www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Kolka nerkowa

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez dana_meadbh » 19 gru 2016, o 20:50

Najlepiej pójść do lekarza po zastrzyk rozkurczowy. I dalszą diagnostykę.
dana_meadbh
Hero

Postprzez basiakk » 21 gru 2016, o 13:46

glik napisał(a):Co robić w przypadku nagłego ataku?
Bo sam juz nie wytrzymuję :(

Na tej stronie jest to opisane:
http://kolka-nerkowa.pl/choroba/leczeni ... -nerkowej/

Czyli:
leki przeciwbólowe i rozkurczające
ciepłe kąpiele
oraz przyłożenie ciepłego kompresu

Choroba paskudna. Wiem poniewaz sam miałem kilka lat temu.Nie zazdroszczęd. Trzymaj się !
basiakk
Nowicjusz

Postprzez Antoni_M. » 25 gru 2018, o 22:38

basiakk napisał(a):
glik napisał(a):Co robić w przypadku nagłego ataku?
Bo sam juz nie wytrzymuję :(

Na tej stronie jest to opisane:
http://kolka-nerkowa.pl/choroba/leczeni ... -nerkowej/

Czyli:
leki przeciwbólowe i rozkurczające
ciepłe kąpiele
oraz przyłożenie ciepłego kompresu

Choroba paskudna. Wiem poniewaz sam miałem kilka lat temu.Nie zazdroszczęd. Trzymaj się !

Kokla nerkowa charakteryzuje się nieznośnym bólem w okolicy lędźwiowej, który bardzo często ma charakter promieniujący. Ten ból jest na tyle silny, że zwykłe środki przeciwbólowe nie są w stanie go złagodzić. Kolka nerkowa występuje, gdy w górnych drogach moczowych wzrasta ciśnienie, wskutek zalegającego w nich moczu. Stan ten spowodowany jest zaleganiem (zatkaniem) w moczowodzie kamieni moczowych.
Antoni_M.
Nowicjusz

Postprzez Reska » 28 gru 2018, o 16:46

przez AGUŚ » 10 cze 2008, o 11:55
Jak sobie radzic z kolką nerkową?

przez resa » 10 cze 2008, o 18:28
W czasie ataku dobrze jest rozluźnić ubranie, rozpiąć wszystko, co uciska i utrudnia Ci oddychanie, potem zażyć środki przeciwbólowe i rozkurczowe, np. No-Spę, Ibuprom, Panadol. Nie należy zażywać leków pochodnych morfiny ze względu na ich obkurczające działanie na mięśniówkę gładką. Wypić szklankę przegotowanej ciepłej wody lub herbatkę z ziela skrzypu, liści brzozy lub owoców jałowca. Mają one właściwości moczopędne, a w czasie przepłukiwania moczowodów często "rodzi się" piasek i drobne kamyczki. W ogóle warto pić w ciągu dnia co najmniej dwa litry płynów, np. niegazowaną wodę mineralną ubogą w wapń i sód. Dobrze jest ułożyć się w jak najwygodniejszej pozycji. Podobno pomaga tzw. pozycja embrionalna - na boku z podkurczonymi nogami, rozgrzać obolałe miejsca ciepłym termoforem lub poduszką elektryczną. Ulgę przynosi również zanurzenie się w wannie wypełnionej bardzo ciepłą wodą. 

Współistnienie gorączki lub bardzo ostre bóle są zawsze wskazaniem do natychmiastowej konsultacji lekarskiej.[url]Przede wszystkim trzeba ustalić, czy ból wywołują kamienie nerkowe, ponieważ taką kolkę należy różnicować z innymi chorobami jamy brzusznej (kolka wątrobowa, niedrożność jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, skręcenie szypuły torbieli jajnika, tętniak aorty, ciąża jajowodowa). Przeważnie lekarz zleca zwykłe badanie krwi i moczu oraz USG nerek i dróg moczowych. [/url]

W czasie ataku dobrze jest rozluźnić ubranie, rozpiąć wszystko, co uciska i utrudnia Ci oddychanie, potem zażyć środki przeciwbólowe i rozkurczowe, np. No-Spę, Ibuprom, Panadol. Nie należy zażywać leków pochodnych morfiny ze względu na ich obkurczające działanie na mięśniówkę gładką. Wypić szklankę przegotowanej ciepłej wody lub herbatkę z ziela skrzypu, liści brzozy lub owoców jałowca. Mają one właściwości moczopędne, a w czasie przepłukiwania moczowodów często "rodzi się" piasek i drobne kamyczki. W ogóle warto pić w ciągu dnia co najmniej dwa litry płynów, np. niegazowaną wodę mineralną ubogą w wapń i sód. Dobrze jest ułożyć się w jak najwygodniejszej pozycji. Podobno pomaga tzw. pozycja embrionalna - na boku z podkurczonymi nogami, rozgrzać obolałe miejsca ciepłym termoforem lub poduszką elektryczną. Ulgę przynosi również zanurzenie się w wannie wypełnionej bardzo ciepłą wodą. 

Współistnienie gorączki lub bardzo ostre bóle są zawsze wskazaniem do natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Przede wszystkim trzeba ustalić, czy ból wywołują kamienie nerkowe, ponieważ taką kolkę należy różnicować z innymi chorobami jamy brzusznej (kolka wątrobowa, niedrożność jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, skręcenie szypuły torbieli jajnika, tętniak aorty, ciąża jajowodowa). Przeważnie lekarz zleca zwykłe badanie krwi i moczu oraz USG nerek i dróg moczowych.

Nawiasem mówiąc,od w wieku 16 lat miałam takie bóle, ale na tzw. pogotowiu były tylko zastrzyki, po których nie mogłam stanąć na nogi, potem okazało się po usg, że to nie piasek, ani kamienie nerkowe, a żółciowe, jestem po bardzo ciężkiej operacji, także po pobycie na chirurgii ze względu na wrzody opuszki dwunastnicy, ponadto przy okazji wykryto „coś” w wątrobie, tomografia całego organizmu, szukano przerzutów, nikomu nie życzę ….. hematolog, kardiolog, neurolog, reumatolog, mam tętniaka
żaden lekarz nie powiedział, że jeśli średnica ma być …. to jest stół chirurgiczny ….

uczcie się
well-wisher

..." Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem "...
Reska
Sympatyk

Poprzednia strona

Powrót do O zdrowiu - ogólnie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi