www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Moderatorzy

Dział techniczny forum

Postprzez Klio » 29 paź 2007, o 10:11

Chciałabym zamieścić w dziale "Tutoriale i wskazówki" post o działalności Moderatorów, aby wszystko było dla uzytkowników jasne. Przyda się to również kiedy będziemy potrzebowali nowych członków ModTeamu. Na razie napisałam cos takiego:

Moderator jest osobą, która pilnuje porządku na forum. Ma ona prawo do:
-edytowania postów – jeśli użytkownik w swoim poście zamieści nieregulaminowe sformułowania, Moderator je usuwa, nie może zmieniać treści posta, ale może usunąć jego część. Jeśli użytkownik uzna, że bez usuniętego sformułowania treść posta jest niepełna, może edytować swojego posta, zawierając tę myśl w regulaminowy sposób. Moderator może też dopisać komentarz do posta użytkownika, zaznaczając go innym kolorem i podpisując swoim nickiem. Użytkownikowi nie wolno go usuwać.
- przesuwania postów – jeśli dany post nie pasuje do tematu lub jest już gdzieś indziej podobny temat, Moderator ma prawo przenieść post
- usuwania postów - jeśli post jest sprzeczny z regulaminem, Moderator ma prawo go usunąć. Użytkownik musi wówczas otrzymać powiadomienie o usunięciu oraz powodzie usunięcia. Moderator nie posiada prawa wyboru czy chce takie powiadamianie wysłać czy nie. Jest mu to narzucone poprzez system forum. Jeśli użytkownik nie znalazł swojego posta w miejscu gdzie go zamieścił, a nie otrzymał powiadomienia oznacza to, że jego post został przesunięty. Wtedy można go łatwo odnaleźć poprzez wejście do swojego profilu i kliknięcie linka: ”Znajdź wszystkie posty użytkownika”. Istnieje też możliwość, że post został przesunięty do Niszczarki, gdzie dostęp mają tylko Moderatorzy. Jeśli użytkownik pomimo powiadomienia nie rozumie powodu usunięcia posta, zobowiązany jest do skontaktowania się z odpowiednim Moderatorem. Przy każdym dziale wymienieni są odpowiedzialni Moderatorzy.
- przyznawania ostrzeżeń za niestosowanie się do regulaminu

Co by tu jeszcze dodać?
Carpe diem!
Klio
Znawca

Postprzez resa » 29 paź 2007, o 12:56

Ponieważ w regulaminie istnieje zapis, że " Na łamach forum kategorycznie zabrania się:
5. Zwracania innym użytkownikom uwagi, nakazując zmiany i powołując się na regulamin;
od tego są moderatorzy i osoby do tego upoważnione. "

uważam Klio, że powinnaś dodać, że to Moderator ma prawo do pouczania i zwracania uwagi użytkownikom (oczywiście wyłącznie na PW).
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez resa, łącznie edytowano 2 razy
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez gabriela » 29 paź 2007, o 13:30

Myślę Klio że to co proponujesz wystarczy - nie zamierzam nikogo pouczać, to nie przedszkole.Można delikatnie zwrócić uwagę, coś wyjaśnić.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Marta » 29 paź 2007, o 19:55

gabriela napisał(a):Myślę Klio że to co proponujesz wystarczy

Ja też tak myślę :-)
inter spem et metum...
Marta
-# Moderator

Postprzez hudyjan » 13 maja 2011, o 10:46

Może przydałby się nowy moderator?
Marta była tu ostatnio 2 lata temu, można ją chyba zwolnić z tej funkcji.
Ja prawdę mówiąc też za wiele nie robię tu na forum.
A kogo nowego?
Proponuję arturra lub szczypiora.
Zwłaszcza Artur jest chyba dobrym kandydatem, bo ma doświadczenie w chorobie, kulturę wypowiedzi, wyważenie, no i często tu bywa.
Szczypior jeszcze młody, ale też prezentuje się dość uczciwie.
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez Administrator » 23 sty 2013, o 17:40

Artur, dana_meadbh i asocko zasilili właśnie grupę moderatorów. Jeszcze raz całej trójce serdecznie dziękuję. Dla przypomnienia - moderowanie forum w zasadzie sprowadza się do zasad opisanych przed laty tutaj. Czyli przyjmijmy zasadę, że dyskusje rozmaite można prowadzić tylko w wątkach temu poświęconych, a więc w wydzielonym do tego dziale. Natomiast cały dział "Zespół Marfana" niech będzie tylko i wyłącznie merytorycznie związany ze schorzeniem. To jest - jak się okazuje - największa w Polsce baza wiedzy na temat ZM, więc trzeba się za to ostro zabrać. Przy okazji: tutaj testuję szablon, który ma potężne możliwości i na którym oparłbym forum, gdyby decyzja zależała tylko ode mnie. Postanowiłem zainwestować swoje oszczędności i wykupiłem dostęp do zasobów RocketTheme - firmy profesjonalnie trudniącej się produkcją szablonów, więc w gruncie rzeczy możemy wybierać szkielet, tutaj znajdują się wersje demonstracyjne wszystkich szablonów. Może coś Wam wpadnie w oko, moje typy: cerulean, panacea, affinity, infuse.
Sprawa kolejna - przydałby się nam charytatywnie działający prawnik, żeby rozwinąć ideę Gabrysi. Znacie kogoś?
I jeszcze jedno - poczytajcie sobie ten dział, jest tu wiele cennych uwag. Ja niestety nie jestem tak altruistyczną i empatyczną osobą jak moja małżonka, dlatego nie wchodzę w dyskusje, sądzę, że wystarczy egzekwowanie zasad regulaminu. Sami przyjmiecie swoją drogę - z doświadczenia powiem tylko, że niektórym nie da się wytłumaczyć niczego, dlatego po prostu egzekwujcie prawo. Przeanalizujcie, proszę, regulamin i - jeśli dostrzeżecie jakieś luki bądź nieścisłości, natychmiast zmienimy.
Administrator
-#Administrator

Postprzez asocko » 23 sty 2013, o 17:52

Tak. Teraz to już rzeczywiście przyjdzie mi się zapoznać z regulaminem.
Ten szablon po angielsku mnie przerasta. Jeśli chodzi o grafikę, to najbardziej podoba mi się Fresco albo Graffito.
Jaki jest stosunek Twoich kosztów do sumy, jaką przekazali użytkownicy w tym roku?
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez dana_meadbh » 23 sty 2013, o 18:03

Jak trzeba dopłacimy. Prawda?
dana_meadbh
Hero

Postprzez Administrator » 23 sty 2013, o 18:03

Lepiej nie pytaj - cztery osoby w sumie zdecydowały się wesprzeć finansowo serwer i domenę :cry:
Administrator
-#Administrator

Postprzez dana_meadbh » 23 sty 2013, o 18:04

A ile konkretnie brakuje? Mogę coś dorzucić po wypłacie męża.
dana_meadbh
Hero

Postprzez asocko » 23 sty 2013, o 18:11

Ja też jeszcze nie dosłałam. Ale wiele nie mogę... Ale możesz się spodziewać.
asocko
VIP

Postprzez Administrator » 23 sty 2013, o 18:52

Spokojnie, drogie panie. Funkcja Moderatora to nie funkcja sponsora. Jakoś dam radę, doceniam chęć pomocy, na razie jednak temat pieniędzy zamykamy. Co sądzicie o takim pomyśle, żebym forum miało od razu portal, czyli - wchodząc na domenę marfanforum.pl, otwiera się strona informacyjna, której jednym z elementów jest forum, pozostałe to np. materiały do pobrania dotyczące ZM itp.
Administrator
-#Administrator

Postprzez asocko » 23 sty 2013, o 19:07

Pomysł dobry. A mamy takie materiały, które można by tam zamieścić?
asocko
VIP

Postprzez Administrator » 23 sty 2013, o 19:13

Swego czasu był taki pomysł, żeby opracować coś w rodzaju przewodnika (wątek: Zróbmy coś razem). Warto byłoby do tego wrócić.
Administrator
-#Administrator

Postprzez asocko » 23 sty 2013, o 19:58

Trudno mi będzie znaleźć czas na pisanie czegoś większego teraz.
asocko
VIP

Następna strona

Powrót do ModTeam