www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Kolka nerkowa

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez juzia » 23 cze 2008, o 12:42

Paracetamol na kolkę nerkową pewnie nie wiele by pomógł! :-(
Myślę, że usg to nie jest zły pomysł! w ciąży nerki pracują podwójnie i należy im się szczególna opieka, tym bardziej że widziałam że masz śladowe białko.
Daj znać jak poszło, powodzenia :-D
juzia
Sympatyk

Postprzez smuklaewa » 23 cze 2008, o 13:33

AGUŚ napisał(a):bo jestem w ciąży

Gratulacje :-)
smuklaewa
smile with me

Postprzez resa » 23 cze 2008, o 20:32

AGUŚ napisał(a):.Wersja nie oficjalna zapalenie odmiedniczkowe nerek (czy jakoś tak nie zrozumiałam za dokładnie bo strasznie spac mi sie chciało )

Hmmm ... ciekawe na jakiej podstawie :shock:

juzia napisał(a):widziałam że masz śladowe białko.

W niepowikłanej ciąży obserwuje się niewielkie, fizjologiczne zwiększenie ilości białka wydalanego przez nerki. Objaw nieprawidłowy to wydalanie białka z moczem przekraczające 260 mg/24h.

AGUŚ napisał(a):Ledwo skończyłam antybiotyk we wtorek a w sobote znowu wylądowałam na dyżurze i dostałam kolejny antybiotyk i ledwo żyje po nim.Jak by nie zadziałał miałam dostac skierownie do szpitala ale jest już lepiej...

No cóż ... myślę Agatko, że to byłoby w chwili obecnej najlepsze rozwiązanie,, bo jeśli masz tak często napady, to zapewne kamyczek się przesuwa, natychmiast zrobiliby USG i inne badania ....
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez AGUŚ » 1 lip 2008, o 19:29

Jestem po wizycie i wyszło na to ,że ja jestem przewrażliwiona.
Pani doktor stwierdziła ,ze nic nie szkodzi ,ze mam kolke nerkową.

Nie miałam zrobionego usg mam tylko zlecone ogólne badanie moczu :/.
Ostatnio edytowano 2 lip 2008, o 08:48 przez AGUŚ, łącznie edytowano 1 raz
"Człowieka, który ma przyjaciół, nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód."
AGUŚ
Stały bywalec

Postprzez AniaB » 2 lip 2008, o 08:07

AGUŚ napisał(a):Pytałam lekarza czy mam zrobic usg nerkek ale on stwierdził że nie trzeba badanie moczu wystarczy.

Ja męczyłam się kilka lat z kolką nerkową.Zawsze lekarz bagatelizował moje silne bóle mówiąc że okres dojrzewania tak ma.Okres dojrzewania dawno się skonczył a ja nadal męczę się i prawie tracę przytomność z bólu.Zawsze było tylko badanie moczu,które wykazywało nieliczne bakterie i nic.W końcu znalazł się jakiś lekarz po kilku dobrych latach który zlecił mi badanie usg jamy brzusznej ze szczególną uwagą na nerki.I wyszło. Piasek w nerce i przymusowe dalsze leczenie.Na dodatek okazało się że nie mogę przyjmować żadnych antybiotyków które mi przepisał bo za każdym razem wymiotuję.Jedynie narazie przeciwbólowe,czyli ketonal i rozkurczowa no-spa.Następną wizytę mam dopiero na październik bo straszne kolejki.Zobaczę co dalej mi powie. Jednak nie mogę sobie wyobrazić jak można się męczyć będąc na dodatek w ciąży.Wiem jaki to okropny ból i natychmiastowe oblewanie się zimnym potem.Współczuje bardzo i życzę powodzenia.
AniaB
Bywalec

Postprzez juzia » 3 lip 2008, o 11:47

AGUŚ, pozostaje ci no-spa! musisz dużo pić, polecam herbatę z pokrzywy - ma właściwości oczyszczające drogi moczowe!
u mnie atak kolki wywołał preparat z wapnem (pity na uczulenie)! wapno związało piasek! unikaj takiej chemii!
zrobienie usg wyjaśniłoby czy to naprawdę kolka nerkowa czy może dzieciaczek gdzieś coś uciska!

AniaB, ja nie mogę sobie wyobrazić jak można męczyć się z kolką latami! u mnie cała akcja trwała 2 tygodnie! i spokój nerki czyste!
również życzę powodzenia żebyś w końcu trafiła na dobrego lekarza.
juzia
Sympatyk

Postprzez AGUŚ » 3 lip 2008, o 18:42

juzia napisał(a):polecam herbatę z pokrzywy

napewno spróbuje bo tez niedawno przeczytałam ,że pokrzywa jest dobra na takie sprawy.
ja raczej sztucznych witamin nie stosuje wole jeśc świeze warzywa i owoce.No-spe lekarz mi odradził ale coś wymienił innego tylko nie pamietam nazwy.
22czerwca wybieram się na badanie prenataalne więc może przy okazji uda mi sie zrobic usg nerek.
"Człowieka, który ma przyjaciół, nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód."
AGUŚ
Stały bywalec

Postprzez juzia » 3 lip 2008, o 19:39

brałam no-spę od 6 m-ca ciąży z powodu skurczów Braxtona Hicksa 2x dziennie.
jest jeszcze scopolan rozkurczowy, ale nie znam go.
daj znać jak poszło! :->
juzia
Sympatyk

Postprzez AGUŚ » 4 lip 2008, o 10:09

juzia napisał(a):scopolan

To ta nazwa tego leku :).
Ja bardzo chce się trzymac teraz daleko od leków bo już przeszłam 3 antybiotyki w bardzo krótkim odstępie czasu.
AGUŚ
Stały bywalec

Postprzez resa » 5 lip 2008, o 16:56

Agatko - oczyszczająco na drogi moczowe z polecenia nefrologa polecam sok żurawinowy (taki często kupuję mojej córce, która ma problemy nerkowe) lub Urinal - jest to wyciąg z żurawiny, kupisz bez recepty. Z powodzeniem możesz wziąć przez dziesięć dni rano i wieczorem po kapsułce.
Żurawina należy do czołówki roślin o właściwościach prozdrowotnych, wspomaga leczenie nerek i pęcherza. Ogranicza powstawanie kamieni nerkowych, a nawet może je rozpuszczać. Działa jak naturalny antybiotyk, zwalczając infekcje układu moczowego. Hamuje przyleganie bakterii E. coli do ścian komórkowych dróg moczowych, ogranicza ich namnażanie i ułatwia wydalanie. Ponadto ma jeszcze inne zalety - zapobiega wrzodom żołądka i dwunastnicy, hamując namnażanie się bakterii Helicobacter pylori odpowiadających za powstawanie wrzodów. Chroni zęby przed próchnicą, gdyż działa jak teflon, tworząc płytkę nazębną utrudniającą przyleganie bakterii do szkliwa i dziąseł. Ponadto zmniejsza ryzyko miażdżycy, chorób serca i układu krążenia – ma pozytywny wpływ na poziom dobrego cholesterolu HDL, rozszerza naczynia krwionośne oraz zapobiega powstawaniu zakrzepów. Chroni organizm przed uszkodzeniami wywołanymi działaniem wolnych rodników, zmniejszając ryzyko niektórych nowotworów. Ma właścieości odtruwające, ułatwia usuwanie toksyn i reguluje przemianę materii.

AGUŚ napisał(a):22czerwca wybieram się na badanie prenataalne

Napisz koniecznie, jak wypadło. Pozdrawiam.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez AGUŚ » 10 sie 2008, o 15:34

Badania prenatalne wyszły dobrze :).Dzieciaczek jest troszke za mały ale w granicach normy.

Jeżeli chodzi o moje dolegliwości nadal sie utrzymuja nawet sa bardziej dokuczliwe.
Mam już 4 wynik z badań moczu i dale jest białko i zwiększają się wartości krwinek białych i czerwonych,dalej są liczne bakterie.Leki ,które do tej pory dostałam nie pomogły.Na usg wyszedł zastój moczu w prawej nerce.Ataki kolki mam kilka razy dziennie i w nocy wybudza mnie silny ból.Jutro robie kolejne badanie moczu i jak wyjdzie bez zmian to szpital mnie czeka :(.....

[ Dodano: 2008-08-10, 16:37 ]
jeszcze jeden problem jaki mi towarzyszy to to ,że na wadze nie przybieram.Raz na początku przytyłam i teraz w miejscu moja waga stoi.Jem normalnie tyle co zawsze.
AGUŚ
Stały bywalec

Postprzez resa » 10 sie 2008, o 17:25

AGUŚ napisał(a):szpital mnie czeka :(.....

Chyba nie olkuski :oops: :shock: :shock: :!: :!:

AGUŚ napisał(a): na wadze nie przybieram.Raz na początku przytyłam i teraz w miejscu moja waga stoi.Jem normalnie tyle co zawsze.

Wypija z Ciebie soczki :-D a to że Twoja waga narazie nie zmienia się znaczy, że masz dobry metabolizm. U różnych kobiet występuje różna przemiana materii. Niektóre tyją w ciąży od listka sałaty ;-) a inne mogą zjeść "konia z kopytami" i pozostają szczupłe. Ponadto wielkość przyrostu masy ciała zależna jest od wagi przed ciążą.
resa
well-wisher

Postprzez AGUŚ » 10 sie 2008, o 18:02

resa napisał(a):Chyba nie olkuski

na szczęście nie pani doktor ,którą mi Pani poleciła weźmie mnie do siebie na oddział :)

resa napisał(a):Wypija z Ciebie soczki a to że Twoja waga narazie nie zmienia się znaczy, że masz dobry metabolizm. U różnych kobiet występuje różna przemiana materii. Niektóre tyją w ciąży od listka sałaty a inne mogą zjeść "konia z kopytami" i pozostają szczupłe. Ponadto wielkość przyrostu masy ciała zależna jest od wagi przed ciążą.

Ostatnio pani doktor pyta mi się gdzie zgubiłam burzuszek..:D
AGUŚ
Stały bywalec

Postprzez smuklaewa » 10 sie 2008, o 20:48

:-) Ja będąc w ciąży przytyłam 7kg,a córka urodziła się o wadzę 3750g.
Nikt nie wierzył,że jestem w ciąży :-) ,i zamiast tyc to leciałam z wagi .

[ Dodano: 2008-08-10, 21:53 ]
Gratulacje dla przyszłej mamusi....
Załączniki
images.jpg
images.jpg (3 KiB) Przeglądane 3232 razy
smuklaewa
smile with me

Postprzez resa » 10 sie 2008, o 21:04

Ja przytyłam po 11 kg przy każdym, syn ważył 4 kg, córka 3260g

AGUŚ napisał(a):na oddział

Powinien to być "czysty" oddział :-?

smuklaewa napisał(a):Gratulacje dla przyszłej mamusi....

Agatko, prześliczne to bobo :-D na szczęście :-D
resa
well-wisher

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zdrowiu - ogólnie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi