www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

sex a zespół marfana

Pogaduchy sercowo-życiowe. O przyjaciołach, partnerach, sposobach spędzania czasu, samotności i bliskości

Postprzez gabriela » 3 mar 2007, o 11:18

No tak, przecież w tym momencie o bożym świecie się zapomina i płynie z falami, i jak tu w tym momencie zatanawiać się " czy aby nie jest za mało delikatnie i umiarkowanie?" :-)
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez hudyjan » 3 mar 2007, o 14:58

Po operacji w Holandii, na wyjście dali mi instrukcję jak mam żyć. Było tam też:
You can have sexual activities, but take it easy in the beginning
No właśnie, po operacji tylko "in the beginning" trzeba ostrożnie. Chyba, że pisząc "beginning" mieli na myśli grę wstępną :-P :evil: :shock:
Biorąc jednak pod uwagę, że jesteśmy Marfanami, mamy słabsze stawy, słabsze aorty albo niewydolne serca , nadciśnienie i arytmię, to, jak to powiedział mi kiedyś jeden lekarz - numer z żyrandolem jest wykluczony.
A w ogóle, to w sanatorium (gdzie byli głównie zawałowcy), mówili na wykładzie, że wg badań w całej Europie w ciągu iluś tam lat stwierdzono tylko 33 przypadki zejść śmiertelnych w czasie seksu. Ciekawe, że większość przypadków miała miejsce w czasie seksu z przypadkową partnerką/em, w warunkach niewygody i dyskomfortu. Chodzi np. seks w przebieralni, w sklepie, z nową koleżanką z pracy, lub w samochodzie na podjeździe do McDrive'a. Czyli seks z żoną/mężem we własnej sypialni w piątkowy wieczór lub sobotni ranek na pewno nikogo nie zabije.
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez Pletwa » 3 mar 2007, o 19:48

czyli trzeba to wygodnie robić :-D ;-)
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez czabak » 6 mar 2007, o 09:20

a ja wlansie sie nad tym wszystkim zastanawiałem.

Dzięki Stasiek za temat.

Tak jak zauważyłą Gabrielaewa
gabrielaewa napisał(a):Abstynencja niewskazana
[...]
Warto uprawiać seks, ponieważ...
1. Jest przyjemny.
2. Jest zdrowy, dodaje sił oraz energii, a także poprawia sprawność fizyczną.
3. Zbliża i wywołuje mnóstwo pozytywnych wibracji między partnerami.
4. Sprawia, że życie jest piękniejsze.
5. Wpływa na psychikę, poprawia samoocenę i sprawia, że czujemy się młodsi.

Seks ma przecież różne oblicza.
Moja konfiguracja:
208 cm, 135kg, zastawka aortalna, zastawka mitralna, luk aorty, -4 i -4,5 + astygmatyzm, 2 zlamana noga.
czabak
VIP

Postprzez Kevin » 7 mar 2007, o 15:12

Temat bomba.Podobają mi sie wasze wypowiedzi.A co do planowania jak to ma sie odbyc czy delikatnie czy jak to proponuje odrazu zrezygnowac bo albo nic nie wyjdzi a napewno nie da pełnej satysfakcji.Jak mozna cos w tym momecie planowac?trzeba poddac sie chwili,wyłaczyc myslenie,a organizm nas nie zawiedzie i bedzie fajnie.No nie
Kevin
Profesjonalista

Postprzez philip » 21 mar 2007, o 17:16

hudyjan napisał(a):jak to powiedział mi kiedyś jeden lekarz - numer z żyrandolem jest wykluczony.

A jaki to jest numer z żyrandolem??

Pamiętam, jak jeszcze byłem mały, to przeczytałem w pewnej gazecie dla "Nie-małych" (rosyjskie wydanie gazety "SPEED-Info") o ciekawym przypadku pewnej kobiety...

:arrow: Miała niezauważalne zaburzenia genetyczne, z których przez całe życie nie zdawała sobie sprawę. I pewnego miłego dnia ( w wieku ok.30 lat), w trakcie małżeńskich igraszek, zaskoczył ją niespodziewany Orgazm :shock: Zaskoczenie musiało być tak wielkie, że biedulka szczytowała przez niecałe 18 godzin :!: :!: :!:

By ją z tego stanu wyprowadzić mąż wezwał karetkę i pogotowie zawiozło ją do szpitala. Tam elektowstrząsy zrobiły swoje i nastąpił kres nieziemskiej fali...
Pomyślałem wtedy - ale miała szczęście, kto by nie chciał przedłużyć te kilka chwil na kilkanaście godzin :?: :!:

Z tym, że jej przypadek relacjonowano, również, kilka miesięcy pózniej ( po wszystkich niezbędnych badaniach). I okazało się, że pzrez te kilka godzin kobieta postarzała się o jakieś 20-25lat :-( cała osiwiała :-( i pojawiły sie jakieś powikłania z wewnętrzynymi organami :cry:

P.s. może to jest odpowiedż na pytanie - dlaczego ludzkie komórki się starzeją...?
philip
Sympatyk

Postprzez smuklaewa » 21 mar 2007, o 18:02

Powiem ,ze to bardzo ciekawy przypadek ,wrecz niewiarygodny. A mowi sie ,ze sexs to samo zdrowie.
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 21 mar 2007, o 18:25

Jasne że w trakcie się młodnieje! Przecież krew tak buzuje że każda komóreczka ma świerzą dostawę odżywek :-) Tamta pani poniosła takie konsekwencje z powodu szoku i dłuuugich impulsów, myślę że to jest ostrzeżenie dla wszystkich którzy unikają or...jak ognia, lub go nie znają, bo przyjdzie taki dzień i nagle...co najmniej można osiwieć.
Gdyby sex postarzał ludzie żyjący w celibacie wyglądaliby 20 lat młodziej, tymczasem ... :oops:
Ostatnio edytowano 24 mar 2007, o 18:49 przez gabriela, łącznie edytowano 1 raz
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez philip » 22 mar 2007, o 13:28

gabrielaewa napisał(a):Gdyby sex postarzał, moja koleżanka żyjąca w celibacie wyglądałaby 20 lat młodziej, tymczasem jest odwrotnie... :oops:

Właściwie to ciekawi są tacy ludzi... Chociaż, osobiście uważam, że nawet bezkręgowce mają swoje potrzeby :->
philip
Sympatyk

Postprzez dana_meadbh » 22 mar 2007, o 16:01

Mlody człowieku, Ty nam oczu potrzebami bezkręgowców nie zamydlaj.
dana_meadbh
Hero

Postprzez smuklaewa » 29 mar 2007, o 01:23

[ Dodano: 2007-03-29, 02:27 ]
http://slub.patrz.pl/

[ Dodano: 2007-03-29, 02:27 ]
Dzieciaczki sa swietne

[ Dodano: 2007-03-29, 02:30 ]
Ja Ciebie nigdy nie zapuszcze hi hi hi.
Ostatnio edytowano 29 mar 2007, o 11:42 przez smuklaewa, łącznie edytowano 2 razy
smuklaewa
smile with me

Postprzez Staś » 17 kwi 2007, o 17:46

ostanio dół brzucha mnie boli czy to jakiś zastój w fabryce spermy ???? i co na to poradzić . :-D
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP

Postprzez gabriela » 17 kwi 2007, o 21:52

Stasiu, musisz uruchomic produkcję.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez smuklaewa » 18 kwi 2007, o 01:34

Stasiu ja proponuję napisać podanie o urlop dla Twego przyjaciela penisa ,a wszystkie dolegliwości miną....

Podanie penisa

Podanie penisa:
Ja, niżej podpisany Penis, zwracam się o podniesienie wynagrodzenia z następujących powodów:
- Wykonuję pracę fizyczną
- Pracuję na odpowiedzialnym stanowisku
- Przede wszystkim pracuję głową
- Pracuję także w weekendy oraz święta państwowe
- Pracuję w zanieczyszczonym środowisku
- Nie otrzymuję wynagrodzeń za nadgodziny i pracę zmianową
- Pracuję w zaciemnionych warunkach, o złej wentylacji
- Pracuję w wysokich temperaturach
- Narażam się na niebezpieczeństwo chorób zawodowych

penis

Odpowiedź z działu kadr:
W nawiązaniu do poruszonych argumentów informujemy, że uważamy je za całkowicie bezzasadne, ponieważ:
- Nie pracuje Pan w systemie ośmiogodzinnym
- Ciągły Pana sen przerywają jedynie krótkie okresy twórczej pracy
- Nie zawsze wykonuje Pan polecenia kierownictwa
- Nie przebywa Pan w wyznaczonym miejscu, ale ciągle je zmienia
- Za często robi Pan przerwy w pracy
- Nie wykazuje się Pan inicjatywą działania, która jest wymuszana presją i stymulacją kierownictwa
- Zostawia Pan bałagan po zakończeniu zmiany
- Zaniedbuje Pan zdrowie i wymogi bhp, nie zakładając odpowiedniej odzieży ochronnej
- Unika Pan pracy jedna zmiana po drugiej
- Czasami opuszcza Pan miejsce wyznaczone przed ustalonym czasem
- Nade wszystko podejrzane jest to, że przychodzi Pan i wychodzi z pracy, taszcząc dwa podejrzanie wyglądające worki.

Dział Kadr
Ale iego podbrzusze boli....to niesprawiedliwe ...urlop mu dać.
smuklaewa
smile with me

Postprzez Staś » 18 kwi 2007, o 16:52

hahaha kobiety odpowiedzcie seri o bo przeczytalem że moge zostać bezpłodny jeśli ''zadużo spermy nagromadzi śię w kanalikach. :-D :-D :-D :-D
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Salon towarzyski