www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Czy Google Health zastąpi lekarza ?

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez resa » 22 maja 2008, o 09:02

Google Health to nowa usługa, za pomocą której internauci będą mogli gromadzić informacje o stanie zdrowia. Witryna ma pomóc w zarządzaniu danymi medycznymi i wynikami badań tak, by mogły być bezpiecznie dzielone z różnymi specjalistami. Nowy projekt firmy Google wciąż czeka na oficjalne udostępnienie, ale już teraz jest o nim głośno. Największą lawinę pytań budzi oczywiście kwestia bezpieczeństwa przechowywania w sieci tak prywatnych informacji jakimi są dane medyczne. Wszak konsekwencje masowej kradzieży dokumentacji medycznej mogą okazać się wielkim ciosem zarówno dla użytkowników, jak i autorów całego przedsięwzięcia.

Nazwa kodowa programu to "Weaver", a całość po uruchomieniu nazywać się będzie Google Health. W ramach tego innowacyjnego projektu zostanie stworzony serwis, którego głównym celem będzie cykliczne zbieranie danych dotyczących stanu zdrowia użytkowników, a także wyników przebytych wizyt lekarskich, badań medycznych, testów, wskazań lekarzy itp. W ramach nowego projektu Google, użytkownicy otrzymają możliwość interaktywnego zarządzania swoją pełną dokumentacją medyczną.

Dzięki aplikacji internuaci będą mogli zdalnie przekazywać lekarzom informacje związane ze swoim stanem zdrowia i udostępniać im wszelkie dane medyczne bez wychodzenia z domu. Wiele razy wizyty lekarskie opierają się tylko i wyłącznie na weryfikacji wyników badań i przepisaniu odpowiednich medykamentów. Od momentu kiedy ruszy Google Health zapewne wiele osób zaoszczędzi sporo czasu, a może nawet i pieniędzy, gdyż częste odwiedziny w przychodni zdrowia staną się w wielu przypadkach zbędne. Ponadto umożliwienie gromadzenia danych medycznych w jednym, dostępnym dla każdego miejscu znacznie przyspieszy proces leczenia pacjentów. Chorzy nie będą już musieli przewozić dokumentacji z jednego szpitala do drugiego. Zamiast tego lekarz zdobędzie potrzebne informacje za pomocą Google Health.

Nowy serwis Google ma oferować również możliwość przeszukiwania sieci w celu zdobycia informacji powiązanych ze schorzeniami oraz zaleceniami lekarskimi. Wszystkie informację mają być na bieżąco aktualizowane bezpośrednio po wprowadzeniu wszelkich zmian w bazie danych. Istnieje szansa, iż usługa Google Health zostanie połączona z istniejącym serwisem iGoogle. Zaletą takiej fuzji będzie np.: możliwość automatycznego przypominania użytkownikom o nadchodzących terminach badań czy wizyt lekarskich.

Google Health nie jest pierwszym tego typu projektem w sieci. Microsoft uruchomił usługę sieciową pod adresem healthvault.com, pozwalającą gromadzić na stronie internetowej wszelkie informacje na temat swojego zdrowia.. Użytkownicy mają możliwość dowolnego kontrolowania danych takich jak ciśnienie krwi, czy poziom cholesterolu, oraz innych informacji, które sami wprowadzili do systemu.

źródło: Metro

Hmmm :-) ... mogłoby jeszcze przy okazji wypisywać wnioski, recepty, zaświadczenia i skierowania ..... ;-)
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez szczypior » 31 sty 2013, o 22:13

I okazalo sie, ze lekarz musi byc zywy i siedziec w tym samym pokoju, co jego pacjent.
Od pierwszego stycznia 2013 roku medyczny serwis google przestal istniec ;-)
Yes we can!
szczypior
Ekspert
 
Posty: 665
Dołączył(a): 3 wrz 2010, o 16:49
Lokalizacja: Rzeczpospolita Kampinoska


Powrót do O zdrowiu - ogólnie

cron
  • Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi
  • Kto przegląda forum
  • Forum przegląda 1 użytkownik
    0  zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników online - 118
    było 29 wrz 2017, o 16:14
  • Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość