www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Polecam szpital im. Jana Pawła II w Krakowie

...czyli lista pomocnych lekarzy

Postprzez smuklaewa » 11 kwi 2007, o 22:50

Chcę polecic szpital w którym mialam operacje serca i płuc.

Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie niesie pomoc pacjentom wymagającym opieki specjalistycznej i umożliwia im powrót do aktywnego życia.

[ Dodano: 2007-05-27, 23:45 ]
Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie niesie pomoc pacjentom wymagającym opieki specjalistycznej i umożliwia im powrót do aktywnego życia. Oferujemy szeroki zakres świadczeń medycznych w dziedzinie kardiologii, chirurgii serca, naczyń i transplantologii, chorób płuc i chirurgii klatki piersiowej, oraz chorób zakaźnych i infekcyjnych u dorosłych i dzieci, wykorzystując najbardziej zaawansowane techniki diagnostyczne i leczenie interwencyjne.

Każdy pacjent zgłaszający się do Szpitala traktowany jest indywidualnie, jako osoba o określonych potrzebach. Stan zdrowia oceniany jest w wywiadzie lekarskim w trakcie szczegółowej rozmowy z pacjentem. Ponadto dokładnie wyjaśniane i opisywane są proponowane procedury, testy i badania. Pacjent staje się świadomie współpracującym partnerem zespołu medycznego, opracowującego plan leczenia.W sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, do udzielenia pomocy przygotowany jest wykwalifikowany personel lekarsko-pielęgniarski, dysponujący najnowo-cześniejszym sprzętem medycznym.


Lekarze pracujący w Szpitalu im. Jana Pawła II biorą udział w badanich klinicznych nowych leków oraz medycznych środków leczniczych. W ten sposób nasi pacjenci często uzyskują dostęp do nowych metod leczenia, prowadzonego według starannie opra-cowanych, monitorowanych i kontrolowanych protokołów badań klinicznych i niedostępnego w innych ośrodkach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjenta, Szpital oferuje szeroki zakres programów opieki medycznej i zdrowotnej w ramach hospitalizacji lub konsultacji ambulatoryjnych.

Wszyscy, u których stwierdzono problemy z pracą serca, naczyń i płuc, którzy wymagają konsultacji lub którzy szukają porady i informacji, mogą zgłosić się do poradni Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie nasze doświadczone zespoły medyczne wykorzystując zaawansowane technologie zapewniają wysoką jakość opieki. Ponadto, w nagłych wypadkach np. ostry zawał serca oferujemy dostępność do wysokospecjalistycznej diagnostyki oraz terapii poprzez uruchomienie programu całodobowych interwencji kardiologicznych, kardiochirurgicznych i torakochirurgicznych.


Prowadzimy kompleksową wysokospecjalistyczną diagnostykę chorób serca i naczyń przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i urządzeń cyfrowych.
Ostatnio edytowano 11 kwi 2007, o 23:22 przez smuklaewa, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
smuklaewa
smile with me
 
Posty: 4041
Dołączył(a): 29 wrz 2006, o 23:54
Lokalizacja: krakow

Postprzez resa » 5 paź 2007, o 10:25

Jest to wspaniały środek, w którym pracują wspaniali specjaliści od operacji serca, także płuc. Światowej sławy lekarze.
Również polecam Instytut im. Jana Pawła w Krakowie..

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
ul. Prądnicka 80
31-202 Kraków

tel. 012 614 20 00
fax 012 614 22 66
sekretariat@szpitaljp2.krakow.pl

http://www.szpitaljp2.krakow.pl/
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Staś » 5 paź 2007, o 10:52

ja też polecam szpital Jana Pawła 2 tam miałem rozpoznaną gruźlice . :-D
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 8 sie 2006, o 10:05
Lokalizacja: Małopolska .

Postprzez Edyta » 14 paź 2007, o 13:28

Rowniez polecam :P
Seulement deux petits mots pour un grand moment, deux mots venus du coeur pour vivre ce grand bonheur....
Edyta
Wtajemniczony
 
Posty: 278
Dołączył(a): 4 gru 2006, o 23:17
Lokalizacja: Paryz

Postprzez resa » 21 kwi 2008, o 17:16

Dla zainteresowanych leczeniem kardiochirurgicznym w Krakowie polecam dodatkowe strony internetowe Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Szpitalu im. Jana Pawła II

==> Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowie
==> Zespół lekarzy kliniki kardiochirurgii

W rankingu najlepszych szpitali 2007 gazety "Wprost" Klinika Chirurgii Serca Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zajęła pierwsze miejsce w dwóch kategoriach:
* I miejsce w kategorii Kardiochirurgia za leczenie choroby wieńcowej,
* I miejsce w kategorii Kardiochirurgia za operacje aorty. Jest to kolejny rok, w którym Klinika zajmuje pierwsze miejsce w tej kategorii.

Ponadto najlepsze w kraju kliniki z ośmiu specjalizacji za rok 2007 już po raz szósty przedstawił "Newsweek". Wszystkie informacje pochodzą od szefów klinik i to ich głosy zdecydowały o miejscu, jakie zajęły poszczególne szpitale w tym rankingu. W roku 2007 Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowie zajęła w tym rankingu pierwsze miejsce w kategorii Kardiochirurgia.
Ostatnio edytowano 21 kwi 2008, o 17:37 przez resa, łącznie edytowano 1 raz
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez smuklaewa » 8 cze 2008, o 22:34

Rozmowa z Profesorem Jerzym Sadowskim...

Czy kardiochirurdzy krakowscy wznieśli coś nowego w rozwój kardiochirurgii polskiej, czy Pańska Klinika może stanowić wzorzec dla innych ośrodków tego typu?

Mamy parę takich specjalności w naszej Klinice, które są "do sprzedania w świecie". Choćby leczenie tętniaków aorty. Jesteśmy w tej branży wiodącym ośrodkiem w Polsce i przewyższamy doświadczeniem nawet czołowe centra na Zachodzie. Skorzystaliśmy z tego, że przez pewien czas inne kliniki w Polsce tego nie robiły. Wszyscy chorzy przychodzili zatem do nas i dzięki temu zdobyliśmy bogate doświadczenie. Dodam tylko, że są to przypadki trudne, kosztowne w leczeniu, o dużym ryzyku operacyjnym. Dziś można już powiedzieć, że jest to nasza specjalność. Drugą specjalnością, którą zainicjował prof. Dziatkowiak, są homografty, czyli ludzkie zastawki aortalne, które pobiera się ze zwłok. Oczywiście przed wszczepieniem są one odpowiednio preparowane i wyjaławiane antybiotykami. W ciągu ok. 21 lat wykonaliśmy już ponad 600 takich operacji. Kiedy chwalimy się gdzieś na Zachodzie, że zoperowaliśmy tyle tętniaków i wszczepiliśmy tyle homogennych zastawek aortalnych, to wszyscy robią wielkie oczy i od razu inaczej z nami rozmawiają. Oni też by chcieli, ale pewne uwarunkowania i przepisy im na to nie pozwalają, a my mamy jasną sytuację prawną, zaś jedyna trudność polega na pozyskiwaniu tych zastawek.

Zatem przyszłość należy do narządów homogennych? A tak dużo się pisze o sztucznym sercu. Jakie jest Pana zdanie na ten temat ?

Mechaniczne wspomaganie krążenia, czyli tzw. sztuczne serce, to jak na razie tylko rodzaj pomostu do przeszczepu. Czyli, jeśli pacjent jest niewydolny krążeniowo, ma uszkodzone serce, można mu pomóc wspomagając go sztucznym sercem. Dzięki temu możemy przedłużyć czas oczekiwania na serce ludzkie.

A w przyszłości?

Trudno mi prognozować. Wizjonerstwem najlepiej niech zajmują się wróżki. Kardiochirurgia jest dziedziną bardzo dynamiczną. Każdy rok przynosi nowe idee i rozwiązania. Pierwsze sztuczne serce było monstrualnym mechanizmem, w tej chwili bardzo się zminiaturyzowało. W sierpniu przebywałem w Bad Oeynhausen, który jest najlepszym niemieckim ośrodkiem kardiochirurgicznym, stosującym już rutynowo sztuczne wspomaganie krążenia. Zapoznałem się tam z najnowszymi technologiami. Ale jak to w życiu, pojawił się znowu paradoks. Pewna pacjentka czekała na przeszczep i doskonale funkcjonowała wspomagana sztucznym sercem. Była już 200 dni po jego wszczepieniu, poruszała się samodzielnie po klinice z wózkiem, na którym umieszczony był ten wspomagający mechanizm. A kiedy znalazł się wreszcie dawca przeznaczony dla niej, stwierdzono, że skoro ona jest w tak dobrym stanie, to może jeszcze poczekać, a serce wszczepić trzeba umierającemu pacjentowi, któremu owo serce uratuje życie. Pojawiły się zatem nowe problemy etyczne, moralne i emocjonalne.
Avatar użytkownika
smuklaewa
smile with me
 
Posty: 4041
Dołączył(a): 29 wrz 2006, o 23:54
Lokalizacja: krakow

Postprzez gabriela » 9 cze 2008, o 07:33

smuklaewa napisał(a):Mamy parę takich specjalności w naszej Klinice, które są "do sprzedania w świecie". Choćby leczenie tętniaków aorty. Jesteśmy w tej branży wiodącym ośrodkiem w Polsce i przewyższamy doświadczeniem nawet czołowe centra na Zachodzie.

A to fragment artykułu komentującego ranking najlepszych szpitali kardiochirurgicznych w Polsce, ocena zupełnie obiektywna:
"Najlepsze szpitale w Polsce: kardiologia, kardiochirurgia, ortopedia Wojciech Kilar zrezygnował z leczenia w klinice kardiologicznej w Los Angeles, kiedy podczas pobytu na planie filmowym w Hollywood dowiedział się, że z powodu niedokrwienia serca musi się jak najszybciej poddać zabiegowi angioplastyki. Natychmiast wrócił do Polski, bo wolał, by się nim zajęli kardiolodzy w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach. To najlepsza placówka kardiologiczna i kardiochirurgiczna w kraju w tegorocznej, drugiej już edycji rankingu szpitali tygodnika "Wprost" (pierwsze miejsce w operacjach serca oraz zabiegach kardiologii inwazyjnej, angioplastyki i elektrokardiologii)."
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Postprzez resa » 9 cze 2008, o 16:50

Nie sposób nie wspomnieć tutaj, że prościej wykonać angioplastykę w kraju na kasę chorych, niż narażać się na koszty w Stanach. Zapewne w przypadku tego zabiegu NFZ nie pokrywa kosztów leczenia i zabiegu przeprowadzonego za granicami Polski. Nie umniejszając natomiast pozycji polskiej kardiochirurgii ... to przecież każda forma reklamy naszych szpitali jest dozwolona :-D


Wspaniali specjaliści, światowej klasy z Instytutu im. Jana Pawła w Krakowie niosą także znakomitą pomoc z zakresu chirurgii płuc, o czym mieliśmy możliwość kilkukrotnie przekonać się na płucnym oddziale torakochirurgicznym tejże kliniki ==> Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej . Znakomicie wyposażony oddział, najnowocześniejszy blok operacyjny, trzy sale wraz z intensywna terapią, Wykonywane są wszystkie rodzaje zabiegów operacyjnych stosowanych w chorobach klatki piersiowej. Specjalizuje się w chirurgii tchawicy i dużych oskrzeli oraz w chirurgii przełyku, co wyróznia go spośród innych placówek w kraju. Fachowość i opieka na bardzo wysokim poziomie.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez smuklaewa » 9 cze 2008, o 21:45

resa napisał(a):Nie sposób nie wspomnieć tutaj, że prościej wykonać angioplastykę w kraju na kasę chorych, niż narażać się na koszty w Stanach. Zapewne w przypadku tego zabiegu NFZ nie pokrywa kosztów leczenia i zabiegu przeprowadzonego za granicami Polski. Nie umniejszając natomiast pozycji polskiej kardiochirurgii ... to przecież każda forma reklamy naszych szpitali jest dozwolona

\
:-) To fakt...W Stanach musiałby zapłacic za taki zabieg tyle co przez pół życia w aktorstwie zarobił,lub więcej :-) :-) .Znam mnóstwo Amerykanów ,którzy operację mieli przeprowadzaną w Krakowskim Szpitalu JP....i byli zachwyceni fachowością i opieką...

[ Dodano: 2008-06-09, 22:48 ]
resa napisał(a):Wspaniali specjaliści, światowej klasy z Instytutu im. Jana Pawła w Krakowie niosą także znakomitą pomoc z zakresu chirurgii płuc,


Jestem tego żywym dowodem :-)
Avatar użytkownika
smuklaewa
smile with me
 
Posty: 4041
Dołączył(a): 29 wrz 2006, o 23:54
Lokalizacja: krakow

Postprzez resa » 20 sie 2008, o 09:58

Jestem tego żywym dowodem

Też mam taki żywy dowód, szkoda tylko, że wyglądający jak po walce na noże :roll: Operujący chirurg jest światowej klasy lekarzem, po stażach w USA i mój syn mógł, ale nie chciał zamienić go na innego :-)Kardiowerter szansą dla chorych na serce

Kardiowerter - małe, ważące zaledwie kilkanaście gramów urządzenie - wszczepione choremu może uratować życie. Zabieg bezpłatnie wykonują lekarze kliniki Jana Pawła II w Krakowie. Problem w tym, że niewielu chorych, na przykład na arytmię, na taki zabieg się decyduje (...) Rocznie z powodu arytmii serca umiera w Polsce 40 tysięcy osób. Wiele z nich można by uratować, wszczepiając kardiowerter. Jednak wiele osób boi się i nie che korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny. W klinice Jana Pawła II w Krakowie takich zabiegów wykonuje się kilka tygodniowo. Można byłoby więcej, dlatego lekarze chcą promować elektrokardiologię, która w Polsce nadal nie jest doceniana. A zabieg w całości finansowany jest przez NFZ (żródło: SR Kraków)
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Paweł » 23 sie 2008, o 19:03

...hm , a można pisać jakich placówek nie polecam ? od wczoraj mam taką jedną na oku ...
Paweł
VIP
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez resa » 23 sie 2008, o 19:18

Mamy taki wątek ==> Służba zdrowia - ciekawostki i nasze oceny.
Możesz wpisać na czarną listę.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Paweł » 15 wrz 2008, o 09:26

Niedawno oglądałem film dokumentalny o tym szpitalu - trochę robią . Ostatnio obserwuję ofensywę propagandową krakowskiej szkoły kardiochirurgii pof . Dziadkowiaka mającą na celu poprawę wizerunku - i bardzo dobrze bo zdrowa konkurencja ,a nawet rywalizacja szpitali o pacjenta na pewno posłuży poprawie jakości usług medycznych w Polsce .
Paweł
VIP
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez smuklaewa » 15 wrz 2008, o 11:28

Paweł napisał(a):Dziadkowiaka mającą na celu poprawę wizerunku -


Pawełku a dlaczego myślisz,że chcą poprawiac wizerunek....w rankingach szpital jest na pierwszym miejscu i od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce...
Avatar użytkownika
smuklaewa
smile with me
 
Posty: 4041
Dołączył(a): 29 wrz 2006, o 23:54
Lokalizacja: krakow

Postprzez resa » 15 wrz 2008, o 13:01

smuklaewa napisał(a):w rankingach szpital jest na pierwszym miejscu i od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce...


Główną statutową działalnością Kliniki są operacje kardio, angiochirurgiczne i transplantacje. Od 1979 do 2007 wykonano ponad 33 000 operacji serca i wielkich naczyń oraz 506 przeszczepów serca, co stawia Klinikę na pierwszym miejscu w kraju i zapewnia wysoką pozycję wśród ośrodków uniwersyteckich w Europie. Co roku wykonanuje się ok. 2400 zabiegów operacyjnych, w tym 2236 w krążeniu pozaustrojowym, 48 bez krążenia, a 356 operacji w trybie pilnym.

1441 zabiegów pomostowania tętnic wieńcowych
592 operacji na zastawkach serca
91 operacji tętniaków i tętniaków rozwarstwionych aorty
79 zabiegów wad wrodzonych serca u dorosłych
73 operacji złożonych (np. wady i pomosty aortalno-
wieńcowe lub inne)
27 transplantacji serca
28 zabiegów laserowych rewaskularyzacji mięśnia sercowego
(TMLR)
18 operacji guzów serca
95 zabiegów na naczyniach obwodowych (szyjnych i kończyn
dolnych)


Operacje serca i wielkich naczyń przeprowadzane są u dorosłych, młodzieży i dzieci w pełnym zakresie, w tym unikalne w kraju. Szczególnie ważne miejsce zajmują zabiegi przeszczepiania serca, których od 12 lat wykonano 430.

Unikatowym wydarzeniem w skali światowej było zwieńczone pełnym sukcesem prowadzenie ciąży, porodu i połogu u pacjentki po przeszczepieniu serca.

Ponadto przeprowadzane są zabiegi operacyjne tętniaków aorty wstępującej, łuku i aorty zstępującej, zwłaszcza w trybie pilnym z powodu rozwarstwienia aorty. Do tej pory wykonano ponad 600 takich zabiegów, co stawia ośrodek krakowski na pierwszym miejscu w kraju i na poczesnym miejscu w Europie.

Stale rozwijane i doskonalone są techniki chirurgii wieńcowej; opracowywane wskazania do trombendarterektomii niedrożnych tętnic wieńcowych. Codziennością stały się operacje pomostowania naczyń wieńcowych u chorych z niską frakcją wyrzutową lewej komory serca (poniżej 20 % ), zabiegi na bijącym sercu bez użycia krążenia pozaustrojowego, zabiegi z małego dostępu oraz alternatywne metody leczenia jak rewaskularyzacja laserowa nasierdziowa oraz endokawitarna przezskórna. Prowadzi się operacyjne leczenie pozawałowych tętniaków serca wg własnych wskazań i modyfikacji techniki plastyki lewej komory serca. Od 1996 r. do praktyki klinicznej wprowadzono dynamiczną kardiomyoplastykę z zastosowaniem mięśnia szkieletowego. Z roku na rok rośnie liczba chorych operowanych z powodu krytycznego zwężenia tętnic szyjnych jako izolowanej zmiany lub w połączeniu z pomostowaniem tętnic wieńcowych. Wzrasta też liczba operacji tętniaków aorty brzusznej, zwężenia tętnic nerkowych i niedrożności udowo-podkolanowej.

Zakład Hemodynamiki i Kardiologii interwencyjnej wykonuje obecnie 6 tys. zabiegów rocznie. Dzięki nowoczesnej aparaturze przeprowadzane są inwazyjne zabiegi na naczyniach wieńcowych i innych (angioplastyka balonowa, stentowanie, rotablacja, endokawitarna rewaskularyzacja laserowa. Spiralna tomografia komputerowa z obrazowaniem Virtuoso pozwala na szybką i pełną diagnostykę rozwarstwienia aorty oraz skrócenie czasu upływającego do momentu operacji. W listopadzie 1999 r wprowadzono w Klinice i Zakładzie Hemodynamiki i Kardiologii Interwencyjnej 24 godzinny dyżur dla natychmiastowej diagnostyki i terapii ostrych stanów kardiologicznych. Po roku porównano wyniki: obniżono o ok. 30 % liczbę zgonów z powodu zawału serca i o tyle samo obniżono koszty leczenia i rehabilitacji niestabilnej choroby wieńcowej.

W okresie 20 lat istnienia Kliniki wypracowano własną metodę kompleksowej rehabilitacji około i pooperacyjnej w warunkach szpitalnych i sanatoryjnych w ścisłej współpracy z Kardiologicznymi Szpitalami Uzdrowiskowymi w Rabce, Busku Zdroju, Rymanowie i Nałęczowie.

Z roku na rok wzrasta liczba pacjentów zagranicznych (Anglia, Francja, Ukraina, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej) operowanych w tutejszej Klinice.

żródło: Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Szpitalu im. Jana Pawła II
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Szukam/polecam lekarza

cron
  • Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi
  • Kto przegląda forum
  • Forum przegląda 2 użytkowników
    0  zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 2 gości (dane z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników online - 118
    było 29 wrz 2017, o 16:14
  • Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości