www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

kwotowa rewaloryzacja rent i emerytur w 2012

Swobodne dyskusje na dowolne, trudne tematy

Postprzez Paweł » 31 sty 2012, o 16:57

Nareszcie jest ;-) . W roku 2012 każdy rencista lub emeryt otrzyma ok. 71 PLN na rękę . I to z mojego punktu widzenia jest słuszny kierunek .
O co come on ? Ano o to , że najlepiej na tym wyjdą osoby z najniższymi świadczeniami . Granicą opłacalności tzn . kwotą od której , taka forma rewaloryzacji jest nieopłacalna ,jest 1500 PLN . Osoby ze świadczeniami < 1500 otrzymają kwotę niższą , niż w przypadku gdyby rewaloryzacja obliczana była jak poprzednio (5% świadczenia).
Tylko , że ci z dużymi świadczeniami mogą zaczekać , ci z małymi nie ...
Znacie to przysłowie : zanim gruby schudnie , chudego szlak trafi ... a mamy kryzys ...
Ustawa podejrzewana jest o niekonstytucyjność . Na szczęście prezydent ustawę podpisał i jednocześnie skierował do trybunału konstytucyjnego , a tam średni czas rozpatrywania to dwa lata . Kto wie , może i za rok uda się jeszcze raz wyszarpnąć rewaloryzację kwotową - oby .
Nie ma ustawy ustanawiającej taki sposób naliczania , co roku będzie to oddzielna decyzja polityczna rządu .
W moim przypadku to oznacza 140 PLN miesięcznie więcej , a to połowa moich opłat za eksploatację mieszkania , czyli suma niebagatelna w ogólnym bilansie budżetu domowego .
Paweł
VIP
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gabriela » 31 sty 2012, o 23:49

Paweł napisał(a):W roku 2012 każdy rencista lub emeryt otrzyma ok. 71 PLN na rękę
Rok 2012 dla rencistki Gabrieli H. oznacza koniec (no prawie, bo w 76% mniej) świadczeń rentowych :cry: :cry: :cry: , nie dla mnie więc podwyżki itd.itp. Podobno za dużo zarabiam, a że kosztem zdrowia, cóż...więc tymczasem gdzieś mam te dodatki (po prawdzie śmiesznie niskie, bo jak się one mają do znacznie droższego życia?).
A odbiegając od tematu, nowa na forum ella to klasyczny przykład buzz marketingu - czyli w jednym temacie wrzuca posta pt "cześć! jestem taka jak wy!!" , i po chwili w innym - "polecam stronkę i produkty tej i tej firmy". Ach te dzieci :-D
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Postprzez Paweł » 1 lut 2012, o 09:49

gabriela napisał(a):Podobno za dużo zarabiam,


cóż przykro mi ... dlatego dużo osób " rzeźbi " na czarno , ale rozumiem nie zawsze można ...
Paweł
VIP
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez arturro » 1 lut 2012, o 12:31

Paweł napisał(a):Na szczęście prezydent ustawę podpisał i jednocześnie skierował do trybunału konstytucyjnego , a tam średni czas rozpatrywania to dwa lata . Kto wie , może i za rok uda się jeszcze raz wyszarpnąć rewaloryzację kwotową - oby .

W przypadku ważnych spraw okres ten jest znacznie krótszy niestety. Sprawa jest wazna wiec bedzie rozpatrywana zapewne w pełnym składzie Trybunału.
Avatar użytkownika
arturro
-# Moderator
 
Posty: 917
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paweł » 1 lut 2012, o 17:33

arturro napisał(a):W przypadku ważnych spraw okres ten jest znacznie krótszy niestety. Sprawa jest wazna wiec bedzie rozpatrywana zapewne w pełnym składzie Trybunału.


Jaki będzie werdykt trybunału wcale nie jest pewne ... Trybunał to ciało przecież polityczne ...
Kolejna rzecz , trybunał może uznać jakąś ustawę za niekonstytucyjną ale dać na jej poprawienie ustawodawcy np. rok , tak było choćby z ustawą o ubezpieczeniu zdrowotnym rolników .... A to przy odpowiedniej woli politycznej oznaczałoby utrzymanie kwotowej rewaloryzacji nawet przez trzy kolejne lata ...
Więc ile będzie tych rewaloryzacji kwotowych dziś trudno prorokować tak samo jak trudno powiedzieć ile utrzyma się sam Tusk . Może będą przedterminowe wybory , a może nie ...
Paweł
VIP
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 21:37
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Rozmowy w toku