www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez sylus1144 » 23 lut 2012, o 11:40

Witam,
wpadłam na to forum szukając wskazówek co zrobić w Naszym przypadku. Mój chłopak jako 15 letni dziaciak miał robioną operację na kurzą klatkę piersiową. Z tego co kojarze włożyli mu metalową płytkę zamiast mostku i przez pewien okres było dobrze. Niestety po dwóch latach od operacji klatka zaczęła się zapadać powodując tym samym zaburzenia oddechowe i zatrzymywanie bicia serca. Okazało się że operacja została źle wykonana i potrzebna jest korekta, z uwagi na fakt że mój wystarszył się ponownego przejścia przez ból, co gorsza lekarz tym razem jako, że był już pełnoletni pokazał mu co mu ,,włoży,, w klatkę zamiast blachy.... Nie musiałam długo czekać na reakcję mojego chłopaka poprostu wyszedł z gabinetu i nawet groźbami nie mogłam mu rozkazać podpisać zgody na drugą operację. Teraz ma 25 lat.. i koszmar powrócił. Ból przeszywający cały tors, duszności, ból serca, szybki puls dają o sobie znać. Teraz po wielu latach proszenia i błagania wreszcie uprosiłam tego mojego ,, metalowego,,chłopaka żeby wkońcu zgodził się na operację. Jednak obawiam się ryzyka, wiem że jakieś istnieje, bo nie jest to zwykły zabieg a nawet przy niewielkim zdarzają się komplikację. Martwi mnie fakt że może jakieś narządy wewnętrzne przykleiły się do blachy i będą trudności z wyjęciem jej. O moich obawach oczywiście mu nie mówie, bo znowu mi ucieknie. Czy może ktoś z Was miał taki przypadek, albo chociaż słyszał o czymś takim?
sylus1144
Nowicjusz

Postprzez czarna » 23 lut 2012, o 19:49

Witaj Sylus, ja również miałam operacje klatki ale w moim przypadku mostek nie był ruszany, zabieg miałam w wieku ok 13 lat i w sumie wszystko jest ok nic złego się nie dzieje. Pierwszy raz słyszę o takim przypadku zapadnięcia i jestem w szoku, współczuję i trzymam kciuki za pomyślny zabieg Twojego chłopaka, wyobrażam sobie jak jest wam ciężko trzymajcie się, pozdrawiam
...żyj tak abyś każdego wieczoru mógł powiedzieć to był udany dzień...
czarna
Stały bywalec

Postprzez marcin165 » 7 mar 2012, o 13:06

Witam .
W tym roku kończe 17 lat . Urodziłem się z klatką piersiową lejkowatą inaczej zwaną szewską . Wada jest dojść duża i widoczna co wiąże się z kompleksami z mojej strony . Na dzień dzisiejszy nie mam zbytnich problemów zdrowotnych z tego powodu , lecz chciałbym ćwiczyć na siłowni i wygladać fajnie , lecz owa klatka piersiowa mi tego nie umożliwia . W podstawówce chodziłem na basen i zajęcia korekcyjne . Nie dały one żadnego rezultatu . Mam dojść takie klatki piersiowej . Chciałbym w towarzystwie osob wkońcu zdjąć koszulkę bez żadnego wstydu i aby klatka piersiowa była klatką normalną .
I otóż moje zapytanie . Jestem zainteresowany operacją bo ćwiczenia nic nie dadzą . Proszę odpowiedzieć mi na pytania które mnie dręczą :
1. Czy w tym wieku , operacja jest możliwa i nie niesie za sobą żadnych konsekwencji ?
2. Czy po mimo znacznej wady , operacja przyniesie mi to szczęście i " urodzę się na nowo" z klatką piersiową normalną bez żadnej wady ?
3.Jak wygląda sprawa finansowa ?
4. Gdzie robią operacje najlepiej , ze 100 % rezultatem fizycznym jak i psychicznym ?
5. Czy z czasem bede mógł ćwiczyc na siłowni jak zdrowy facet , efekty bedą takie same jak u ludzi bez wady , mięśnie się wykształcą itd.
6. Czy bedę ograniczony sportowo ? , czy mogę robić tak samo wszystkie rzeczy z czasem np. boks , pływanie itd .
Narazie przedstawiam takie pytania , pożniej bedę jeszcze pisał . Dodam , że jest to moje marzenie od dzieciństwa mieć normalną klatke i pakować ćwiczyć i np. zostać kulturystą.

Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam wszystkim :-)
marcin165
Nowicjusz

Postprzez Gosieńka » 7 mar 2012, o 14:50

1. Jest możliwe
2. Tego nikt Ci nie zagwarantuje - jedni mówią że wygląd klatki jest idealny i utrzymuje się przez lata, inni są niezbyt zadowoleni z efektów operacji
3. Operacja przeprowadzana jest na NFZ czyli nic nie kosztuje. Jesteś niepełnoletni więc najlepiej jakbyś zgłosił się z tym do CZD do Warszawy.
4. Tego też Ci nikt nie powie bo nikt nie jest w stanie dać Ci 100% gwarancji, tak jak i przy każdej innej operacji. Mówią że w CZD dobrze operują klatki.
5. Nie mam pojęcia ale każda operacja niesie za sobą już jakieś późniejsze skutki. Na pewno przez jakiś czas po operacji w ogóle sobie nie poćwiczysz. Nie wiem jaką techniką to operują ale jeśli taką jak wcześniej to wstawiają jakąś płytkę, którą usuwa się dopiero po kilku latach. Na pewno zostanie blizna i możesz mieć w tym momencie problem z jej zaakceptowaniem :-/
6. Nie wiem czy zostanie kulturystą w takim przypadku jest do spełnienia...
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez marcin165 » 7 mar 2012, o 16:08

hmm czyli polecasz CZD w Warszawie na operacje klatki piersiowej szewskiej . Był tam ktoś z was operowany ? Jak tak niech opisze pobyt i wszelkie cenne informacje . Proszę mi powiedzieć czy klatka po wyjeciu płytek albo z czasem może powrócić do stanu przed operacją i jakie są tego szanse . I czy poprzez wyciskanie na klatke sztangą mięsnie szczególnie piersiowe wykształcą się jakbym się urodził z normalną klatką ? Jak i inne partie ?Czy obojczyki i wystające żebra po operacji bedą normalne ?

A ten oddział Torakochirurgii poleca ktoś ? , i jak wygląda efekt pooperacyjny ?
Ostatnio edytowano 7 mar 2012, o 17:40 przez marcin165, łącznie edytowano 1 raz
marcin165
Nowicjusz

Postprzez Gosieńka » 7 mar 2012, o 18:20

Słuchaj - ja tam operacji nie miałam i bym się na nią nie zdecydowała pomimo że też mam szewską klatkę. Mi to jednak nie przeszkadza jakoś szczególnie. Ale kilkoro znajomych operowało się w CZD i tak jak mówię - jedni z efektów zadowoleni, innym klatka wraz zaczęła powracać do stanu sprzed operacji.
marcin165 napisał(a):I czy poprzez wyciskanie na klatke sztangą mięsnie szczególnie piersiowe wykształcą się jakbym się urodził z normalną klatką ? Jak i inne partie ?
Tego na tym forum raczej nikt Ci nie powie bo jest to forum dla ludzi z zespołem marfana, a w tej chorobie raczej na klatę się nie wyciska.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez czarna » 7 mar 2012, o 22:50

Witaj Marcinie ja miałam zabieg w CZD było to jednak dawno temu. Ogólnie pobytu źle nie wspominam ale jak to po operacjach bywa ból był... Mój zabieg trwał 6 godzin, nie pamiętam ile czasu musiałam leżeć ale gdzieś po około 2 tyg wstałam z łóżka, łatwo nie było ale jakoś przeżyłam. Jeśli chodzi o efekty to cieszyłam się że klatkę mam bardziej normalną ale nie do końca byłam zadowolona... z tym że u mnie mój lekarz nie ruszał mostka a obojczyk nadal wystaje...(dlatego nie wygląda to tak jak bym chciała) W moim przypadku 'dołek' był bardzo duży dlatego operacja była konieczna co prawda wtedy nie miałam żadnych kłopotów z tego powodu ale czy w przyszłości by ich nie było przy takiej deformacji tego nie wiem. Póki co wszystko jest ok klatka nie zapadła się. Pozdrawiam
czarna
Stały bywalec

Postprzez marcin165 » 7 mar 2012, o 22:52

A powiedz mi , bo słyszałem ze w poznaniu na Klinie Torakochirurgii im K. Marcinkowskiego dobrze robia , i jaka mialas metoda robiona klatke ? :)
marcin165
Nowicjusz

Postprzez czarna » 7 mar 2012, o 22:58

Co do Poznania to nie mam pojęcia ja miałam ten zabieg 15 lat temu i skierowali mnie do CZD więc być może wtedy jeszcze nie robili takich operacji w Poznaniu. Co do metody to musiałabym zerknąć w papiery bo nie pamiętam, wiem że miałam jakąś płytkę i dwa 'druty' jutro sprawdzę to Ci napiszę bo dużo mam tej mojej dokumentacji
czarna
Stały bywalec

Postprzez marcin165 » 7 mar 2012, o 23:05

A powiedz mi czy warto udać się na operacje . Metoda Nussa chyba jest teraz najbardziej popularna , oto moja klatka :
Ostatnio edytowano 7 mar 2012, o 23:39 przez marcin165, łącznie edytowano 1 raz
marcin165
Nowicjusz

Postprzez czarna » 7 mar 2012, o 23:13

wiesz co widziałam fote i nie jest najgorzej takie jest moje zdanie ja miałam o wiele bardziej zniekształconą klatkę więc w twoim przypadku to nie wiem czy bym się zdecydowała a w moim to się nawet nie zastanawiałam długo
czarna
Stały bywalec

Postprzez marcin165 » 7 mar 2012, o 23:17

Dziękuje Ci bardzo , pomyśle o operacji , porozmawiam z rodzicami . Jest to najwiekszy moj kompleks i chcialbym sie go raz na zawsze pozbyc pozniej przypakowac i sie cieszyc zyciem a nie , ze tej koszulki nie kupie bo jest ale , nie zdejme bluzy bo jest ale itd ;)

Pozdrawiam ;-)
marcin165
Nowicjusz

Postprzez czarna » 7 mar 2012, o 23:24

Porozmawiaj także ze specjalistą na pewno pomoże w podjęciu decyzji. Również pozdrawiam :-D
czarna
Stały bywalec

Postprzez marcin165 » 8 mar 2012, o 21:45

A mam pytanie . Czy po operacji , jak bede cwiczyl , to wyjdzie mi juz wgl na plasko czy bedzie minimalnie ale bedzie?
marcin165
Nowicjusz

Postprzez czarna » 8 mar 2012, o 22:09

W Poznaniu na ul. Szamarzewskiego jest dobry specjalista, na stronie głównej znajdź temat operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej tam są namiary
czarna
Stały bywalec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi