www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

Najlepsi specjaliści

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez Paweł » 2 gru 2011, o 16:45

C jest b. ciężka . Na szczęście ostatnie lata to dynamiczny wzrost liczby operacji hybrydowych (metodą wewnątrznaczyniową i klasyczną) w leczeniu tętniaków piersiowo-brzusznych natomiast liczba zabiegów tradycyjnych metodą klasyczną utrzymuje się na stałym poziomie , w związku z tym procentowo ich ilość w ogólnej liczbie zabiegów na Ao stale spada .
Ogólnie chirurgia naczyniowa odchodzi od zabiegów klasycznych , to wiem , natomiast podejrzewam ;-) , że jakiś tam procent trudnych chorych , będzie miał wskazania do C .
O leczeniu hybrydowym postaram się odpalić stronkę , jak pisałem wyżej , o ile moi lekarze udostępnią mi materiały , a mam licznych znajomych wśród specjalistów z odpowiednim wykształceniem .
Takie info , prawdziwe tyle , że podane i zrozumiałe dla laików ...

czarna napisał(a):piotrek ja leczę się w Poznaniu u kardiolog dr Miszczak-Śmiałek (pracuje w szpitalu na Lutyckiej przyjmuje w przychodni Medyk na ul. Świt), cieszę się że trafiłam na tak fajną lekarkę, co prawda nie mam znacznego poszerzenia aorty i nie miałam żadnej operacji na serce ale uważam że jest dobrym specjalistą w prowadzeniu leczenia ZM, pozdrawiam

-- życzę z całego serca dużo zdrowia . Na pewno masz profesjonalną opiekę . Wieloletnie badania mojej Pani kardiolog z Anina , z dodatkową specjalizacją hipertensiolog , dla osób z ZM , nierozłączną z badaniami i leczeniem operacyjnym , jest prawidłowe profilaktyczne leczenie nadciśnienia tętniczego , rozpoczęte jak najwcześniej . Dbaj o siebie . pozdro .
Paweł
VIP

Postprzez Montana » 2 gru 2011, o 17:26

Paweł napisał(a): jakiś tam procent trudnych chorych , będzie miał wskazania do C .

no własnie podejrzewam, że większość zdiagnozowanych (za późno!) mafanów będzie predysponowanych do tej operacji...szczerze i dobrze! lepiej wymienić raz a porządnie aortę, a nie po kawałkach.

Kolejne pytanie na które nie mam odpowiedzi do dziś, życie pacjentów po operacji C a po operacji H.
Warto by zrobic takie badania, jak się czują pacjenci, jak funkcjonują po obu tych operacjach, czy są w pełni samodzielni, czy podjęli życie zawodowe, rodzinne itp.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 3 gru 2011, o 10:52

Montana napisał(a):Kolejne pytanie na które nie mam odpowiedzi do dziś, życie pacjentów po operacji C a po operacji H.
Warto by zrobic takie badania, jak się czują pacjenci, jak funkcjonują po obu tych operacjach, czy są w pełni samodzielni, czy podjęli życie zawodowe, rodzinne itp.

Nie mam pojęcia o co ci chodzi zawodowo po operacji hybrydowej normalnie się wraca do pracy przy komputerze .
Po operacjach kardiochirurgicznych , może wyjaśni Profesor Biderman .
Rzecz dotyczy by passów , ale to pokrewna branża ...
Dodam , mój osobisty sposób na zdrowie , to codzienne spacery , oraz jazda na rowerze ...
Paweł
VIP

Postprzez Montana » 3 gru 2011, o 22:44

Paweł napisał(a):Dodam , mój osobisty sposób na zdrowie , to codzienne spacery , oraz jazda na rowerze ...

może to dużo może mało,

ale jak z kwestiami zawodowymi czy pracujesz czy nie, jak to wplywa ogolnie na zdrowie jak z czynnosciami domowymi czy robisz coś w domu na działce czy tylko, że tak powiem "pierdziśz w fotel" itp.itd
to wszystko pytania niespersonalizowane nie dycza sie do nikogo szczegolnie ale zastanawia mnie to wlasnie
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 5 gru 2011, o 10:00

a czy masz : jak to już ujęłaś

Montana napisał(a): "pierdziśz w fotel"

gdzieś wyszczególnione w moich zainteresowaniach ?
Paweł
VIP

Postprzez czarna » 8 gru 2011, o 14:21

Paweł dziękuję i pozdrawiam gorąco :-D

[ Dodano: 2011-12-08, 13:22 ]
Tobie również życzę dużo zdrówka ;-)
...żyj tak abyś każdego wieczoru mógł powiedzieć to był udany dzień...
czarna
Stały bywalec

Postprzez Paweł » 10 gru 2011, o 13:33

Temat najlepsi specjaliści , polecam Professor Michael Jakobs -- konsultacje leczenie itd ....

PS .Mój link to dla tego towarzycha , po C. w krajach Beneluxu ,
złożonego z dwóch osób piszących pod piętnastoma nickami ... :-D ;-) Tytuł znamienny z maltańskiego , "gdzie jesteśmy i dokąd idziemy " ....

smukła link poniżej nooo , jako żywo , pozdrawiam .
Ostatnio edytowano 11 gru 2011, o 12:32 przez Paweł, łącznie edytowano 3 razy
Paweł
VIP

Postprzez smuklaewa » 11 gru 2011, o 00:18

3. spotkanie w Centrum rzadkich chorób układu krążenia
Czyli leczą Zespół Marfana :-)Konferencja
Ostatnio edytowano 11 gru 2011, o 11:05 przez smuklaewa, łącznie edytowano 1 raz
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 27 gru 2011, o 12:59

Miałam napisać wczesniej, ale jak to przed Świetami na wszystko brak czasu.
Tata mojej koleżanki obudził się ze śpiączki, nerki też prawidłowo funkcjonują, człowiek powraca do zdrowia. Ufff
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 27 gru 2011, o 13:35

No to super :-) bardzo,ale to bardzo się cieszę,że nasi lekarze są tacy wspaniali,a szczególnie,że to w moim ulubionym szpitalu w Krakowie.... :mrgreen:
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 27 gru 2011, o 14:11

Jak długo przebywał w śpiączce?Cieszę się, że człowiek wraca do zdrowia. Zdrówka, zdrówka i jeszcze raz :-D
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Montana » 27 gru 2011, o 14:29

gabriela napisał(a):Jak długo przebywał w śpiączce?

prawie miesiąc
Montana
VIP

Postprzez asocko » 21 sty 2013, o 20:48

Hej! Martwię się trochę o sposób leczenia, a raczej myślenia mojego lekarza. Szukam dobrego ginekologa, który nie boi się wyzwań ani zagadek. Wyniki mam całkiem dobre, a czuję się coraz gorzej i leki od mojego lekarza w ogóle nie działają. Jednak najchętniej na nfz. I w Warszawie. Rankingom lekarskim z internetu nie ufam i dlatego pytam tutaj.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez Aga Wójciak » 21 sty 2013, o 22:10

Ja mam chyba dobrego, ale prywatnie i facet. Jeśli chcesz, to prześlę kontakt.
Aga Wójciak
Weteran

Postprzez asocko » 21 sty 2013, o 22:31

To prześlij. Może się przyda, a tym czasem poszukam jeszcze kogoś, gdzie mogłabym chodzić regularnie bez obawy o koszty... Może jeszcze ktoś się odezwie.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi