www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Mroczki

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez Bernadeta » 19 mar 2009, o 16:59

nie ma za co:)
może pij wiecej na noc żeby częściej wstawać i zmieniac pozycję;)
pozdrawiam
ps. widocznie aż tak Ci mroczki nie przeszkadzają;)
Bernadeta
Beniaminek

Postprzez asocko » 19 mar 2009, o 21:02

hi hi...
Moze zaczne stawiac kubek z herbata dalej, zebym nie mogla dosiegnac i musiala wstawac. :mrgreen:
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez Montana » 20 mar 2009, o 10:48

Bernadeta napisał(a):Koleżanka miała częste bóle głowy, jak to zwykle bywa u ZM. Wmawiano jej, że to od kregosłupa szyjnego. Bóle się nasilały, doszło do udaru. Okazało się że miała tentniaka. Nikt jej nie chciał wcześniej wysłac na rezonans. ŻYJE, ale tak sobie!!!

zajeb.iscie...a ja sie nie moge doprosic o TK glowy bo wszystkim wydaje sie ze nie ma takiej potrzeby!!! Sic!!!
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 20 mar 2009, o 12:19

[ Dodano: 2009-03-20, 11:21 ]
gabriela napisał(a):znów mam deja vu...

Ja też Gabrysiu. Krystyna.
Paweł
VIP

Postprzez smuklaewa » 20 mar 2009, o 12:22

gabriela napisał(a):Bernadeto, znów mam deja vu...
O... ja też... :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez arturro » 20 mar 2009, o 14:31

Montana napisał(a):
Bernadeta napisał(a):Koleżanka miała częste bóle głowy, jak to zwykle bywa u ZM. Wmawiano jej, że to od kregosłupa szyjnego. Bóle się nasilały, doszło do udaru. Okazało się że miała tentniaka. Nikt jej nie chciał wcześniej wysłac na rezonans. ŻYJE, ale tak sobie!!!

zajeb.iscie...a ja sie nie moge doprosic o TK glowy bo wszystkim wydaje sie ze nie ma takiej potrzeby!!! Sic!!!

Ja tam miałem Rezeonans mózgu i to nie raz. Nie ma problemu bo nie stwierdzili obecnosci mózgu ;-)
arturro
-# Moderator

Postprzez Gosieńka » 20 mar 2009, o 19:26

arturro napisał(a):Nie ma problemu bo nie stwierdzili obecnosci mózgu
No to ciężki będzie mój los... ;-)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Paweł » 20 mar 2009, o 19:34

Biedna Gosia, a może mózg Arturka się znajdzie? Krystyna.
Paweł
VIP

Postprzez smuklaewa » 16 gru 2009, o 19:01

Migrena oczna, zwana również wzrokową lub klasyczną (w początkowym — „klasycznym” — okresie nowożytnych badań nad migreną jedynie tę postać uznawano za prawdziwą migrenę), zdarza się u 10—20% osób dotkniętych w ogóle migreną. W migrenie tej wyróżniamy 4 fazy, tj. okres zwiastunów, aurę, fazę bólową i fazę końcową.
Zwiastuny napadu odczuwa większość osób dotkniętych migreną. Wyprzedzają one fazę bólową na kilka lub kilkanaście godzin, nieraz na kilka dni. Zapowiedź zbliżającego się napadu manifestuje się często zmianą nastroju. Pojawia się uczucie znużenia, senność, przygnębienie, zniechęcenie, nieokreślony lęk. W innych przypadkach odwrotnie — drażliwość, niepokój, pobudzenie, zaburzenia snu. Niekiedy w okresie poprzedzającym napad występują niepokojące lub wręcz koszmarne sny. Część osób odczuwa przed napadem zaburzenia łaknienia, tj. utratę apetytu albo przeciwnie — wilczy głód. Bywa też uporczywe pragnienie, przykre wrażenie suchości w ustach lub uczucie nieprzyjemnego smaku. U innych osób występuje biegunka, wielomocz lub częste oddawanie moczu. Do dość typowych dolegliwości w okresie zwiastunowym należą niezbyt sprecyzowane zaburzenia ostrości wzroku, nadmierna wrażliwość na zapachy, hałas lub silniejsze światło.
Właściwy napad migreny ocznej zaczyna się tzw. a u i*.ą wzrokową, tj. pewnymi, bardzo dla migreny typowymi, doznaniami wzrokowymi. Najczęściej jest to tzw. mroczek migocący. Mroczki migocące bywają bardzo różnorodne, jednak u tej samej osoby powtarzają się stereotypowo w kolejnych napadach. Zazwyczaj w ściśle określonym miejscu pola widzenia pojawia się błyszczący punkcik, który dość szybko powiększa się, a zarazem drga i migoce. Punkt ten nie tylko powiększa się, ale przesuwa w polu widzenia. W niektórych przypadkach z początkowego plamkowego mroczka powstaje zygzakowaty, migocący twór, przypominający niekiedy zwieńczenie murów fortecznych (tzw. iluzje fortyfikacyjne, czyli teichopsje). U niektórych osób mroczek ma kształt gwiazdy, czasem poziomych falistych linii lub jeszcze inny. Czas trwania mroczka bywa rozmaity. Utrzymuje się on od kilku minut do pół godziny, najczęściej około 20 min. Wielu lekarzy cierpiących na migrenę opisywało szczegółowo spostrzegane przez siebie mroczki, stąd dokładne wiadomości na ten temat. Ruchy oczu powodują zazwyczaj przesuwanie się mroczka, a ich zamknięcie doprowadza do zniknięcia objawu. Obiekty zewnętrzne mogą być widziane poprzez mroczek, ale ich kontury są nieco przymglone. Pojawienie się mroczka może być niekiedy połączone z chwilowym spowolnieniem myślenia, trudnością w dobieraniu słów i innymi podobnymi objawami.
Innym typem aury wzrokowej są rozmaite ubytki w polu widzenia. Mogą one mieć nieregularny charakter i określane bywają jako mroczek negatywnZródło...forum zdrowie
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez szyszka » 9 lis 2013, o 16:47

ja tez mam czasami mroczki.
podobnie jak u Marcina, pojawiaja sie zwykle kolo poludnia i znikaja po 30 min.
Jaskre wykluczono. i powiedziano mi, ze to raczej wina soczewki, ktora kurczy sie w niewlasciwy sposob.
Cracovia Kraków!!!
szyszka
Znawca

Poprzednia strona

Powrót do O zdrowiu - ogólnie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi