www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

rankinglekarzy.pl

...czyli lista pomocnych lekarzy

Postprzez chester » 19 sty 2013, o 20:59

Są dwie takie fajne strony, właśnie rankinglekarzy.pl i znanylekarz.pl. Znalazłem już tam wielu dobrych lekarzy o których teraz tak trudno. Zatem moja gorąca prośba, jeśli macie jakiś godnych polecenia doktorków - piszcie. Niech to będzie taka baza wiedzy kompetencji.
Ostatnio edytowano 20 sty 2013, o 13:21 przez chester, łącznie edytowano 1 raz
chester
Sympatyk

Postprzez Montana » 20 sty 2013, o 13:16

ale chodzi Ci o coś takiego tu na forum, czy dopisywać tam w rankingu??
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez chester » 20 sty 2013, o 13:18

tam
chester
Sympatyk

Postprzez Montana » 20 sty 2013, o 13:22

o ile mi wiadomo nasi forumowicze robia tam wpisy, ale fakt jeśli się ma godnego polecenia lekarza warto go zarekomendować
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez szczypior » 20 sty 2013, o 13:24

fajny portal, tylko mysle na ile uzyteczny jest dla nas marfanow.
Ktos moze byc kapitalnym lekarzem, ale o ZM nie bedzie mial zielonego pojecia. A moze byc ktos kto na nas akurat sie zna.
Kiedy kogos wyslawiamy na forum, to wiadome, ze taki doktor ma skill +10 do marfanow :-)
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Paweł » 20 sty 2013, o 13:53

chester napisał(a):ą dwie takie fajne strony, właśnie rankinglekarzy.pl i znanylekarz.pl. Znalazłem już tam wielu dobrych lekarzy o których teraz tak trudno. Zatem moja gorąca prośba, jeśli macie jakiś godnych polecenia doktorków - piszcie. Niech to będzie taka baza wiedzy kompetencji.

Te portale to bardzo dobry pomysł . Tam są wyszukiwarki . napisałem krótką analizę która dopełni temat .
Dam ogólną radę i podzielę się z Wami kilkoma własnymi spostrzeżeniami .
Jeśli mowa o kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej , nie bójcie się dr. habilitowanych (docentów )
, lub profesorów , którzy podejmą się wykonać u Was konkretną procedurę chirurgiczną , a operują w
odległych od Warszawy miejscach . W klinice kardiochirurgii gdzie miałem operację "góry", lecząc się tam
długie lata zauważyłem następujący mechanizm . W klinice , z profesorem , zwanym dalej "źródłem" , operują młodzi kardiochirurdzy . Po pewnym czasie zastępują ich inni młodzi kardiochirurdzy ... Poprzedni trafiają do różnych placówek w kraju .
Oczywiście mają kontakt on line ze " źródłem" zawsze gotowym pomóc np. w konsultacji przypadku . Oczywiście "źródło" ma kontakt już ze światową medycyną . Zresztą moim zdaniem " źródło " , jest klasą same dla siebie . :-D
Kojarzy mi się to z hodowaniem lasu , przy pomocy szkółek leśnych .
Anyway , tak sprytnie skonfigurowany system , sprawia , ze istnieje możliwość
, że w Rzeszowie czy Lublinie otrzymacie takie samo leczenie jak w Nowym Yorku . Starajcie się trzymać dużych szpitali , z dużymi naczyniówkami . Strony z opisami placówek znajdziecie przez google . Ile operacji wykonują rocznie (ok 1000 - robić) , ile mają miejsc oiomu .
Ale początkiem jest zawsze wyrażenie chęci pomocy , zazwyczaj zwykle szefa placówki . Nie martwcie się czy sam szef będzie operował . Przy tak ciężkich operacjach o których mówię , musi być docent lub profesor .
Skomplikowane wieloetapowe zabiegi wykonywane są niechętnie .
Powodem jest sposób finansowania kosztownego i obarczonego ryzykiem licznych powikłań procedur .
Niestety NFZ w swojej mądrości , zwykle nie płaci tyle ile należy się za zrobienie czegoś ponad plan . Sic .

PS . Co do mojej osoby , zdecydowałem się przejść na forumowa emeryturę . To forum dla dzieciaków , Mam nadzieję , że forumowych Justyna , Szypior , Olaczika , Tomek 78 , Chester , i wielu innych , przejmą trudne tematy odpisywania , (chodzi mi głównie o młodzież ) , będą pomagać w sposób taktowny , nie tylko sobie nawzajem ale szczególnie "nowym" w tej ciężkiej chorobie .
Życzę sukcesów i pozdrawiam .

szczypior napisał(a): ale o ZM nie bedzie mial zielonego pojecia.
- to spytasz się w czasie wizyty lekarskiej , czy zna się . :-D
Paweł
VIP

Postprzez chester » 20 sty 2013, o 13:57

Offtopic: Pawle, co do emerytury... wg mojego urologa już od 12 lat nie żyjesz... :) Wszakże twierdzi on iż Marfani nie dożywają 30-stki :)
chester
Sympatyk

Postprzez Montana » 20 sty 2013, o 14:02

chester napisał(a):Offtopic: Pawle, co do emerytury... wg mojego urologa już od 12 lat nie żyjesz... :) Wszakże twierdzi on iż Marfani nie dożywają 30-stki :)

Chester czyli urologa do rankingu, że się nie zna na Marfanach ;) i poszukać innego :D
Montana
VIP

Postprzez chester » 20 sty 2013, o 14:05

Heh, nie no właśnie wydaje mi się że póki w swojej specjalności działa dobrze to i ogólnie jest ok... Zakładając że Marfani nie mają innych nerek niż wszyscy - aczkolwiek ja mam :P
chester
Sympatyk

Postprzez szczypior » 20 sty 2013, o 14:08

Paweł napisał(a):Anyway , tak sprytnie skonfigurowany system , sprawia , ze istnieje możliwość
, że w Rzeszowie czy Lublinie otrzymacie takie samo leczenie jak w Nowym Yorku

chcialbym, zeby tak bylo
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Montana » 20 sty 2013, o 14:29

szczypior napisał(a):
Paweł napisał(a):Anyway , tak sprytnie skonfigurowany system , sprawia , ze istnieje możliwość
, że w Rzeszowie czy Lublinie otrzymacie takie samo leczenie jak w Nowym Yorku

chcialbym, zeby tak bylo

sen wariata.... ale też bym tak chciała by było
Montana
VIP

Postprzez afadro » 20 sty 2013, o 18:10

Zaglądam na znanylekarza.pl i zostawiam opinie, fajna sprawa. Niedawno byłam pod wielkim wrażeniem gdy młody neurolog wiedział co to ZM.
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez chester » 20 sty 2013, o 18:24

Oczywiście, przede wszystkim młodzi lekarze! Ich już tego uczyli na studiach.
chester
Sympatyk

Postprzez Gosieńka » 20 sty 2013, o 18:40

chester napisał(a):Oczywiście, przede wszystkim młodzi lekarze! Ich już tego uczyli na studiach.
Ale niestety nie za wiele. Moja przyjaciółka właśnie jest na ostatnim roku medycyny i mówi że tego co ich uczą na temat marfana jest tyle co kot napłakał. Ona znając mnie przez tyle lat wiedziała mniej więcej tyle, ile nauczyła się przez studia. Z innych chorób cisną ich bardzo, na testach ma masę pytań o szczegóły, które jak sama mówi nigdy do niczego jej potrzebne nie będą. A z takiego marfana pytają o rzeczy oczywiste i te najbardziej znane typu tętniaki, wysoki wzrost itd. Ona osobiście ma duży niedosyt wiedzy na temat marfana jeśli chodzi o studia medyczne.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez szczypior » 20 sty 2013, o 20:00

Lekarze nawet jesli rozpoznaja termin - zespol marfana, to na tym sie ich wiedza konczy. WYsoki, troche inny, choroba genetyczna, jesli jeszcze polacza to ze skierowaniem na echo to juz all inclusive.
Szkoda, tylko, ze oblewa ich strach i zimny pot, kiedy marfan przychodzi z grypa, bo nie wiedza co moga a co nie...
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Następna strona

Powrót do Szukam/polecam lekarza

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi