www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Problem z płucami po zabiegu kardiochirurgicznym

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez sabaanna » 27 kwi 2010, o 15:20

Witam wszystkich serdecznie!
Mam nadzieje,że trafiłam po wielkich poszukiwaniach na właściwe miejsce i ktoś mi pomoże ....
chodzi o moja mamę, która 2 miesiące temu miała operację by passów. Sam zabieg przeszedł bez komplikacji, rany są już prawie zagojone (mama choruje na cukrzycę i nadciśnienie, więc trochę dłużej to trwa).
Niepokojące są duszności, które pojawiają się co jakiś czas w nocy. Było robione echo, ekg, tutaj od strony serca jest OK. Problem jest chyba po stronie płuc. Prześwietlenie,które było niedawno robione tak zostało opisane :
Stan po zabiegu kardiochirurgicznym. Cienie metaliczne w miejscach typowych. Sylwetka serca powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony miażdżycowy.
Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek podścieliskowy płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo-przeponowe. Lewy kąt p-z nieco przymglony zrosty? mała ilość płynu ?
prawy kąt p-ż wolny.
Przed zabiegiem było wszystko
ok pod kątem płuc, LPK wypisał skierowanie, aby powtórzyć prześwietlenie, po wyjściu z sanatorium tez było ok. Czy ktoś wie o co w tym chodzi? Mam nadzieję,że to nic poważnego...
sabaanna
Nowicjusz

Powrót do O zdrowiu - ogólnie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi