www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Bóle kręgosłupa

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez Gosieńka » 25 gru 2006, o 19:24

Dzisiaj jestem po prostu w skrajnej desperacji. Tak mnie kręgosłup nawala ze to jest już nie do wytrzymania, zawsze po 2 apapach ból trochę mijał a dziś wziełam 3 i nic:/ Macie jakieś skutzeczny lek przeciwbólowy który można brać mimo problemów z sercem? Bo mi podobno nie wszystkie leki można podawać...
Gosieńka
VIP

Postprzez AGUŚ » 25 gru 2006, o 20:49

może spróbuj nurofen .Proponuje cwiczenia na kregosłup na przyszłość ,które zapobiegają bóla kręgosłupa.Pozdrawiam :-)
"Człowieka, który ma przyjaciół, nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód."
AGUŚ
Stały bywalec

Postprzez Gosieńka » 25 gru 2006, o 22:08

Nurofen... Właśnie nurofenu nie mogę brać:/ Za mocny:/ Ogólnie moja kardiolog powiedziała że tylko apap bo jest łagodny i żadnych innych mocnych przeciwbólowych. Tylko, że apap już chyba przestał na mnie działac:/ Za dużo wczoraj stałam i dlatego dzisiaj tak mnie ten kręgosłup męczy :cry:
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez AGUŚ » 25 gru 2006, o 22:15

kurcze ale Apap jest słaby :-( hm a ibuprom?Albo wiem maścią bądź żelem posmaruj plecy
proponuje zgłosić sie do poradni rehabilitacyjnej po zestaw ćwiczeń na kręgosłup żeby uniknąc taki bolesnych sytłacji
"Człowieka, który ma przyjaciół, nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód."
AGUŚ
Stały bywalec

Postprzez Gosieńka » 25 gru 2006, o 23:03

Zestaw ćwiczeń posiadam tylko brak chęci do wykonywania niestety tez jest w moim posiadaniu :lol:
Gosieńka
VIP

Postprzez gabriela » 25 gru 2006, o 23:12

Dla mnie niezawodny AULIN, bezpieczny dla zoladka, lek rozpuszczalny w wodzie, pomaga ZAWSZE!Chyba na recepte.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Gosieńka » 25 gru 2006, o 23:17

Ooo to dobrze ze bezpieczny, zapiszę sobie i zapytam lekarza czy mogę to brać.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Pletwa » 26 gru 2006, o 12:28

czasami boli mocno kręgosłup a to już duzo latek. szczególnie mnie bolał na praktykach jak wazyłem podobnie do 50kg worka cukru i musiałem wziąść na ramie wejść po schodach i wsypać do kociołka to było straszne czasami a szedłem jakbym litr wódki wypił :mrgreen: teraz boli czasami mocno. niebiore żadnych uśnieżaczy
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez Staś » 26 gru 2006, o 13:28

Pletwa napisał(a):szczególnie mnie bolał na praktykach jak wazyłem podobnie do 50kg worka cukru i musiałem wziąść na ramie wejść po schodach i wsypać do kociołka to było straszne czasami a szedłem jakbym litr wódki wypił :mrgreen: teraz boli czasami mocno. niebiore żadnych uśnieżaczy
tak pamietam te praktyki dzwiganie worów z mąką z cukrem po 50kg też chodziłem ja pijany ,napisane jest ze w tym wieku możemy dzwigać tylko 20kg to jak to jest ???
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP

Postprzez resa » 26 gru 2006, o 13:31

Chorzy na ZM w ogóle nie powinny dżwigać, nie powinny podnosić nic, co wymaga użycia wysiłku.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez Pletwa » 26 gru 2006, o 13:39

Resa ale szef kazał więc trzeba było to wykonac a niewiedziałem że mam ZM
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez hudyjan » 26 gru 2006, o 20:38

Ja mam generalnie serce zdrowe, więc mi nawet po ostatniej operacji dawali dośc mocne leki p.bólowe. To był Tramal, inna nazwa Tramadol, bardzo skuteczny na bóle, zwłaszcza kostne - po cięciu mostka też to dostawałem. Na receptę!!!
Hudyjan
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez resa » 26 gru 2006, o 21:53

hudyjan napisał(a): To był Tramal, inna nazwa Tramadol, bardzo skuteczny na bóle, zwłaszcza kostne - po cięciu mostka też to dostawałem. Na receptę!!!

Tramal działa mocniej od morfiny, to narkotyk. Stosujemy środki przeciwbólowe, ale większość z nich jest bardzo szkodliwa :oops: . Należy uważać bo mogą też uczulać.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez resa, łącznie edytowano 1 raz
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez gabriela » 26 gru 2006, o 23:09

Pewnie to zależy od organizmu, mi w czasie ostrego napadu bólowego- Tramal w ogóle nie pomógł, tylko "tumanił mnie, miałam zawroty głowy, a ból jedynie się stępił, Aulin pomógł zaś naprawdę szybko, teraz więc na wszelki wypadek zawsze go mam w zapasie.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Montana » 26 gru 2006, o 23:44

Ja jak mam napady bolu takiego, ktorego juz nie wytrzymuje to biore wlasnie tramal, fakt ze po tym czuje sie jak na bujawce ale pomaga... biore go ale bardzo ostroznie i tylko w ostatecznosci....w szpitalu po ostatnim zabiegu gdy nie mogli dojsc od czego mam ogromne bole glowy szpikowali mnie dolarganem...to dopiero jest swinstwo...totalny odlot kilkadziesiat sekund po dostaniu zastrzyku
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Następna strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi