www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Operacyjne leczenie podwichnięcia soczewek w ZM

Adresy, opinie, komentarze, wskazówki dotyczące lekarzy, szpitali i operacji

Postprzez gabriela » 22 wrz 2009, o 09:32

Aga Wójciak napisał(a):jest duża różnica w widzenia między jednym,a drugim okiem-mózg wybiera oko silniejsze
Ja lata całe miałam silniejsze oko lewe, teraz ono jest znacznie słabsze! :-( Nie wiem dlaczego.
Mnie również, jak Arturowi, lekarze odradzali operacji korekcji podwichnietych soczewek, mówili, że im później, tym lepiej. I tak dotrwałam do dzis. Jednak w styczniu chciałabym wreszcie zrobić porządek z soczewkami, bardzo boję sie pogorszenia/utraty wzroku.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez franca » 22 wrz 2009, o 15:43

moja corka jest po operacji podwichnietej soczeweki,ale nie ma wszczepianej sztucznej,opisywalam to juz wczesniej.przed zabiegiem miala -12 w tej chwili ma +10 ,nosi szkla kontaktowe.czekamy na operacje drugiego oka.lekarze sa bardzo zadowoleni z wyniku operacji.corka bedzie mogla jak zdrowe dziecko brac udzial w zajeciach z w-f,grac w pilke itp .szkoda tylko ze z -12 zrobilo sie +10, a nie np +1,ale na to niestety nie mamy wplywu,wazne ze soczewki sa na swoim miejscu i nie grozi ich zerwaniem.na wszczepianie sztucznych mamy czas,chociaz mam nadzieje ze do tego nie dojdzie.wreszczie po 15 latach niepewnosci moge troszke odsapnac,bo diagnozy jakie byly od lekarzy w polsce,naprawde byly przerozne,i bez optymizmu,wlacznie z utrata wzroku.zycze powodzenia wszystkim rodzicom i wiary ze bedzie dobrze.obecnie okulistyka bardzo sie rozwija i to dodaje sily :-D
franca
Nowicjusz

Postprzez Aga Wójciak » 22 wrz 2009, o 21:54

Z moich wieloletnich rozmów z lekarzami-okulistami wiem,że ośrodek wzroku rozwija się mniej więcej do 12 roku życia.Do tego czasu można wiele uzyskać (tak było i w przypadku Klaudii-nawet profesor był miel zaskoczony osiągniętymi wynikami).Praca była ciężka,kosztowna-ale to najmniej ważne.Trzeba było ćwiczyć w domu i robić serię zabiegów-niestety prywatnych w gabinecie.trwało to kilka lat-ale za to efekty...!Ja jestem zadowolona,mam nadzieję że moje dziecko też-ale może sama się wypowie.
Wiem,że to są możliwości Polskie i prawdopodobnie za granicą nie wszczepiono by jej sztucznych soczewek (a może tak-to było 8-9 lat temu) "narażając" ją i nas na wieczne drżenie serca przed każdym upadkiem,skokiem...ale dzięki temu widzi.Przed operacją lewa soczewka Klaudii była prawie zerwana,a wada wyroku-jak bez soczewki czyli +22 dioptrie...
Aga Wójciak
Weteran

Postprzez arturro » 23 wrz 2009, o 07:26

No u mnie próbowano skorygowac zeza, do obecnego momentu miałem 3 operacje na zeza jednak niewiele przyniosły skutków. Oczywiscie obok operacji ćwiczyłem, chodziłem na specjalne zajecia itd. jednak w moim przypadku to nie zadziałało.
arturro
-# Moderator

Postprzez Aga Wójciak » 23 wrz 2009, o 18:18

Dlatego tak ważny jest właśnie czas!Ja z Klaudią zaczęłam ćwiczenia Zaraz po wyjściu ze szpitala po operacji drugiego oka.Miała wtedy niecałe 5 lat i ćwiczyłyśmy do ponad 12-go roku jej życia.Co prawda nadal zdarza jej się jeszcze zezować-ale stara się ćwiczyć nadal.
Arturze-wszystko zależy też jakiego masz zeza.Klaudia miała zeza po operacji,więc nie był duży i nie utrwalony.
Aga Wójciak
Weteran

Postprzez gabriela » 5 paź 2009, o 12:17

Arturro! Piszesz, że wkrótce wybierasz się na zabieg okulistyczny, tymczasem gdzieś przeczytałam, ze przeciwskazaniem do zabiegów okulistycznych jest rozrusznik serca? Wiesz ciś na ten temat - czy tak jest w istocie? I właściwie dlaczego?
Będę mocno trzymać za Ciebie kciuki :-)
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez afadro » 5 paź 2009, o 12:29

Jak się ma rozrusznik serca, to należy unikać wysokiego pola magnetycznego czyli z daleka trzymać komórki od niego, różne urządzenia elektryczne. Może tu chodzi o to, że operacja jest wykonywana laserowo?
Ja wiem, że mając rozrusznik nie mogę mieć np. normalną metoda usuwanego kamienia z zębów, bo widocznie to urządzenie wytwarza wokół siebie wysokie pole magnetyczne, które może zaburzyć prace rozrusznika.
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez arturro » 5 paź 2009, o 17:03

No właśnie dzisiaj byłem u anestozjologa. No i kobita jak zobaczyła moje wypisy i wyniki to normlanie niezbyt sora jest do wydania zody na narkoze ogólną.
Co do przeciwskazań ze względu na stymulator to nie słyszałem ale poszukam.
W przypadku usunięcia soczewki to chyba nie wykonuje sie techniką laserową?
arturro
-# Moderator

Postprzez afadro » 5 paź 2009, o 17:51

W przypadku usunięcia soczewki to chyba nie wykonuje sie techniką laserową?

Nie mam pojęcia, tak tylko strzeliłam bo dużo słyszałam o użyciu lasera w operacjach oczu.
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez Wesoła » 5 paź 2009, o 17:59

arturro napisał(a):W przypadku usunięcia soczewki to chyba nie wykonuje sie techniką laserową?

jeśli chodzi o usunięcie i wszczepienie nowej soczewki to takie zabiegi wykonują równiez w znieczuleniu miejscowym
Wesoła
Znawca

Postprzez arturro » 5 paź 2009, o 18:05

Wesoła napisał(a):
arturro napisał(a):W przypadku usunięcia soczewki to chyba nie wykonuje sie techniką laserową?

jeśli chodzi o usunięcie i wszczepienie nowej soczewki to takie zabiegi wykonują równiez w znieczuleniu miejscowym

No własnie wiem. Nawet ta anestozjolog mówiła o tym. Ale u mnie wszyscy okulisci wyraźnie mówili o ogólnym znieczuleniu.
arturro
-# Moderator

Postprzez dana_meadbh » 7 paź 2009, o 10:08

Moja 72- letnia przyjaciółka kilka tygodni temu przechodziła taki zabieg w znieczuleniu miejscowym. Jeszcze tego samego dnia w domu była.
dana_meadbh
Hero

Postprzez arturro » 7 paź 2009, o 14:57

No właśnie standardowo jest na miejscowym. Ale u mnie z jakiegos powodu chcą w ogólnej narkozie.
arturro
-# Moderator

Postprzez Wesoła » 7 paź 2009, o 20:30

arturro napisał(a):Ale u mnie z jakiegos powodu chcą w ogólnej narkozie

to nie powiedzieli z jakiego powodu upierają się na ogólne zniecz. skoro można to spokojnie wykonać miejscowo????
Wesoła
Znawca

Postprzez arturro » 7 paź 2009, o 21:10

Wesoła napisał(a):
arturro napisał(a):Ale u mnie z jakiegos powodu chcą w ogólnej narkozie

to nie powiedzieli z jakiego powodu upierają się na ogólne zniecz. skoro można to spokojnie wykonać miejscowo????

No powiem szczerze że co moi lekarze są ogólnie małomówni i niezbyt rozgadują sie nad całą sprawą. A przynajmniej mi jest bardzo ciezko cos wycisnąc z nich.
arturro
-# Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, operacje

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi