www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Dzieci Marfanów

...czyli o badaniach genetycznych, dziedziczeniu, potomstwie itp

Postprzez Aga Wójciak » 10 lip 2009, o 19:37

A ja uważam,że każda kobieta albo najlepiej para powinna samodzielnie podejmować decyzje o dziecku!Z ZM da się żyć i nie jest to bynajmniej choroba,z którą nie da się samodzielnie egzystować.Zastanów się drogi Pawle kilka razy zanim następnym razem komuś dasz taką radę!Tego typu porady wsadż sobie w buty-będziesz wyższy!!!Zgadzam się w pełni ze zdaniem Gabrysi-niektórzy nie powinni przekazywać swoich wadliwych genów dalej!!! :evil:
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez pawelek » 10 lip 2009, o 20:07

Aga Wójciak napisał(a):A ja uważam,że każda kobieta albo najlepiej para powinna samodzielnie podejmować decyzje o dziecku!Z ZM

to się rozumie samo przez się , ludzie maja wolna wolę ale nie powinni zapominać o konsekwencjach swoich postępowań ,Jeśli można ZM ominąć , należy tak postąpić . I tak wystarczy na świecie mutacji spontanicznych , niemożliwych do przewidzenia . Dzieci do kochania nie zabraknie spoko :-D :-D :-D

[ Dodano: 2009-07-10, 20:22 ]
Aga Wójciak napisał(a):Zastanów się drogi Pawle kilka razy zanim następnym razem komuś dasz taką radę!Tego typu porady wsadż sobie w buty-będziesz wyższy!!!Zgadzam się w pełni ze zdaniem Gabrysi-niektórzy nie powinni przekazywać swoich wadliwych genów dalej!!! :evil:

w tej części Twojego postu , jest już tylko coraz gorzej , górę biorą wyraźnie emocje , nie stronisz od wycieczek personalnych , więc kończę swoją bytność w tym wątku .
Gdybyś zaś chciała wysuwać argument ,,co ja wiem o dzieciach ,, wczytaj się
uważnie w końcówkę mojego przedostatniego postu . :-D :-D :-D
pawelek

Postprzez arturro » 10 lip 2009, o 20:25

Oczywiscie nikt nie moze kategorycznie powiedziec ze Marfani nie powinni miec dzieci. Że powinni raczej adoptowac. To jest wybór każdej z osoby stajacej przed takim pytaniem. Jednak oczywistym jest że w naszym przypadku jest dużo przeciwskazań i decyzja nie jest prosta i łatwa. Spore prawdopodobieństwo choroby dziecka, obawa o zapewnienie bytu rodzinie (w zwiazku z naszym słabym zdrówkiem), obawa o zdrowie partnerki w trakcie ciaży i podczas porodu. To wszystko nie jest łątwe i decyzji o dziecku nie mozna podejmowac lekkomyslnie. I w takim rozumieniu mozna sie zastanawiac nad kwestią "przekazywania genów"
arturro
-# Moderator

Postprzez Montana » 10 lip 2009, o 22:17

pawelek napisał(a):bierzcie sobie kobitki z dzieckiem - wyśmienite rozwiązanie wiem co mówię

no to jednak złapałeś się tej ostatniej deski ratunku, ktorej tak nie chciałes...

no ale mimo wszystko gratuluję i życzę szczęscia :)
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez gabriela » 11 lip 2009, o 09:30

pawelek napisał(a):moja rada dla marfanek , skupcie się na walce z własnym marfanem , zamiast przekazywać wadliwy gen
Był już taki jeden z chaplinowskim wąsikiem z podobnymi pomysłami...
pawelek napisał(a):Gdybyś zaś chciała wysuwać argument ,,co ja wiem o dzieciach
No co Ty Pawełek wiesz o dzieciach? Że razem się z nimi w piaskownicy bawisz??To powiem Ci, że nic nie wiesz. Wiedzieć to trwać przy nich od urodzenia- podcierać im tyłki, karmic je, nie spać po nocach gdy płaczą, robić z nimi pierwsze kroczki, uczyć wymawiać pierwsze słowa, biegać na wywiadówki, po lekarzach, psychologach. Każdego dnia martwić się jak i za co je wykarmić, ubrać , przeżywać dziecka pierwsze randki i niepokoje i cuda związane z życiem. I gdziekolwiek ono jest – nosić jego cząstkę w sobie.
No więc Pawełek- co Ty wiesz o dzieciach?
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Gosieńka » 11 lip 2009, o 10:08

gabriela napisał(a):pawelek napisał/a:
moja rada dla marfanek , skupcie się na walce z własnym marfanem , zamiast przekazywać wadliwy gen

Był już taki jeden z chaplinowskim wąsikiem z podobnymi pomysłami...
Dokładnie o tym samym pomyślałam.
Paweł decyzję o tym czy ktoś ma urodzić dziecko pozostaw tej osobie i temu małżeństwu. A teksty typu:
pawelek napisał(a):moja rada dla marfanek , skupcie się na walce z własnym marfanem , zamiast przekazywać wadliwy gen , pomyślcie np:o adopcji maluszka .
czy
pawelek napisał(a):to i radą męską część populacji uraczę - bierzcie sobie kobitki z dzieckiem - wyśmienite rozwiązanie wiem co mówię
możesz sobie włożyć w buty :evil:
Gosieńka
VIP

Postprzez smuklaewa » 11 lip 2009, o 10:17

gabriela napisał(a):No więc Pawełek- co Ty wiesz o dzieciach?
Na pewno Paweł nie wiesz nic o dzieciach,bo żeby w pełni wiedzieć :-> należy być z nimi od chwili narodzin....i przechodzić wszystkie etapy życia i rozwoju.Nawet ten kto pracuje z dziećmi,a jeszcze nie jest rodzicem to wie tyle co nic.... :lol: wiem coś o tym,bo moja praca zawodowa była związana z dziećmi...a i sama mam liczną gromadkę...bo 8-śmioro....i mój etap bycia z nimi kręci się już ponad 20 lat i tr ;-) wa do tej pory nierozerwalanie
pawelek napisał(a):Dzieci do kochania nie zabraknie
Tak...bo wszystkie dzieci są nasze...ale my ludzie już tacy jesteśmy,że chcemy ---krew z krwi,kość z kości ;-) .
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez pawelek » 11 lip 2009, o 12:06

pozdrawiam .
Ostatnio edytowano 11 lip 2009, o 17:38 przez pawelek, łącznie edytowano 3 razy
pawelek

Postprzez 1ewa » 11 lip 2009, o 13:25

Pawełku masz żal do świata, że Cię mama urodziła , czy co?. Marfanki nie powinny mieć dzieci, a wiesz że mam 3 i nieprawdopodobnie z nich jestem dumna, bo rosną mądre, zdolne i piękne. . Daruj sobie takie komentarze, bo są nie na miejscu i tyle.
1ewa
Beniaminek

Postprzez Montana » 11 lip 2009, o 14:52

a wracajac do tego czy marfanki powinny mieć dzieci czy nie to zdrowy rozsądek podopowiada, że absolutnie NIE i nawet swego czasu sie ku temu przychylalam. Ale nie bede stasznie "zawiedziona" jesli i ja bede miec kiedyś dziecko. Specjalnie ku temu nie dąże ale kto wie, co moze pzynieść los lub bocian :P :P
Ostatnio edytowano 11 lip 2009, o 16:29 przez Montana, łącznie edytowano 1 raz
Montana
VIP

Postprzez jola75 » 11 lip 2009, o 17:58

Paweł dlaczego Ty jako kawaler nie mający stałego związku wyrażasz się w tej kwestii. Ja już kiedyś na ten temat z Tobą polemizowałam i zapewne pamiętasz jakie mam zdanie.
Jest tyle chorób, z którymi rodzą się dzieci ,że nasz marfan nie jest taki straszny ,a troszczyć się trzeba o zdrowe jak i chore, każde woła jeść , trzeba ubrać itp. Paweł nie zdajesz sobie sprawy jakie kłopoty mogą nieść ze sobą dzieci z domu dziecka , jakie tam można spotkać geny. Znam akurat trzy pary które mają dzieci z domu dziecka i nie chciałabym być na ich miejscu nigdy w życiu i kiedy ich widuje to sobie zdaje sprawę z tego że moich trzech marfaniątek nie zamieniłabym na nikogo na świecie :-D

[ Dodano: 2009-07-11, 18:00 ]
Marfańskiej inteligencji nic nie do równa :lol:
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania.
jola75
Specjalista

Postprzez pawelek » 11 lip 2009, o 18:17

jola75 napisał(a):Paweł dlaczego Ty jako kawaler nie mający stałego związku wyrażasz się w tej kwestii.

Sorry Jolunia ,ale nie dam się podpuścić na publiczną rozmowę o moich sprawach osobistych , jeśli mówisz o marfańskiej inteligencji musisz się bardziej postarać . Jest PW , jest SKYPE , jest TLEN .....

dobrze wyglądasz Jolu , a co poza tym , jak zdrówko , jak samopoczucie ? Mam nadzieję , że wszystko u Ciebie ok . :-D :-D :-D
pawelek

Postprzez jola75 » 11 lip 2009, o 20:16

pawelek napisał(a):jeśli mówisz o marfańskiej inteligencji musisz się bardziej postarać
Pawełku co do starania się o marfańską inteligencję to czytając niektóre Twoje posty, uważam że to Ty powinieneś pomyśleć o swoim intelekcie, a nie czepiać się mojej inteligencji ...zbyt mało o mnie i moich dzieciach wiesz, żeby mnie obrażać
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania.
jola75
Specjalista

Postprzez Aga Wójciak » 11 lip 2009, o 21:48

To wszystko jest nie warte "strzępienia języka"...Pawełak i tak swoje wie...Ale nie wie,że ja z mężem jesteśmy zdrowi-a nasza córka jest pełnoobjawowym ZM.W obu naszych rodzinach-w pokoleniach,które jesteśmy w stanie się cokolwiek dowiedzieć-ta przypadłość nigdy nie wystąpiła.Mimo wszystko ja też nie zamieniłabym nigdy na świecie mojej córeńki na nikogo innego.Nawet gdybym wiedziała tyle co teraz na temat ZM-podjęłabym taką samą decyzję!!!!-mimo,że byłam bardzo młoda rodząc mój SKARB.Życzę Tobie Pawle,żebyś może kiedyś tego doświadczył i może wtedy pogadamy.A teraz mnie się po prostu już nie chce..ręce opadają...
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez smuklaewa » 12 lip 2009, o 00:59

Montana napisał(a):ale kto wie, co moze pzynieść los lub bocian
Dziecko to największy dar od Pana Boga...i jakie by nie było;zdrowe czy chore,mądre czy głupie...to dla rodziców,a szczególnie matki jest najbardziej ukochane na świecie... :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Genetyka

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi