www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Plamica

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez Dziaga » 15 paź 2014, o 19:05

Witam wszystkich po dluzszej przerwie. Jak niektorzy pamietaja mam pelnego Marfana (pd urodzenia he he he), a moja zonka Ehlersa-Danlosa. Coz, przyzwyczailem sie do tego, do swej niepelnosprawnosci i zylo i sie calkiem dobrze, a tu nagle wyskoczylo (i to doslownie) cos nowego.

Dostalem plamicy. najpierw to bylo nic szczegolnego, takich tylka kropek, ale ostatnio naprawde mocno sie pogorszylo. Wylewy sa czestsze i mocniejsze, nie tylko na nogach, ale i na przedramionach. Na razie lecze sie diosmina, wyciagiem z kasztanowca i witamina C. Bez dokladnej diagnostyki hematologicznej (czekam w kolejce, a wiadomo jakie one dlugie sa) nic wiecej nie da sie zrobic, a przynajniej tak uslyszalem od kardiologa w Aninie, gdzie jezdze na wizyty po operacji serca.

W zwiazku, ze raczej nie chce przypominac jakiegos plamkowatego obcego (chyba ze wezma mnie do Stra Treka jako statyste :P ) prosilbym o kilka rad. Sa jakies inne metody leczenia niz wyzej wymienione? A moze macie lekarzy-hematoloow, co znaja sie na Marfanie i maja wiecej doswiadczenia w postepowaniu z nami? Od razu dodam, ze plytki krwi, a wkazdym razie ich ilosc nie ma nic wspolnego z choroba, podstawowe badania krwi jednoznacznie to wykluczyly, obnizony wskaznik tez nie - choroba pojawila sie rok temu, a leki przeciwzakrzepowe biore od 17 lat.

Z gory dziekuje za wszelkie rady.
Chcieliśmy jak najlepiej, wyszło jak zwykle. - władymir Czarnomyrdin, były premier Wszechrusi
Dziaga
Sympatyk

Powrót do O zdrowiu - ogólnie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi