www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Postępowanie z "kłótliwymi" użytkownikami

Dział techniczny forum

Postprzez Klio » 29 paź 2007, o 09:51

Moja propozycja procedury postępowania z "kłótliwymi uzytkownikami":

1. Jeśli użytkownik napisze nieregulaminowy post, usuwamy go. W razie wątpliwości - przenosimy do Niszczarki.
2. Jeśli uzytkownik zamieści ten post ponownie, usuwamy i udzielamy ostrzeżenia.
3. Jeśli użytkownik zamieści post o treści: "Dlaczego usunęliście mojego posta?", usuwamy go, wysyłając na priva informację: "W sprawie wyjaśnień proszę o kontakt na priva".
4. Jeśli umieści go jeszcze raz, przyznajemy ostrzeżenie.

Co Wy na to?
Carpe diem!
Klio
Znawca

Postprzez resa » 29 paź 2007, o 10:46

Popieram w pełni wszystkie punkty.

Dodatkowo proponuję przed wprowadzeniem zmian nieregulaminowych sformułowań w danym poście skopiować go w całości, żeby pózniej nie było nieporozumień i wmawiania moderatorowi, że się pomylił.
Także wysłanie zawiadomienia do autora postu, jak zmiana została wprowadzona. Tak robię od momentu ostatnich oskarżeń pod moim adresem.

Dodam jeszcze - nie wolno kwestionować nawzajem podjętych decyzji o usunięciu posta czy przydzieleniu ostrzeżenia. Jeśli chcemy, aby to nasze forum było miejscem przyjaznym i kulturalnym, takie rzeczy w grupie osób o to dbających są niedopuszczalne.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez gabriela » 29 paź 2007, o 11:13

A jeśli moderator się myli?
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez resa » 29 paź 2007, o 11:50

Podstawą dobrej współpracy moderatorów jest wzajemne zaufanie.

Klio napisał(a):Jeśli użytkownik napisze nieregulaminowy post, usuwamy go. W razie wątpliwości - przenosimy do Niszczarki.

Tak, jak napisała Klio, jeśli moderator ma wątpliwości, co do naruszenia regulaminu w napisanym przez użytkownika poście, to umieszcza post w niszczarce, gdzie wszyscy moderatorzy mogą się do niego i decyzji moda ustosunkować.

Uważazm, że jeśli inny moderator czy Admin twierdzą, że moderator się myli, powinni upewnić się czy napewno się pomylił w decyzji wyjaśniając to z nim na PW.
Nawet, jesli pomimo wyjaśnień i udowodnienia swojej słusznej decyzji inny nadal uparcie twierdzi, że to pomyłka, nie powinno to być powodem do publicznej dyskredytacji i ubliżania Moderatorowi. Takie rzeczy są niedopuszczalne, po to fora mają regulaminy, żeby nie było takich przykrych sytuacji.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez gabriela » 29 paź 2007, o 13:33

Myślę że admin czyli Klio jest tą osobą która może kwestionować decyzje poszczególnych moderatorów , w każdym systemie prawnym istnieje sąd odwoławczy, nie ma na tym świecie decyzji jedynie słusznych.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Marta » 29 paź 2007, o 19:53

gabriela napisał(a):Myślę że admin czyli Klio jest tą osobą która może kwestionować decyzje poszczególnych moderatorów

Dlatego Gabrysiu myślę najlepiej przenieść post do niszczarki, jeśli mamy wątpliwości :-)

Mnie się bardzo propozycje Klio podobają :-)
inter spem et metum...
Marta
-# Moderator

Postprzez Klio » 30 paź 2007, o 10:51

resa napisał(a):Dodatkowo proponuję przed wprowadzeniem zmian nieregulaminowych sformułowań w danym poście skopiować go w całości, żeby pózniej nie było nieporozumień i wmawiania moderatorowi, że się pomylił.
Także wysłanie zawiadomienia do autora postu, jak zmiana została wprowadzona. Tak robię od momentu ostatnich oskarżeń pod moim adresem.

Dodam jeszcze - nie wolno kwestionować nawzajem podjętych decyzji o usunięciu posta czy przydzieleniu ostrzeżenia. Jeśli chcemy, aby to nasze forum było miejscem przyjaznym i kulturalnym, takie rzeczy w grupie osób o to dbających są niedopuszczalne.

Zgadzam się. Jako grupa musimy działać wspólnie, więc nawet jeśli nie zgodzimy się z decyzją innego Moderatora wyjaśnijmy sobie wszytko w naszym dziale,aby potem publicznie zaprezentować wspólne stanowisko. Myślę, że każdy z nas jest na tyle dojrzałą osobą, że będzie umiał się przyznać do ewentualnej pomyłki.
Carpe diem!
Klio
Znawca

Postprzez Marta » 30 paź 2007, o 18:26

Klio napisał(a):Zgadzam się. Jako grupa musimy działać wspólnie, więc nawet jeśli nie zgodzimy się z decyzją innego Moderatora wyjaśnijmy sobie wszytko w naszym dziale,aby potem publicznie zaprezentować wspólne stanowisko.

Jestem jak najbardziej za.
inter spem et metum...
Marta
-# Moderator

Postprzez hudyjan » 31 paź 2007, o 23:54

Klio napisał(a):Zgadzam się. Jako grupa musimy działać wspólnie, więc nawet jeśli nie zgodzimy się z decyzją innego Moderatora wyjaśnijmy sobie wszytko w naszym dziale,aby potem publicznie zaprezentować wspólne stanowisko.
OK, przed chwilą pisałem o tym w sprawach bieżących.
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez gabriela » 6 lis 2008, o 20:48

Uważam, że Oświadczenie Resy powinniśmy umieścić w niszczarce, proszę ustosunkujcie się do tego, dłużej na te bzdury po prostu nie mogę patrzeć. Chciałabym zapytać Resę - gdzie , w którym miejscu i jak została obrażona, ale wiem, że to pytanie retoryczne.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez gabriela » 8 lis 2008, o 20:59

Szkoda, że nie odezwaliście się, mieliśmy razem podejmować trudne decyzje :-(
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Powrót do ModTeam