odwagi się zabić chociaż jak bym nie miał tyle szczęścia to już by mnie nie było.
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez szczypior » 23 maja 2011, o 10:40

Pletwa, mam dokladnie to samo. Mocno zapanieta klatka, do tego waze bardzo malo i wszystko to jest strasznie widoczne. No ale trudno :) Warto kilka razy zastanowic sie nad koniecznoscia ingerencji chirurgicznej. Jesli kurza czy szewska klatka nie powoduja bolesci, to przeciez da sie z tym zyc.
Osobiscie tez na poczatku mnie to strasznie wkurzalo, wstydzilem sie, ale teraz sciagam koszulke, kiedy tylko jest ku temu okazja. Chca to niech sie patrza, dla mnie to oni sa dziwni, a z mojego mostka na plazy mozna wypic drinka albo setke czystej ;) I to jest atut :mrgreen:

PS
A ewentualne cwiczenia fizyczne najlepiej skonsultowac z lekarzem, zeby nie zrobic sobie kuku ;-)
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Pletwa » 23 maja 2011, o 15:06

kurza czyli ta moja jest gorsza wygląda jak kosmita miałem przez to WIELE nieprzyjemności traktowali mnie jak powietrze szydzili ;/ straciłem dużo kontaktów ;/ najbardziej boli traktowanie jak powietrze bo to jest nie ludzkie. Jeszcze jak się kogoś nie lubi to olewka ale jak ktoś kogo lubisz bardzo cie traktuje jak powietrze to bardzo boli :( nerwa mam takiego jak sobie przypomnę :evil: jak szydera jest od tych co ich nie lubię to jest nerw straszny a jak od tych co lubię to jest ból załamka itp itd
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez arturro » 23 maja 2011, o 17:42

Płetwa, jeśli ktos z toba zrywał kontakty tylko z tego powodu że miałesś dziwną kaltke piersiowa to wybacz. Taką osobą nie ma co sie przejmowac i żałowac ze zerwała kontakty. Ja też zawsze miałem kompleksy, w sumie to nadal mam chociaz juz dużo mniejsze.Ale nie przypominam sobie sytuacji ze ktoś zrywa kontakty z powodu mojego wygladu. Co najwyzej od razu pewne grona osób nie miało zamiaru sie ze mną zapoznawac
arturro
-# Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi