www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Szukam kardiologa dziecięcego w Katowicach lub okolicy

...czyli lista pomocnych lekarzy

Postprzez Beatab » 18 lut 2017, o 14:30

Witam.
Bardzo proszę o informację o dobrym kardiologu dziecięcym z Katowic lub okolicy, wykonującym echo serca, który zna się na ZM.

Chcę zbadać syna, 15 lat. Podejrzewam ZM.
Boję się że trafię na lekarza nie znające tego zespołu.może być gabinet prywatny.
Pozdrawiam, Beata.
Beatab
Nowicjusz

Postprzez szczypior » 20 lut 2017, o 08:06

15 lat, to już nie taka wczesna pediatria ;)
Jeżeli chodzi o Górny Śląsk, to polecam dra Tomasza Pitscha. Sam leczę się u niego od kilku lat. Jest specjalistą od echa, wie czym jest zespół marfana, poza tym potrafi wszystko wytłumaczyć i jest bardzo miły dla pacjentów. Przyjmuje w poradni Medici w Radzionkowie. Z tego co wiem, to terminy na fundusz są długie, ale wizyta prywatna z echem i ekg powinna udać się dosyć szybko (przyjmuje raz na miesiąc). W ubiegłym tygodniu za wizytę płaciłem 160 zł. To lekarz, który regularnie sprawdza mi aortę.
W przypadku dobierania leków polecam dr Magdalenę Krauze Wielicką. Jest ordynatorem kardiologii w Rudzie Śląskiej, przyjmuje w Rudzie Śląskiej przy ul. Niedurnego i chyba też w Gliwicach. Wizytę powinnaś umówić z tygodnia na tydzień. Z tego co wiem echo też robi bardzo dobrze.
Namiary na powyższe osoby znajdziesz w goglach, gdybyś miała problem daj znać. Od półtora roku mieszkam na Mazowszu, ale pochodzę z Górnego Śląska i tutaj zawsze się badam.
Trzymajcie się!
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Beatab » 20 lut 2017, o 12:38

Dziękuję za odpowiedź.

No tak, skończone 15 lat, 1,85 i kardiolog dziecięcy :-) sama się zastanawiałam czy nie lepiej dla dorosłych.
Mam nadzieję, że badanie wyjdzie dobrze.
Ale co dalej, genetyk? Kto zdecyduje czy trzeba brać leki?
Beatab
Nowicjusz

Powrót do Szukam/polecam lekarza

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi