www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Torbiel na zatoce klinnowej i przewlekle zapalenie zatok

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez dublinka » 20 cze 2012, o 19:03

Witam moj watek bedzie troche objetosciowy ale dlatego ze historia choroby juz trwa rok.
Otoz roku temu zjawilam sie u lekarza ogolnego z bardzo silnymi bolami glowy przed ktorymi wystepowaly mroczki na lewym oku pozniej mialam problem z utrzymaniem rownowagi czesto ktos musial mnie odbierac z pracy lub odwozic bo ok.1h po pojawieniu sie objawow nie bylam wstanie juz chodzic samodzielenie wiedzialam co sie ze mna dzieje ale nie potrafilam panowac nad cialem i to powtarzala sie tak samo przewaznie po wymiotach objawy ustepowaly po 3godz.niestety oprocz tych" atakow"jak ja to nazywam miala codzienny uspiony bol glowy deorganizujacy moje zycie i prace musialam zrezygnowac z powiezonej mi odpowiedzialnej funkcji bo mialam problemy z koncentracja,pamieciam bylam zmeczona i czeste ataki powodowaly ze dostawalam zwolnienia lekarskie na 3dni w pracy czeste nieobecnosci,ale nie do tego zmierzam otoz to dzialo sie w okresie wiosny do jesieni(miejsce zamieszkania Irlandia klimat wilgotny,cieply) ataki zawsze byly do godziny 12tej w poludnie.W zimie nie mialam objawow ok.mies.temu dostalam kolejny atak teraz wygladal inaczej otoz wrocilam po pracy ok.14tej w pl+1H zjadlam obiad i dostalam bolu glowy ale tym razem nie poprzedzaly go inne objawy jak mroczki.mgla przed oczami,stan moj szybko sie pogarszal pozniej byly wymioty ale po tym mi sie nie poprawilo,pozniej oddech miala plytki i szybki(problemy z oddychaniem)wezwano wtedy karetke doszedl do tego paraliz rak nic nie czulam rece mi zastygly w jedej pozycji nie moglam zgiac ani wyprostowac palcow gdy karetka przyjechala mialam problem z mowieniem jeden wielki belkot chociaz mialam momenty normalnej mowy ale wtedy mialam problemy z pamiecia w jezyku polski slow nie pamietalam jak powiedziec "morfologia","lekarz"nie pamietalam nr tel do meza chociaz uzywam go od trzech lat i kiedys byl to moj nr.tel.wiec znam go doskonale karetka zawiozla mnie do szpitala dali paracetamol 500mg i po 6godz.oczekiwania objawy ustapily wypisano mnie do domu,od tego czasu czyli od 4 czerwca mam zwolnienie lekarskie lekarz ogolny probuje dojsc co mi jest bylam u neurologa ktory stwierdzil migrene zazywam leki na nia wogole nie pomagaja badz w niewielkim %,wczoraj mialam rezonans magnetyczny dzis moj lekarz ogolny zadzwonil z wynikiem zapalenie przewlekle zatok nosowej,czolowej oraz torbiel na zatoce klinowej.Oto tresc opisu rezonansu jest tlumaczony z ang.na pl i nie jest zbyt dokladny;
"istnieje znacząca zmiana infekcyjne w zatok czołowych.
Minor pogrubienie błony śluzowej zatok w sitowej w szczególności na left.There to mała torbiel retencja w zatoce klinowej, szczękowych apper ANTRA jasne, jak są zarówno sutkowa sinuses.I widzę żadnego znaczącego nieprawidłowości w mózgu, pnia mózgu lub rdzenia górnego. w szczególności, nie widzę znaczną ogniskową nieprawidłowość miejsca okupacyjnych uszkodzenia, dowód demyelinatioin lub innych istotnych głównych tętnic wewnątrzczaszkowych findings.The pojawiają patent i returm normalny przepływ void.no inne istotne badania findings.Diffusion są normalne dwustronnie."
Czy objawy z jakimi trafilam do szpitala moga swiadczyc o migrenie???badz o chorobie zatok???bo dla mnie utrata pamieci,praliz sa malo prawdopodobne skutkiem tych wlasnie chorob.Rezonans nie wykazal zadnych zmian na mozgu z tego co mowil mi przez tel.lekarz chociaz powiedzial ze nie wie jakiego typu sa to zmiany na zatokach nie wie czy torbiel nie ma znamienia nowotworowego i wysyla mnie teraz do laryngologa.
W kazdym badz razie wyniki odbieram jutro osobiscie i bede znala szczegoly wiem ze torbiel jest wielkosci 4cm na 2cm a w opisie mam ze jest mala.
Czy ktos mial podobna historie jak sie leczy torbiel na zatoce klinowej naczytalam sie roznych historii i zaczelam sie bac czy ktos moze mi pomoc.
dublinka
Nowicjusz

Postprzez Gonavaro » 2 sie 2016, o 07:15

Te torbiele można usunąć prostym zabiegiem.
Gonavaro
Nowicjusz

Postprzez karosa » 21 sie 2016, o 15:04

No nie wiem czy tak łatwo je usuniesz, to skomplikowana operacja kolego .
Ostatnio edytowano 21 sie 2016, o 17:16 przez dana_meadbh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Na tym forum nie wolno umieszczać reklam !!!!! dana_meadbh
karosa
Nowicjusz

Powrót do O zdrowiu - ogólnie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi