www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Szukam informatyków lub jeszcze lepiej programistów

... czyli wszystkie podstawowe (i nie tylko) informacje o walorach stricte edukacyjnych.

Postprzez squizee » 18 sie 2009, o 12:11

Gdzieś na forum widziałem post: Zróbmy coś razem.
Ja od pewnego czasu zastanawiam się czym się zająć jeśli chodzi o chałturzenie programistyczne. Póki co udzielam korepetycji z zakresu C/C++, Delphi i Pythona, a takkże za zakresu systemów operacyjnych Linux/Windows - jak widać mam Ubuntu.

Chętnych do współpracy, uczenia, problemów z zakresu informatyki zapraszam do tego tematu. Może by również na prv oczywiście, ale chodzi o to żeby nie repetować problemów.

Pozdrawiam :)

edit: żeby nie było niejasności, oczywiście nieodpłatnie (są różni ludzie)
squizee

Postprzez asocko » 18 sie 2009, o 12:54

Uczenie? Pewnie. :mrgreen: Zawsze dobrze sie nauczyc czegos nowego. :mrgreen: Szczegolnie jesli o programowaniu sie wie tyle, ze ono jest... 8-) Jak to widzisz organizacyjnie?
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez squizee » 18 sie 2009, o 13:20

organizacyjnie to są niestety pewne uwarunkowania bo jeśli mieszka się blisko siebie to nie ma probleu, można się po prostu u kogoś spotykać a jesli chodzi o odległoś to albo RDP albo VNC - to już bez znaczenia jaki protokół, do rozmów najlepiej skype... chyba. Ale żeby te obrazki w miare ładnie leciały to minimalne minimum myśle że 1MB.... ja mam 8 i to w najgorszych chwilach tzn. jak dużo osób siedzi także z uploadem nie ma problemów

może dla mniej wtajemniczonych napiszę że RDP obsługuje klient usług terminalowych standardowo wbudowany w Winde: start->uruchom: mstsc

natomiast protokół vnc obsługują takie aplikacje jak ultravnc - którą polecam z racji tego że jest po prostu wolna (OpenSource), jak i również RealVNC - jest wersja darmowa i komercyjna

jeśli nie wiemy jaka mamy proędkość internetu można to zmierzyć na wielu stronkach, ja mierze na teście od admina mojej sieci ale lubie też DSL (fajnie po czesku :D) albo SPEEDTEST
squizee

Postprzez Montana » 18 sie 2009, o 16:22

Swego czasu tez mialam Ubuntu ale niestety zdradziłam go dla okienek. Nie obsługiwał mi drukarki ani skanera :( nie moglam nigdzie (a szukalam doslownie wszedzie) znaleźć sterów pod Ubuntu dla moich archaicznych sprzętow.
Montana
VIP

Postprzez squizee » 18 sie 2009, o 16:44

no i tu się musze zgodzić, egzotycne distra idą w takim kierunku właśnie żeby tlyko nie zabrakło nic tym co mają nowinki (sprzęt). Natomiast Ci co mają żęchy... tak jak np. ja do niedawna miałem starszą karte graf., muszą kombinować...
squizee

Postprzez Montana » 18 sie 2009, o 17:02

No wlaswnie gdyby nie to, dalej byloby Ubuntu. Fajny przyjazny system, prosty w obsludze a przede wszystkim mający wszystko co potrzeba. Ehh zeby jeszcze obslugiwal archaizmy :D
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez squizee » 18 sie 2009, o 17:11

skusisz się podać co to masz za sprzęty? :>
wszystko
squizee

Postprzez Montana » 18 sie 2009, o 17:24

buahahhaha ale mi sprzety, stara wysluzona drukarka ale wciąż dzialająca canon i250 i moj niezastapiony i wszystkomający skaner Plustek S24
Montana
VIP

Postprzez squizee » 18 sie 2009, o 17:36

aaa tak, jeśli chodzi o peryferia to linux nigdy nie był mocny
poszukam conieco... nie żebym wątpił w Twoje kompetencje ale co 2 głowy...
squizee

Postprzez Montana » 18 sie 2009, o 17:42

squizee napisał(a):nie żebym wątpił w Twoje kompetencje ale co 2 głowy...

jesli znajdziesz bylabym wdzieczn, moge spowrotem przesiąść sie na linuxa :)
Montana
VIP

Postprzez squizee » 18 sie 2009, o 18:12

nom, szukam szukam :) i kumpla też zaprzęgłem w szukanie :D :P
squizee

Postprzez afadro » 19 sie 2009, o 10:14

Dla mnie to chińszczyzna...nic nie rozumiem z tego co tu jest napisane :lol:
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez squizee » 19 sie 2009, o 10:42

ok, będe to miał na uwadze
squizee

Postprzez Aga Wójciak » 19 sie 2009, o 10:50

Chińszczyzna,to mało powiedziane....Ja w tych sprawach to jestem.... :oops: ...zupełnie blondynka. :oops: ale wystarczy,że umiem włączyć,wyłączyć,pogrzebać w internecie... :lol: Resztę pozostawiam młodszemu pokoleniu :lol:
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez squizee » 19 sie 2009, o 10:54

ekm... temat jest jakby o nieco odmiennym charakterze....
squizee

Następna strona

Powrót do Edukacja

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi