www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Operacyjne leczenie podwichnięcia soczewek w ZM

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez Montana » 26 kwi 2013, o 21:24

To co napisała Uszula to niech będzie wskazówką nieomal drogowskazem, do szukania różnych diagnoz i kierunków leczenia nie wolno polegać tylko na jednej opinii lekarskiej, choćby pochodziła od niewiadomo jak super hiper chwalonego lekarza... to co dla jednych jest wydaniem opinii ot tak... dla innych może być dramatem na całe zycie.

Uszulo, jesteś dzielną kobietą, Twoja determinacja jest czymś wspaniałym. Bierzcie przykład z Uszuli!
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez dana_meadbh » 27 kwi 2013, o 05:01

Kolejny przykład, że nie można ufać do końca lekarzom. Mojemu synowi, który ma 3,5 roku, "zdiagnozowano" wadę słuchu. Po konsultacji z innym lekarzem i wykonaniu audiogramu okazało się, że słyszy dobrze.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Montana » 14 gru 2013, o 22:43

Spamowanie nie jest mile widziane a wypisywanie głupot w temacie, o którym nie ma się zielonego pojecia to totalny brak szacunku dla forumowiczów i pokazanie własnego debilizmu.

Niech ktoś z modów skasuje powyższy post i usunie spamera.
Montana
VIP

Postprzez dana_meadbh » 15 gru 2013, o 07:55

Mówisz i masz :) Ciekawe, że ktoś taką formę "reklamy" wybiera...
dana_meadbh
Hero

Postprzez Montana » 15 gru 2013, o 21:24

Dzieki Dana, ta panienka jeszcze chyba w innym temacie sie (nie)popisała. Spamować trzeba umieć bo takie jak ten wpisy są żenujące i dają efekt odwrotny do zamierzonego.
Montana
VIP

Postprzez dana_meadbh » 16 gru 2013, o 08:26

Inną jej "wypowiedz" też usunęłam. I dałam bana. Dziwaczna forma reklamy.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Gilbert » 9 wrz 2015, o 19:29

Uszula, jaką metoda badano wzrok Twojego dziecka?
Gilbert
Beniaminek

Postprzez Gilbert » 21 paź 2017, o 21:42

Szukam pomocy w znalezieniu dobrego lekarza w celu konsultacji okulistycznej przedoperacyjnej mojego syna. Niestety wzrok się pogarsza i zostaliśmy skierowani na kolejne badanie UBM z możliwością wymiany soczewki. Jesteśmy pod kontrola w poradni na ceglanej w Katowicach. Ale braki mi do nich zaufania.
Gilbert
Beniaminek

Postprzez Gosieńka » 21 paź 2017, o 23:02

W tym momencie my też szukamy miejsca gdzie dobrze operują podwichnięte soczewki. Może ktoś ma do polecenia dobre miejsce i odpowiedniego lekarza?
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez kamilm » 5 sty 2018, o 11:24

Witam,
Ja też szukam pilnie pomocy, ale u mnie właśnie się jedna soczewka oderwała całowicie (zwichnęła) i nie wiem, gdzie to operować. W szpitalu w Warszawie po badaniu skierowano mnie na opercję, ale termin dla tej "pilnej" operacji ustalono na dopiero za 8 tygodni. Jestem przerażony i gotowy pójść nawet prywatnie, w Polsce lub w Europie, ale nie wiem gdzie?
Proszę o pomoc.
kamilm
Nowicjusz

Postprzez Gilbert » 17 mar 2018, o 23:47

Jak to jest, że raz piszecie o wymianie soczewki na sztuczna a raz o jej usunięciu? Przecież w ZM problemem jest tkanka łączna ( wiązadełka) a nie sama soczewka, w większości przypadków. Dlaczego raz jest możliwość wymiany soczewki i w jakiś sposób zamocowanie jej a raz całkowite usunięcie? Stoję przed dużym dylematem ponieważ u mojego 6 letniego syna soczewka w oku prawym ma cechy podwichnięcia niestabilnego. Lekarze ze szpitala w Katowicach sugerują, że będzie konieczne usunięcie soczewki. Mam duże obawy co do dalszych konsekwencji takiej operacji. Szukamy lekarza do dalszych konsultacji w rejonie śląska, ale może poradzicie kogoś z okolic Poznania, mam tam rodzinę?
Gilbert
Beniaminek

Postprzez Tomek78 » 25 mar 2018, o 14:07

Nie wiem od czego to zależy, ale ja miałem usunięte obie soczewki w wieku 8 lat. Jednak było to 30 lat temu, więc inne były na pewno możliwości. Przy dobraniu odpowiednich szkieł mimo braku soczewek można powiedzieć, że widziałem bardzo dobrze. Niedogodnością było to, że musiałem mieć oddzielne okulary do czytania i patrzenia w dal. Wszystko było dobrze do 31 roku życia, gdy w 2009r. odwarstwiły się siatkówki i niestety na ten czas jestem praktycznie całkowicie ociemniały.
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez Gilbert » 25 mar 2018, o 21:30

Dzięki za odpowiedz. Jakie miałeś ograniczenia po usunięciu soczewek? Myślałeś o wszepieniu nowych soczewek?
Gilbert
Beniaminek

Postprzez Tomek78 » 26 mar 2018, o 17:42

Nikt nigdy nie proponował mi wszczepienia nowych soczewek i ja też nigdy o tym nie myślałem. Przy dobraniu odpowiednich szkieł to można powiedzieć, że widziałem bardzo dobrze. Jedyny minus to było to, że musiałem mieć osobne okulary do czytania i patrzenia w dal, ale w dzisiejszych czasach w jednych okularach można mieć to i to. Jeśli chodzi o ograniczenia to na pewno wysiłkowe. Przez całą szkołę byłem zwolniony z WF. Jednak ja niestety niezbyt się oszczędzałem w życiu i następstwem tego w wieku 31 lat odwarstwiły mi się siatkówki. Przed usunięciem soczewek widziałem na tyle słabo, że chcąc zobaczyć co jest na tablicy to musiałem do niej podchodzić. Nie było to komfortowe i fajne dla dziecka wśród widzących rówieśników.
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez Gilbert » 26 mar 2018, o 20:50

My właśnie mamy dylemat jak najlepiej poprowadzić leczenie syna. Na szczęście w miarę spokojnie przyjmuję swoje ograniczenia i pamięta o nich, gdy nie ma nas.
Gilbert
Beniaminek

Poprzednia strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi