www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Rozbieżności w rozpoznaniu Zespołu Marfana!

Sposoby rozpoznawania ZM

Postprzez resa » 30 sie 2007, o 17:52

Bartek77 napisał(a):nie mam żadnych problemów ze stawami, przeziębiam się rzadko, nie mam podwichniętych soczewek, tkanka łączna bez rozwarstwień, nie mam pająkowatych palców, krękosłup jest ok ( pewnie coś tam jest ale to jak u każdego)..... Jade do Łodzi....

Ewo, napisz koniecznie o wyniku konsultacji z Łodzi.
pozdrawiam
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez Agnieszka34 » 1 wrz 2007, o 11:50

Wiecie, co mnie najbardziej rozbawiło?.....w wyniku badania UKG mam napisane "brak objawów charakterystycznych dla ZM ze strony układu wzrokowego" :mrgreen: Poogladała serce, pooglądała klatkę piersiową i stwierdziła, że zniekształcona, powiginała mi palce (i było: "o rany!")Zapytała się mnie, czy mam problemy z oczami, powiedziałam, że nie, bo raz w zyciu byłam u okulisty przy okazji badań okresowych w pracy i wszystko OK, poza tym naprawde widze dobrze, nawet chyba za dobrze, bo nr autobusu widzę zanim jeszcze dobrze autobus sie pojawi, czytam maleńkie literki z bardzo daleka itp. Akurat tej lekarce, która robiła mi badanie UKG bardzo ufam, długo leczyła moja Mamę( :cry: ) i pewnie, gdyby nie Ona, Mama żyłaby krócej, niz zyła, ale wypisywanie diagnoz okulistycznych uważam za zbyt dalekie posuniecie :-D
Agnieszka34
Adept

Postprzez JanK » 2 wrz 2007, o 23:23

AGNIESZKO
Epikryza prawidłowa jeśli pacjent nie zgłasza spodziewanych schorzeń w ZM.
Jednak trzeba wówcas wskazać, że każdy przypadek jest indywidualny oraz że są zespoły marfanopodobne dotyczące tkanki łącznej podobnie groźne co sam ZM.
Jeśli nie groźne to również obciążone innymi dolegliwościami.
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez JanK » 24 lis 2014, o 21:28

Podtrzymuję moja ocenę ale duży błąd w nazwie - homocystynuria (ale nie przez "ch")
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez Beti3 » 9 kwi 2015, o 09:19

Witajcie.
Ja dowiedzialam sie ze mam zp.marfana trzy lata temu w wieku 42lat,przez przypadek mojego syna ktory ma teraz 18l.i dwa metry wysokosci,duzo jadl i ciagle byl szczuply to zaniepokoilo mnie i nie tylko do tego w wieku 15l. rozwinela sie u niego skolioza..na trop marfana wpadl wspanialy lekarz ortopeda ze Szczecina ktory wiele lat praktykowal w Niemczech.a ze tam jestesmy ubezpieczeni pojechalismy do poradni marfana w Berlinie i na miejscu zrobili nam badanie genow... co niestety sie potwierdzilo,po mnie tez nie widac nic na pierwszy zut oka...choc rece i lydki mam wrecz chude.
Beti3
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Diagnozowanie ZM

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi