www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

zespół jelita drażliwego

"O szlachetne zdrowie! Ile cię trzeba cenić..."

Postprzez Staś » 21 lis 2006, o 13:30

A na biegunke polecam borówke suszoną wegiel i ale nie na każdego to może zadziałać 50g wódki albo spirytusu , dobry jest też ryż dużo ryżu podczas biegunki albo kleik ,słyszałem ze dobra jest marchwianka ale jeszcze jej niestoswałem. :oops: :oops: :arrow:
Ostatnio edytowano 21 lis 2006, o 16:29 przez Staś, łącznie edytowano 2 razy
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP

Postprzez marta--1985 » 21 lis 2006, o 15:03

stanisław napisał(a):ani fytek

o jenyyy ja wiem ze nimogę jeśc frytek ale ja jestem od nich uzalezniona...hehe jak je czuje to mmm ale czasem jak zjem to wszytsko w porzadku np ostatnio sobie zrobiłam ,a czasem biegunka murowana...podobnie mam z chipsami ziemniaczanymi których tez juz niemoge jeśc i powiedziałqam chłopakowi by jak bee miała ochote na chipsy by mi zakazywał heehe choc czasm mi pozwala na chitosy:-D
marta--1985
Profesjonalista

Postprzez Montana » 22 lis 2006, o 19:25

Witaj Marto, uwaznie przeczytalam Twoj wątek na temat jelit. Ja mam podobne przypadlosci. Zjem za duzo boli nie zjem boli jeszcze bardziej. Ale biegunek nie mam. Z tego co sie dowiedzialam to zwiazane jest z czyms takim jak chromania.
Ja mam tak ze jak za duzo chodze to moje jelita sa nie dokrwione i bola, robia jakies sensacje. Cala krew zabierana jest przez nogi. Wystarczy ze usiade i odpoczne wszystko wraca do normy, jelita sa ukrwione zaczynaja pracowac. I tak w kolko. Mam problemy przez to z przejsciem dluzszego odcinka.

Powiedzcie czy wy tez tak macie, jak bola was jelita ze musicie usiasc odpoczac???

Slyszalam tez ze jesli ma sie tetniaka takie przypadlosci sa bardzo czeste i wszystko spowodowane jest zlym krazeniem :(
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Staś » 22 lis 2006, o 21:45

no to ciekawe musze zaobserwować jak to u mnie jest .
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP

Postprzez marta--1985 » 22 lis 2006, o 21:46

Montana napisał(a):Powiedzcie czy wy tez tak macie, jak bola was jelita ze musicie usiasc odpoczac???

hm ... ja tak niemam...u mnie z tym to raczej niejest związane bo czy chodze, czy leże czy siedze a coś zjem nawet rano kanapke z serem to moze mnie bolec i mdlić choc juz dłuzszy czas tego niamiałam
marta--1985
Profesjonalista

Postprzez resa » 23 lis 2006, o 09:00

Montana napisał(a):Ja mam tak ze jak za duzo chodze to moje jelita sa nie dokrwione i bola, robia jakies sensacje. Cala krew zabierana jest przez nogi. Wystarczy ze usiade i odpoczne wszystko wraca do normy, jelita sa ukrwione zaczynaja pracowac. I tak w kolko. Mam problemy przez to z przejsciem dluzszego odcinka.

Przy niedokrwieniu właśnie ma się tendencję do opuszczania kończyn, pozycja siedząca przynosi ukgę.
Chromanie to poważna sprawa. Miałaś robione jakieś badania w tym kierunku :?:
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez Staś » 23 lis 2006, o 10:13

ja jak biegne to nie brzóch boli i nieweim czy to jest z tym zwiazane .!!!!
Księga Jakuba 3 - 8

Staś
VIP

Postprzez Gosieńka » 23 lis 2006, o 11:56

stanisław napisał(a):ja jak biegne to nie brzóch boli
ty biegasz??? A wiesz żę marfanom nie wolno?! No nieładnie nieładnie :->
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Staś » 23 lis 2006, o 13:10

no rzadko jak mnie biegunka pogoni to musze wiem że niewolno ale czasami musze . :oops: :oops:
Księga Jakuba 3 - 8

Staś
VIP

Postprzez marta--1985 » 23 lis 2006, o 14:30

stanisław napisał(a):no rzadko jak mnie biegunka pogoni to musze

:mrgreen:
marta--1985
Profesjonalista

Postprzez Montana » 23 lis 2006, o 14:55

resa napisał(a):
Przy niedokrwieniu właśnie ma się tendencję do opuszczania kończyn, pozycja siedząca przynosi ukgę.
Chromanie to poważna sprawa. Miałaś robione jakieś badania w tym kierunku :?:

tak, bo ciagle mnie bolalo w lewej stronie brzucha, nerki zostaly wykluczone i jak dokladnie opisalam lekarzom moja przypadlosc to wlasnie postawili taka diagnoze. Wiesz szukalam o tym na necie ale za duzo nie znalazlam. A moi lekarze za duzo nie chca mi mowic bo ja jak zwykle dokopie sie glebiej. Mozesz mi cos wiecej powiedziec o chromanii???

A jeszcze jedno, z tym ze boli brzuch i robi sie slabo i zbiera sie na wymioty zwiazane est przewezenie pnia trzwnego, to tez moze byc spowodowane ZM
Montana
VIP

Postprzez marta--1985 » 23 lis 2006, o 15:03

Montana napisał(a): tym ze boli brzuch i robi sie slabo i zbiera sie na wymioty zwiazane est przewezenie pnia trzwnego, to tez moze byc spowodowane ZM

a skad to wiesz?
marta--1985
Profesjonalista

Postprzez Montana » 23 lis 2006, o 15:17

Marta nalezalam si juz w swoim zyciu w szpitalu, nadowiadywalam sie tego i owego. Poza tym jestem strasznie ciekawska wiec jak cos jest nie tak ze mna analizuje rozkladam na czynnki pierwsze. Ale nie popadam w paranoje.

Bedac swego czasu na oddziale byly przy mmnie 2 przypadki dziewczyn z takimi dolegliwosciami, ze jak tylko cos zjadly to zaraz bolesci brzucha omdlenia wymioty. Okazalo sie ze to przewezenie pnia. One nie mialy ZM. Ale lekarz mi powiedzial ze ludziom z ZM czesciej to sie ujawnia gdyz maja problemy z krazeniem. Poza tym strasznie trudno to zdiagnozowac i czasem diagnoza stawiana jest, ze to jelito drazliwe. Odpowiednie badanie angiografem pokazuje czy w takim przypadku za te dolegliwosci odpowiedzialny jest pien trzewny czy jelita.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez marta--1985 » 23 lis 2006, o 15:50

hm ale ja niemam tak zawsze....np ostatnie dni wszytsko wporzadku;)
marta--1985
Profesjonalista

Postprzez Montana » 23 lis 2006, o 16:12

marta--1985 napisał(a):hm ale ja niemam tak zawsze....np ostatnie dni wszytsko wporzadku;)

to nie koniecznie jest zawsze ale jesli masz takie dolegliwosci radze sprawdz to pod katem pnia trzewnego
Montana
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O zdrowiu - ogólnie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi