www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Operacje kardiochirurgiczne

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez Paweł » 26 lis 2008, o 17:22

na tvn 24 był .
Paweł
VIP

Postprzez jola75 » 26 lis 2008, o 17:35

Juz widziałam krótki reportaż w Telexpresie ,własnie o tejze klinice .Myśle ,ze kazdy miesiąc ,rok będzie nam przynosił nowe, lepsze nowiny w postępach medycyny ,co bardzo cieszy :-)
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania.
jola75
Specjalista

Postprzez gabriela » 26 lis 2008, o 18:48

Paweł napisał(a):;-) Myślałem Gabrysiu , że jesteś przeciwnikiem operacji wewnątrznaczyniowych

Nie rozumiemy się Pablo :-) Jestem przeciwniczką operacji rozwarswionych tętniaków innych niz metoda Crawforda. W relacji z Krakowa natomiast mowa o wymianie zastawki aortalnej, przecież tez mam wymienioną i świetnie mi służy. W nowej metodzie podoba mi się czas operacji ( kilka minut), bezpieczeństwo pacjenta i szybka rehabilitacja. Nie mam pojęcia czy ta metoda nadaje się dla Marfanów, na pewno nie każdego przypadku, jednak każde postępy w polskiej kardiochirurgii bardzo mnie cieszą, przecież o to chodzi by leczyć się w Polsce, ale metodami i sprzętem funkcjonującym w zaawansowanych kardiochirurgicznie krajach.
P
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez arturro » 15 lip 2009, o 08:28

Mam nadzieje że nikt z nas nie znajdzie sie nigdy w takiej sytuacji
Info
arturro
-# Moderator

Postprzez Montana » 15 lip 2009, o 08:45

arturro napisał(a):Mam nadzieje że nikt z nas nie znajdzie sie nigdy w takiej sytuacji

az mi ciarki przeszły po plecach :(
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez pawelek » 7 sie 2009, o 12:14

Pozwólcie ,że zabiorę głos w kwestii oczekiwania na leczenie w klinice naczyniowej na Banacha . Wczoraj byłem u naczyniowca ,Nie miał się do czego przyczepić , ja to już zreszta wiedziałem bo wynik TK , miałem zinterpretowany z Aninie od razu po badaniu . Przy okazji dowiedziałem się że zapisy do przychodni , dla pacjentów pierwszorazowych ,są dopiero na następny rok , do zapisu wystarczy skierowanie na leczenie od lekarza poz (z racji zespołu marfana) Radzę działać już teraz ,żeby potem nie zostać z ręką w nocniku facet na korytarzu zwierzył mi si ,że co pół roku robi TK ma Ao poszerzoną do 5,5 cm , i prawdopodobnie będzie przeznaczony do zabiegu , czyli ludzie czekają na operację latami .... w/g mnie warto więc zawczasu zająć sobie miejsce i być zakwalifikowanym do zabiegu w trybie planowym ,przez przychodnię z tej placówki , a nie w trybie nagłym . Ludzie przyjeżdżają tam z całej Polski . zdrowia wszystkim życzę . .
pawelek

Postprzez Aga Wójciak » 7 sie 2009, o 22:06

Polska...kocham Polskę....
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez pawelek » 8 sie 2009, o 16:52

Aga Wójciak napisał(a):Polska...kocham Polskę....

-- Aha .
pawelek

Postprzez smuklaewa » 8 sie 2009, o 18:24

pawelek napisał(a):będzie przeznaczony do zabiegu , czyli ludzie czekają na operację latami ..
Dziwna ta stolica...ja po rozpoznaniu tętniaka 5,5cm...miałam zabieg od razu choć nie było żadnego rozwarstwienia.
Ludzie z ZM w Krakowie są przyjmowani w trybie pilnym....i nikt nie robi problemu. :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Gosieńka » 8 sie 2009, o 22:29

Fakt faktem że Kraków zupełnie inaczej podchodzi do sprawy niż Warszawa. Nawet nie mam jak porównać samych wypisów ze szpitala miedzy moim czy Artura - strasznie ubogimi a np. Joli który zawierał o wiele więcej informacji a nie tylko samą nazwę operacji jak u nas. Już o tym ile badań przed i po operacji robią w stolicy a w Krakowie to nie ma co się wypowiadać.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez pawelek » 9 sie 2009, o 06:47

-- można się leczyć w trybie pilnym , można też w normalnym , tak samo jak można uczyć się na własnych błędach , albo na cudzych ...

[ Dodano: 2009-08-09, 07:03 ]
Gosieńka napisał(a):Nawet nie mam jak porównać samych wypisów ze szpitala miedzy moim czy Artura - strasznie ubogimi a np. Joli który zawierał o wiele więcej informacji a nie tylko samą nazwę operacji jak u nas.

-- to nie ma żadnego znaczenia , Ty z Arturem macie wymieniony kawałek Ao wstępującej , w tym miejscu choroba już nie zaatakuje , liczy się więc tomograf , albo rezonans magnetyczny ,(wam wolno bo wy nie mieliście stentgraftów ) , całej reszty tzn , dalszej części łuku , odcinka piersiowego - piersiowo- brzusznego i brzusznego ...

Gośka możesz leczyć się gdzie chcesz w Krakowie ,Gdańsku Wrocławiu , Poznaniu , tylko radziłbym się najpierw upewnić czy operują tam odcinek piersiowo - brzuszny . Powinni już operować ...no a łuk Ao - to działka Anina - nie daj się z tamtąd zbyć

W-G mnie Gabriela i Smukła nie mają klasycznego marfana , prawdopodobnie cierpią na jakąś odmianę wady tkanki łącznej , takimi klasycznymi marfanami są Justyna , ja , Gosia ,Artur , Jola , Aga , Staś . To tyle co ze spotkania i zdjęć się zorientowałem .
Smukła i Gabriela - cieszcie się ... reszta - przykro mi - badajcie się regularnie , życzę zdrowia oraz powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym ...
pawelek

Postprzez gabriela » 9 sie 2009, o 10:07

pawelek napisał(a):W-G mnie Gabriela i Smukła nie mają klasycznego marfana
:shock: Ależ Pawełku - mam jak najbardziej klasycznego marfana. Swojego czasu byłam prawie tak smukła jak Gosia i Montana. Rzecz w tym, że ekspresja choroby jest u każdego chorego inna, to niezliczone ilości alleli na zmutowanych genach o których nie mamy nawet pojęcia. Wracając do klasycznego marfana - to u mnie i Ewci chorują wszystkie 3 strategiczne układy, od zawsze zaś wzrok, a gdzie u Montany, Gosieńki, Joli - wady wzroku?
Chyba , że odwrócimy kota ogonem i założymy, że to Gosia, Monti, Jola, Stasiu - są nieprawidłowo zdiagnozowani, nie mają marfana lecz... zespół Loyes Dietza? Co Ty na to?
pawelek napisał(a):rezonans magnetyczny ,(wam wolno bo wy nie mieliście stentgraftów )
Przeciwskazaniem do rezonansu jest jakikolwiek metal w ciele, więc pooperacyjne zespolenie mostka czymś metalowym - jest nim również.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez pawelek » 9 sie 2009, o 12:06

gabriela napisał(a):Swojego czasu byłam prawie tak smukła jak Gosia i Montana.

-- możliwe , sam zaważyłem w tym roku 85 kilo , czyli niedługo będzie waga ciężka - w końcu będę musiał coś z tym zrobić .

-- dziwna i niebezpieczna to choroba .
pawelek

Postprzez gabriela » 17 lis 2009, o 17:28

To dobra wiadomość. Najbardziej spodobało mi sie porównanie rekonwalescencji po zabiegu kardiochirurgicznym - do wpadnięcia pod ciężarówkę - coś w tym jest :-x
"Mostek da się skleić

Dzięki nowoczesnemu klejowi do łączenia kości, przecięty podczas operacji na otwartym sercu mostek nie musi się zrastać przez wiele tygodni - informuje serwis "EurekaAlert".

Mostek to płaska kość, z którą połączone są od przodu (pośrednio lub bezpośrednio) żebra. Podczas operacji na otwartym sercu chirurg musi go przeciąć, by mieć dobry dostęp do pola operacyjnego. Takie zabiegi (co roku przeprowadza się ich na świecie ponad milion) ratują życie, ale rekonwalescencja trwa długo i - jak obrazowo mówią chirurdzy - przypomina dochodzenie do siebie po wpadnięciu pod ciężarówkę. Zszyty drutem mostek goi się powoli, a pacjent odczuwa ból nawet przy wyciskaniu tubki z pastą do zębów czy otwieraniu drzwi.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na ponad 20 pacjentach przez kanadyjskich chirurgów z Foothills Medical Centre w Calgary, nowy przyspieszający gojenie klej do kości KryptoniteTM pozwala pacjentom na powrót do pełnej aktywności fizycznej w ciągu kilku dni, a nie - jak dotychczas - po kilku miesiącach. Po operacji pacjenci maja mniej problemów z bólem i mogą głębiej oddychać, co ułatwia powrót do zdrowia. Mniejsze jest też zużycie silnych środków przeciwbólowych.

Wkrótce planowane są dalsze badania kliniczne - tym razem z udziałem 500 pacjentów z wielu krajów świata."(PAP)
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Montana » 17 lis 2009, o 19:37

gabriela napisał(a):Swojego czasu byłam prawie tak smukła jak Gosia i Montana

hehehe no przestaje sie dobic smukła a raczej moja d...pa jeszcze tylko nózki i rączki ;)
gabriela napisał(a):Dzięki nowoczesnemu klejowi do łączenia kości, przecięty podczas operacji na otwartym sercu mostek nie musi się zrastać przez wiele tygodni - informuje serwis "EurekaAlert".

nie wiem czym połaczyli mi mostek w Hol ale nie wyczuwam drutów ani innych uwypukleń. Po Aninie mialam co 5 cm druty tu nie czuje nic.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi