www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Staże i programy unijne

... czyli wszystkie podstawowe (i nie tylko) informacje o walorach stricte edukacyjnych.

Postprzez gabriela » 29 mar 2010, o 09:26

Płatne staże dla osób niepełnosprawnych

Parlament Europejski oferuje płatne staże dla osób niepełnosprawnych, które jako instrument pozytywnego działania mają na celu ułatwienie integracji osób niepełnosprawnych w miejscu pracy.

Staże te są przeznaczone zarówno dla absolwentów uniwersytetów lub innych instytucji szkolnictwa wyższego, jak również dla osób o kwalifikacjach niższych niż uniwersyteckie (art. 18 przepisów wewnętrznych dotyczących staży i wizyt naukowych w Sekretariacie Parlamentu Europejskiego określający kwalifikacje akademickie niezbędne do ubiegania się o płatny staż nie ma w związku z tym zastosowania do tego programu).

Głównym celem programu jest umożliwienie pewnej liczbie osób niepełnosprawnych zdobycia istotnego i cennego doświadczenia zawodowego oraz zapoznania się z pracą Parlamentu Europejskiego.

Płatne staże są przyznawane na okres pięciu miesięcy, który nie podlega przedłużeniu. Zwracamy uwagę, że odbycie stażu nie daje stażystom prawa do zatrudnienia w przyszłości w Parlamencie Europejskim - rekrutacja urzędników przeprowadzana jest w ramach konkursów organizowanych przez EPSO; personel kontraktowy zatrudniany jest na podstawie zaproszenia do wyrażenia zainteresowania publikowanego przez EPSO.


Terminy rozpoczęcia staży i składania zgłoszeń
Rozpoczęcie stażu Okres składania zgłoszeń
1 marca 15 sierpnia – 15 października (do północy)
1 października 15 marca – 15 maja (do północy)Radzimy nie zwlekać ze złożeniem podania do ostatniego dnia, aby zapobiec zawieszaniu się systemu przeciążonego dużą liczbą zgłoszeń.

Osoby ubiegające się o udział w tym programie muszą:

* być obywatelami państwa członkowskiego UE lub kraju kandydującego;
* mieć ukończone 18 lat w dniu rozpoczęcia stażu;
* posiadać dogłębną znajomość jednego z języków urzędowych UE oraz dobrą znajomość drugiego języka;
* nie mieć przyznanego innego płatnego stażu lub odpłatnego zatrudnienia przez okres dłuższy niż cztery kolejne tygodnie w instytucji unijnej, przez posła lub grupę polityczną w Parlamencie Europejskim;
* być w stanie przedstawić zaświadczenie o niepełnosprawności/-ach (zaświadczenie lekarskie lub orzeczenie/karta niepełnosprawności wydana przez władze krajowe).

Od wybranych kandydatów wymagane będą następujące dokumenty:

* należycie podpisany formularz zgłoszeniowy (prosimy o wydrukowanie formularza po jego zatwierdzeniu);
* kopia paszportu lub dokumentu tożsamości;
* kopia ostatniego otrzymanego świadectwa nauki lub dyplomu (-ów) uniwersyteckiego (-ckich), w odpowiednim przypadku;
* podpisane referencje pisemne wystawione przez wykładowcę na uniwersytecie lub innej uczelni, bądź list polecający od osoby prowadzącej działalność zawodową, mogącej obiektywnie ocenić kompetencje kandydata;
* dokument zaświadczający niepełnosprawność/-ci, uznawany w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w kraju kandydującym.

Na etapie zgłoszenia wysyłanie wyżej wymienionych dokumentów nie jest konieczne. Dokumenty te będą wymagane z chwilą przyznania stażu. W przypadku zakwalifikowania na staż warunkiem przyjęcia jest dostarczenie kompletnej dokumentacji, o której mowa powyżej.

Osoby zainteresowane płatnym stażem w ramach tej opcji proszone są o zapoznanie się z Opisem programu staży dla osób niepełnosprawnych, Przepisami wewnętrznymi dotyczącymi staży i wizyt naukowych w Sekretariacie Parlamentu Europejskiego oraz Informacjami praktycznymi - Bruksela/ Luksemburg. Pragniemy zwrócić uwagę, że staże odbywają się przede wszystkim w Brukseli i Luksemburgu, gdyż niektóre z Biur Informacyjnych w państwach członkowskich nie są w stanie zapewnić odpowiednich dostosowań umożliwiających dostęp.

Kandydaci spełniający warunki przyjęcia proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej (on-line), który można przygotować na podstawie wzoru formularza, który zawiera jednak tylko najważniejsze pola z formularza zgłoszeniowego. Zwracamy uwagę kandydatów na fakt, że dane wpisane do formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej pozostawionego w stanie nieaktywnym przez 30 minut, zostaną utracone. Wypełnianie i składanie zgłoszenia odbywa się jednoetapowo i późniejsze wprowadzanie zmian do zgłoszenia nie jest możliwe. Po zatwierdzeniu składanego formularza należy go koniecznie wydrukować ponieważ, wybrani kandydaci proszeni są o złożenie podpisanej papierowej wersji formularza zgłoszeniowego, wraz z odpowiednimi dokumentami.

Po potwierdzeniu formularza w formie elektronicznej kandydat otrzymuje numer. Prosimy o podawanie otrzymanego numeru we wszelkiej korespondencji dotyczącej stażu.

Jeżeli istnieje potrzeba uzyskania formularza zgłoszeniowego w innej formie, prosimy o kontakt mailowy z Biurem ds. Staży (ang. Traineeship Office) i określenie swoich potrzeb (np. informacje podane dużym drukiem lub brajlem).

Dokładniejsze informacje pod adresem :
stages@europarl.europa.eu

źródło :Parlament Europejski/eu
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Powrót do Edukacja

cron
  • Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi
  • Kto przegląda forum
  • Forum przegląda 1 użytkownik
    0  zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników online - 118
    było 29 wrz 2017, o 16:14
  • Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość