www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Dla studenta

... czyli wszystkie podstawowe (i nie tylko) informacje o walorach stricte edukacyjnych.

Postprzez pabulon » 20 sty 2008, o 02:13

Info na podstawie wiadomości z Gazety Wyborczej Kraków

Uniwersytet Jagielloński otworzył najnowocześniejsze w kraju centrum nauki dla niepełnosprawnych studentów. Udało się to w dużej mierze dzięki środkom z Unii Europejskiej. To najnowocześniejsze laboratorium multimedialne do nauki języków obcych w Polsce znajduje się przy ulicy Retoryka. Ma ono pomóc w kształceniu osób niepełnosprawnych na tym samym poziomie, co pozostałych studentów. W centrum znajduje się pomieszczenie do nauki języków oraz pracownia komputerowa wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie wspomagające studentów słabowidzących oraz powiększalnik, który pozwala obejrzeć na ekranie komputera dowolny tekst. Największą dumą jest jedyny w Polsce, robiony na specjalne zamówienie komputer, który przetwarza tekst na pismo brajlowskie, a gdy student palcami przesuwa po wyrazach pokazujących się na podkładce przypominającej klawiaturę, komputer na głos odczytuje słowa. Notatki z wykładów, książki można wydrukować w drukarce brajlowskiej, wykresy można zmienić na brajla za pomocą specjalnej wygrzewarki. Stoły są w kształcie podkowy, dzięki czemu studenci dobrze widzą siebie nawzajem i mogą odczytywać wyrazy z ruchu ust. Nad głowami studentów biegnie ukryta w ścianie specjalna pętla wzmacniająca dźwięki w aparatach słuchowych. Nowe słówka, dialogi wyświetlane są na ogromnej interaktywnej tablicy. Lektor może po niej pisać specjalnym pisakiem, pokazać materiał z książki lub połączyć się z internetem i wyświetlić potrzebne zdania, obrazki lub wykres. Po lekcji wszystko, co znalazło się na tablicy można zapisać na komputerze i na przykład rozesłać do studentów mailem. Na razie studiujący uczą się angielskiego, ale uczelnia przymierza się także do wprowadzenia innych języków. Z zajęć prowadzonych w pracowni korzystają osoby niesłyszące, niewidome lub słabowidzące oraz studenci z innymi rodzajami niepełnosprawności (około 400 osób), które mogą nie tylko uczestniczyć w zajęciach, ale także przetwarzać materiały do nauki i korzystać z pomocy jednego z 10 konsultantów.
Beatius est magis dare, quam accipere
pabulon
Bywalec
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:10
Lokalizacja: ---

Postprzez resa » 26 cze 2008, o 16:57

Student nie jest sam (autor: D.Trębacz, red: A.Szmerek; źródło: niepełnosprawni.pl)

Działają na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, KUL-u, ale też w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, czy w Kolegium Karkonoskim… Pełnomocnicy rektora ds. osób niepełnosprawnych i ich biura to dziś nieodzowne instytucje na polskich uczelniach. Służą wsparciem sprzętowym, radą, a czasem... pomogą przełożyć egzamin.

Przychodzi student do BON-u
- Pojawiają się u nas już kandydaci na studia. Wysyłamy informacje do szkół średnich i organizujemy spotkania dla przyszłych studentów – mówi Anna Szymańska, konsultant ds. studentów na Uniwersytecie Warszawskim. Nowi studenci niepełnosprawni swoje pierwsze kroki powinni skierować w stronę Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Podejście BON-u do studentów jest indywidualne. Dlatego inną pomoc otrzyma student niewidomy, a inną ten z niepełnosprawnością ruchową. Formy pomocy można podzielić na trzy rodzaje.

Komu laptopa, komu asystenta?

Pierwszy, to pomoc techniczna. Biura oferują wypożyczanie sprzętu elektronicznego. Jest to szczególnie ważna usługa dla osób niewidomych i niedowidzących. Laptopy, notesy brajlowskie, sprzęt kosztujący tysiące złotych - można po prostu wypożyczyć na uczelni. Studentom niewidomym oferuje się także przygotowywanie materiałów na zajęcia: skanowanie notatek, drukowanie tekstu w brajlu. Przy Biurach działają również centra komputerowe:
– Na Uniwersytecie Jagiellońskim mamy jedną z najnowocześniejszych pracowni multimedialnych – mówi Ireneusz Białek, pełnomocnik rektora UJ ds. osób niepełnosprawnych.
- Pracownie komputerowe przystosowane są do potrzeb studentów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Są komputery z oprogramowaniem dla osób niewidomych, specjalne stanowiska dla osób na wózkach, a także nowoczesne myszki i klawiatury, którymi mogą się posługiwać studenci z niedowładem kończyn. Jednak takie wygody występują jedynie na największych uczelniach. Bardzo ważna jest kwestia zorganizowania dojazdu na uczelnię studentom mającym problemy z poruszaniem się. Tu Uniwersytet Warszawski uważany jest za uprzywilejowany, bo dysponuje dwoma busami. – Szkoda jednak, że te busy psują się średnio raz na dwa tygodnie i zdarza mi się nie dojechać na zajęcia – opowiada Justyna Januszewska, studentka pedagogiki na UW, poruszająca się o kulach. – Czasem w takich sytuacjach korzystam po prostu z komunikacji miejskiej. Wtedy pomaga mi asystent. Również o pomoc asystenta niepełnosprawni studenci mogą się zwrócić do BON-u:
– Szkolimy ludzi pomagających np. przy wnoszeniu studentów z niedowładami kończyn na piętra budynków uniwersyteckich, oferujemy też kursy orientacji. Jeśli jest taka potrzeba - zapewniamy osobę, która pomoże sporządzić notatki. – podkreśla Anna Szymańska z UW.
Trzecia sfera pomocy to wsparcie emocjonalne. Przy Biurach działają poradnie psychologiczne. Ta oferta skierowana jest głównie do studentów z chorobami psychicznymi. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy coraz więcej osób mimo swojej choroby podejmuje studia. Jednak z pomocy psychologicznej mogą korzystać wszyscy studenci. Biura ds. Osób Niepełnosprawnych pośredniczą między studentami, uniwersytetem i wykładowcami. Czasem interweniują w sprawie przełożenia terminu egzaminu lub dostosowania jego formy do możliwości niepełnosprawnego studenta.
- Bardzo niewielu jest przyjaznych wykładowców - mówi z żalem studentka UKSW, która woli nie podawać nazwiska. - Nieraz prosiłam, żeby wykładowca stał z przodu sali, bo wtedy mogę czytać z ruchu ust. Problem bywa także z materiałami w formie pisemnej. Niektórzy wykładowcy po prostu odmawiają. Gdy się zwróciłam do pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych, to stwierdził, że nie może nic zrobić, bo nie jest w stanie niczego narzucić wykładowcom i po prostu mnie zbył. Zastanawiam się po co jest pełnomocnik ds. niepełnosprawnych, jeżeli nie ma on wpływu na wykładowców? Studenci niepełnosprawni wcale nie muszą mieć częstego, bezpośredniego kontaktu z danym pełnomocnikiem. W BON-ach pracują bowiem osoby zajmujące się sprawami studenckimi, a bywa też, że są tam konsultanci pomagający studentom z konkretnymi niepełnosprawnościami. O tym, jak różne są także doświadczenia studentów w kontakcie z pełnomocnikami świadczą słowa Kamila, także studenta UKSW, który porusza się na wózku: – Z pełnomocnikiem mam bardzo dobry kontakt. To miły i pomocny człowiek, nie ma żadnych barier. Dopiero kiedy zgłosiłem pełnomocnikowi fakt, że mam kłopot z dostaniem się na piętro gdzie odbywają się zajęcia, coś się w tej sprawie ruszyło – dodaje.

Mediatorzy
Bariery architektoniczne to bolączka wielu uczelni, jednak najtrudniejszą do pokonania przeszkodą jest nastawienie ludzi. Czasem studentowi niepełnosprawnemu nie udaje się przekonać wykładowcy do tego, by np. pozwolił mu napisać kolokwium na własnym laptopie, albo zdawać pisemnie zaplanowany w formie ustnej egzamin. Tu pomocne bywa pośrednictwo Biura. BON może porozumieć się z dziekanatem i zasygnalizować problem. Interweniuje nie tylko w sprawach studentów z chorobami nieuleczalnymi, przewlekłymi, czy z widoczną niepełnosprawnością. Do BON-u powinien zwrócić się także student, który np. złamał rękę i z tego powodu ma problem z napisaniem egzaminu, a wykładowca zdaje się tego nie dostrzegać.Także osoby ze schorzeniami psychicznymi, które często wolą nie ujawniać się ze swoją chorobą, mogą skorzystać z pośrednictwa Biura.
- Największe problemy to te natury ludzkiej. Choć wykładowcy deklarują, że są osobami tolerancyjnymi, zachowują się tak jak większość społeczeństwa i nie zawsze bywają wyrozumiali. – mówi Zbigniew Frączek, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej. - Kiedyś interweniowałem w sprawie niepełnosprawnej studentki, której wykładowca stanowczo nie pozwalał na nagrywanie wykładów. Sporo się jeszcze musi zmienić w świadomości pracowników naukowych – dodaje. Zdarza się, że problemy pojawiają się również ze strony samych studentów niepełnosprawnych, niektórzy z nich bowiem wykorzystują swoją niepełnosprawność. – Obserwujemy także mechanizm uciekania w studia. Studenci podejmują kolejne, nowe kierunki – mówi Agnieszka Szymańska z warszawskiego BON-u.

Co po studiach?
W Biurach działają także osoby odpowiedzialne za kontakt z absolwentami. Osoby niepełnosprawne, które ukończyły już studia, również mogą liczyć na wsparcie. Zadaniem pełnomocnika i biur ds. osób niepełnosprawnych jest zachęcanie młodych ludzi, dotkniętych różnego rodzaju dysfunkcjami do tego, by w ogóle podejmowali studia. Biura prowadzą w tym celu różne kampanie, jak chociażby kampania „Uniwersytet dla wszystkich”, realizowana przy UW. Podczas tego typu działań, poza przekonywaniem młodzieży niepełnosprawnej do podjęcia studiów, uświadamia się także innym studentom i wykładowcom, że wokół nich są osoby niepełnosprawne, które czasami potrzebują odrobiny życzliwości. Z drugiej strony - chodzi o przekonanie otoczenia, że te osoby wcale nie są studentami drugiej kategorii i że nie muszą być traktowane ulgowo. Niepełnosprawni studenci przynoszą uczelniom również wymierne korzyści. Za każdym z nich do kasy uczelni wpływają pieniądze z budżetu państwa. Oprócz stypendium specjalnego, należnego każdemu studentowi z orzeczeniem o niepełnosprawności, może on liczyć również na dodatkowe wsparcie uczelni w sytuacji, gdy chce wyjechać za granicę, np. w ramach programu „Erasmus”. Zachęcam do wyjazdów za granicę. Takie „rzucenie na głęboką wodę” może wnieść wiele nowego w życie młodego człowieka, a przede wszystkim zwiększyć jego samodzielność i pewność siebie. Poza tym dochodzi nauka języka, poznanie nowej kultury i wielu interesujących osób z całego świata. – mówi niedowidzący Darek Lipski, który na 5. roku Zarządzania i Marketingu na Politechnice Opolskiej wyjechał do Belgii. Zorganizowanie wyjazdu zależy jednak od samego studenta, który musi dowiedzieć się na swojej uczelni w jakim programie może wziąć udział. BON takich wyjazdów nie organizuje. Jak widać, studia oferują osobom niepełnosprawnym wiele nowych możliwości, a działające na uczelniach instytucje nie pozostawiają ich samym sobie. Biura ds. osób niepełnosprawnych i pełnomocnicy istnieją już nie tylko na największych polskich uczelniach. Można ich znaleźć także na tych mniejszych czy prywatnych. Sytuacja młodych osób niepełnosprawnych na rynku usług edukacyjnych jest dziś o wiele lepsza niż przed laty. Możliwości jest mnóstwo. Reszta pozostaje jednak w rękach samych zainteresowanych, bo nawet najwspanialsze programy wsparcia nie pomogą, jeżeli komuś nie chce się uczyć.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gabriela » 8 lip 2008, o 17:57

Wydaje mi sie wart polecenia ten oto nowo powstały kierunek studiów.Jeśli nie wiesz co studiować, może...?
Nowość: Nauka o rodzinie
Źródło: PAP

Wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, ekonomii, medycyny i prawa łączy nowatorska dyscyplina nauki, zajmująca się problemami i przemianami współczesnej rodziny. Kierunek studiów kształcący terapeutów i doradców rodzinnych uruchomiła Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Jak informuje rzecznik prasowy DSW, Wiola Samborska, rekrutacja na studia trwa. W programie znalazły się przedmioty takie jak: psychologia małżeństwa i rodziny, biomedyczne podstawy rozwoju człowieka, socjologia wychowania i rodziny, seksuologia, prawo rodzinne i opiekuńcze, gerontologia, polityka społeczna, metody planowania rodziny, rodzina w religiach i ruchach religijnych, opieka nad chorymi i niepełnosprawnymi oraz diagnoza i terapia rodziny.

Studia kształcą przyszłych doradców i terapeutów rodzinnych, konsultantów poradni małżeńskich i rodzinnych, a także nauczycieli zajęć edukacyjnych w zakresie przygotowania dzieci i młodzieży do życia małżeńskiego i rodzinnego. Specjaliści ci dedykowani są do rozwiązywania problemów rodzinnych współczesnego świata, np: konfliktów i przemocy w rodzinie, znęcania się nad dziećmi czy osamotnienia ludzi starych i chorych.

Twórcą kierunku nauki o rodzinie w DSW jest prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz - psycholog i pedagog, specjalistka w zakresie pedagogiki rodzinnej.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Postprzez resa » 12 wrz 2008, o 09:09

Zamawiane studia ruszą w Krakowie (autor: E. Tkacz; źródło: Gazeta Krakowska)

Idzie nowe! Na pięciu krakowskich uczelniach ruszą od października tzw. studia zamawiane. Żacy, którzy będą uczyć się na jednym z dziesięciu kierunków uznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za kluczowe dla rozwoju gospodarki, dostaną co miesiąc 1000 zł stypendium.

Studia zamawiane to program ministerialny, który rusza w tym roku. Ma zachęcić do studiowania na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych. Według MNiSW studia te nie cieszą się popularnością wśród młodych ludzi, mimo że w Polsce brakuje wykształconych specjalistów w zakresie nauk ścisłych. Rząd chce więc zachęcić maturzystów, aby wybrali m. in. biotechnologię czy ochronę środowiska. Najlepsi studenci dostaną wysokie stypendia. Będą je otrzymywać przez trzy lata, aż do uzyskania licencjatu. Muszą podpisać zobowiązanie, że studia ukończą. Jeśli zrezygnują w trakcie, będą musieli oddać pieniądze. W Krakowie studia zamawiane będą na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Rolniczym i Akademii Pedagogicznej. Na AGH i AP nadal trwa rekrutacja, kandydaci mogą się rejestrować do 15 września. Kierunki, które ministerstwo uznało za kluczowe dla naszej gospodarki, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów. - Mamy na nie więcej chętnych niż w roku ubiegłym - mówi Maciej Okoń, sekretarz rektora AGH. - Do tej pory podczas wrześniowej rekrutacji zgłosiło się 500 kandydatów. Można się spodziewać, że jednym z czynników tego zainteresowania były obiecane wysokie stypendia - dodaje. Jednak nie wszyscy maturzyści dają się skusić pieniędzmi. - Zamierzam studiować filmoznawstwo i żadne wysokie stypendia nie skłonią mnie do zmiany decyzji - zapewnia Maria Czuchnowska z Krakowa. Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie stypendiów trafi do Krakowa. Niektóre uczelnie nadal prowadzą rozmowy z MNiSW.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gabriela » 18 lut 2009, o 15:55

Nasza Gosieńka też się uczy migać, prawda?
Studenci mają swoje biuro
Studenci z niepełnosprawnością z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi mają swoje uczelniane biuro. Będzie w nim dyżurować pracownik szkoły, który ma pomagać w rozwiązywaniu wszystkich problemów, jakie mogą ich spotkać podczas studiów - informuje Polska Dziennik Łódzki.

Na WSHE uczy się 800 studentów z orzeczoną grupą inwalidzką. Uczelnia jest przystosowana do użytku osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Studenci uświadomili władzom uczelni, co im przeszkadza. - Nigdy wcześniej nie przyszło nam do głowy, że plakaty na korytarzach wiszą za wysoko, a przecież dla studentów poruszających się na wózkach inwalidzkich były nieczytelne - mówi dr Barbara Daniszewska, rzecznik studentów z niepełnosprawnością w WSHE.

Niedosłyszące studentki organizują dla pełnosprawnych studentów kurs języka migowego. Będzie go prowadziła m.in. Paulina Romanowska, studentka II roku pedagogiki. Kurs zacznie się po 23 lutego.
źródło : niepełnosprawni.pl
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Postprzez Montana » 18 lut 2009, o 18:30

gabriela napisał(a):Studenci z niepełnosprawnością z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi


ha a pomyslec ze ta uczelnia powstala niejako na podwalinach mojego rocznika studenckiego...
Nastepny rocznik po mnie to byli juz studenci WSHE, ja jeszcze PŁ
Ciesze sie ze tak dobrze rozwija sie ta szkola i tyle robi dla niepelnosprawnych studentow.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP
 
Posty: 1839
Dołączył(a): 15 lis 2006, o 14:22
Lokalizacja: z daleka

Postprzez Gosieńka » 18 lut 2009, o 19:01

gabriela napisał(a):Nasza Gosieńka też się uczy migać, prawda?
Niestety w tym semestrze mi nie wyszło, bo w czasie kursu migowego miałam obowiązkowy wykład. Moja jedyna nauka to tyle ile nauczą mnie niesłyszące koleżanki z grupy. W przyszłym roku akademickim mam nadzieję że w końcu uda mi się pójść na prawdziwy kurs migowego.
Carpe diem!
Avatar użytkownika
Gosieńka
VIP
 
Posty: 2225
Dołączył(a): 24 lip 2006, o 19:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gabriela » 17 mar 2009, o 21:19

Fajna propozycja dla studentów, maturzystów oraz nauczycieli.
Camp Leaders - zgłoszenia na program tylko do końca marca!

Wciąż masz szansę na wakacyjny wyjazd do Stanów, oferujemy: bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie, pracę na kampie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem.
Koszt programu 1500 PLN plus opłata wizowa. Więcej informacji i formularz rejestracyjny

Kampy są to ośrodki wypoczynkowe dla dzieci w Stanach Zjednoczonych, praca na nich stwarza jedyną w swoim rodzaju szansę na przeżycie niezapomnianych wakacji za relatywnie niską cenę.

Jeśli:

* Nie masz planów na wakacje
* Chcesz poznać ludzi z całego świata
* Poprawić poziom języka angielskiego
* Zwiedzić Stany Zjednoczone
* Masz 18 - 30 lat
* Jesteś studentem/słuchaczem/maturzystą/nauczycielem


To jest właśnie program dla Ciebie, oferujemy:

Pracę na kampie przez okres min. dwóch miesięcy
Wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu za darmo
Wynagrodzenie
Indywidualne podejście do każdego uczestnika i sprawną obsługę wyjazdu
Ubezpieczenie, pomoc w uzyskaniu wizy oraz bilet lotniczy.[URL=Fajna propozycja dla studentów, maturzystów oraz nauczycieli. Camp Leaders - zgłoszenia na program tylko do końca marca! Dział: Białystok, Bydgoszcz, Górny Śląsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Praca i kariera, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, w Ameryce, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra Wciąż masz szansę na wakacyjny wyjazd do Stanów, oferujemy: bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie, pracę na kampie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Koszt programu 1500 PLN plus opłata wizowa. Więcej informacji i formularz rejestracyjny Kampy są to ośrodki wypoczynkowe dla dzieci w Stanach Zjednoczonych, praca na nich stwarza jedyną w swoim rodzaju szansę na przeżycie niezapomnianych wakacji za relatywnie niską cenę. Jeśli: * Nie masz planów na wakacje * Chcesz poznać ludzi z całego świata * Poprawić poziom języka angielskiego * Zwiedzić Stany Zjednoczone * Masz 18 - 30 lat * Jesteś studentem/słuchaczem/maturzystą/nauczycielem To jest właśnie program dla Ciebie, oferujemy: Pracę na kampie przez okres min. dwóch miesięcy Wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu za darmo Wynagrodzenie Indywidualne podejście do każdego uczestnika i sprawną obsługę wyjazdu Ubezpieczenie, pomoc w uzyskaniu wizy oraz bilet lotniczy.
[URL=Fajna propozycja dla studentów, maturzystów oraz nauczycieli. Camp Leaders - zgłoszenia na program tylko do końca marca! Dział: Białystok, Bydgoszcz, Górny Śląsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Praca i kariera, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, w Ameryce, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra Wciąż masz szansę na wakacyjny wyjazd do Stanów, oferujemy: bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie, pracę na kampie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Koszt programu 1500 PLN plus opłata wizowa. Więcej informacji i formularz rejestracyjny Kampy są to ośrodki wypoczynkowe dla dzieci w Stanach Zjednoczonych, praca na nich stwarza jedyną w swoim rodzaju szansę na przeżycie niezapomnianych wakacji za relatywnie niską cenę. Jeśli: * Nie masz planów na wakacje * Chcesz poznać ludzi z całego świata * Poprawić poziom języka angielskiego * Zwiedzić Stany Zjednoczone * Masz 18 - 30 lat * Jesteś studentem/słuchaczem/maturzystą/nauczycielem To jest właśnie program dla Ciebie, oferujemy: Pracę na kampie przez okres min. dwóch miesięcy Wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu za darmo Wynagrodzenie Indywidualne podejście do każdego uczestnika i sprawną obsługę wyjazdu Ubezpieczenie, pomoc w uzyskaniu wizy oraz bilet lotniczy
[URL=Fajna propozycja dla studentów, maturzystów oraz nauczycieli. Camp Leaders - zgłoszenia na program tylko do końca marca! Dział: Białystok, Bydgoszcz, Górny Śląsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Praca i kariera, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, w Ameryce, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra Wciąż masz szansę na wakacyjny wyjazd do Stanów, oferujemy: bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie, pracę na kampie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Koszt programu 1500 PLN plus opłata wizowa. Więcej informacji i formularz rejestracyjny Kampy są to ośrodki wypoczynkowe dla dzieci w Stanach Zjednoczonych, praca na nich stwarza jedyną w swoim rodzaju szansę na przeżycie niezapomnianych wakacji za relatywnie niską cenę. Jeśli: * Nie masz planów na wakacje * Chcesz poznać ludzi z całego świata * Poprawić poziom języka angielskiego * Zwiedzić Stany Zjednoczone * Masz 18 - 30 lat * Jesteś studentem/słuchaczem/maturzystą/nauczycielem To jest właśnie program dla Ciebie, oferujemy: Pracę na kampie przez okres min. dwóch miesięcy Wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu za darmo Wynagrodzenie Indywidualne podejście do każdego uczestnika i sprawną obsługę wyjazdu Ubezpieczenie, pomoc w uzyskaniu wizy oraz bilet lotniczy

WIĘCEJ INFO
źródło- studentnews
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Postprzez gabriela » 5 sie 2009, o 15:55

Darmowe studia finansowane ze środków UE!
Skorzystaj!

Aplikacje i Usługi Internetowe - studia I stopnia finansowane z EFS - ostatnie wolne miejsca!

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na całkowicie bezpłatne studia I stopnia na kierunku Informatyka i Ekonometria - specjalność Aplikacje i Usługi Internetowe.

0 zł wpisowego!
0 zł czesnego przez okres 3 lat studiów licencjackich!

ostatnie wolne miejsca!
Studia są bezpłatne, gdyż koszty związane z nauką w pełni pokryją środki pozyskane przez Uczelnię z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studia na kierunku Informatyka i Ekonometria - specjalność Aplikacje i Usługi Internetowe - to propozycja dla osób, które fascynuje informatyka, a zwłaszcza możliwości Internetu. Nie ma co do tego wątpliwości, że Internet staje się dzisiaj coraz bardziej powszechną platformą poszukiwania i wymiany informacji, a także działalności handlowej. Stwarza to tym samym przed absolwentami kierunków informatycznych bardzo dobre perspektywy zawodowe.WIECEJ INFO
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Poprzednia strona

Powrót do Edukacja

  • Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi
  • Kto przegląda forum
  • Forum przegląda 1 użytkownik
    0  zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników online - 118
    było 29 wrz 2017, o 16:14
  • Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość