www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

Zachamowanie wzrostu - czy jest sposób ?

Postprzez Agnes.m1312 » 7 sty 2018, o 00:10

Witam.Mam dużą prośbę , czy ktoś może mi doradzić . Mam córkę lat 14 ma 175 cm wzrostu i 43 nogę.widzę że wzrost zaczyna być problemem dla niej nie wspomnę już o rozmiarze nogi. Byliśmy u enndokrynologa i podobno jest możliwość podania hormonu e stradiolu aby wzrost kości zachować niewiem co robić nie mam specjalisty z którym mogę to skonsutowac,jestem ze Śląska.Nie chce potem żałować ze jej nie pomoglam.W ciągu roku urosła 8 cm.Podobno jak dostanie okres wzrost sie zachamuje . Dłonie i ręce ma długie palce również.serce- objawów nie widzimy nie byłam u lekarza, lopatke ma lekko wysunieta lekarz wad postawy mówił ŻE wszystko ok jest.Każdy tllumaczy lekarz Pani wysoką 173 mąż wysoki 186 to dzieci też duże. Co robić podawać jej hormon ?gdzie się udać ? Mąż mówi ŻE przeskadzam , tylko jak teraz tak dużo urosła zapaliła mi się czerwoną lampką.z góry dziękuję za każde uwagi i pomoc
    Agnes.m1312
    Nowicjusz

Postprzez dana_meadbh » 7 sty 2018, o 08:16

Moja córka też urosła centymetrów w ciągu 2 miesięcy, miała wtedy 12 lat. I też padła propozycja od lekarza podania hormonu, aby zahamować wzrost. Nie zrobiłam tego, bo uznałam, że korzyść nie jest warta skutków ubocznych. Pół roku później zaczęła miesiączkować i przestała tak gwałtownie rosnąć. Teraz ma 173 cm, ja mam 179 cm, jej ojciec 185.
    dana_meadbh
    Hero

Postprzez Agnes.m1312 » 7 sty 2018, o 08:48

Dzień dobry. To u Pani problem sam sie rozwiazal fajmie.A zna pani kogos k to taka terapie stosoowal.Nawet ciężko uzyskać informaci o skutkach takiej terapi hormonalnej. Badalam jej poziom estradoolu i ma 42.5 podobno jest niski a on odpowiada za to ile koscii się zrosly ikiedy będzie okres powinien być dużo wyższy. Chyba ze ja lekarza nie zrozumiałam dokładnie.
    Agnes.m1312
    Nowicjusz

Powrót do Regulamin

• Nowe posty
    • Wątki bez odpowiedzi